Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol is ez a menő az osztály...

Máshol is ez a menő az osztályban? Negyedikes fiamnál mindenki fortnite mániás erre jön persze a drága laptopok számítógépek. Rossz qnya vagyok mert nem engedem?

Figyelt kérdés
Már szólt egy szülő is, hogy a kisfia mondta neki a fiam milyen szomorú mert az anyukája nem enged neki játszani laptopon. Nekünk nincs asztali számítógépünk kettő laptopunk van ami munkahelyi és a fiamnak egy tabletje. Idáig meg is voltunk annyivel de lassan 1 éve folyamatosan megy a hiszti, a veszekedés, hogy ő is szeretne számítógépet amin a többiekkel játszhat. Nem gondoltam volna ennyi gyereknek van. Úgy voltunk vele majd a ballagására kap egyet. A pénz nem lenne gond, csak félek függő lesz, néha ijesztő ahogy a barátai mesélik egész hétvégén csak gépeznek.
2019. márc. 18. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Az egész világon most ez a menő, hozzánk még viszonylag későn is érkezett be.

Sajnos nem ritka jelenség ez iskolai közösségekben. Most ez megy, jövőre majd más miatt rágja megint a füledet.

2019. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ki fogják közösíteni.
2019. márc. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Megértem az aggodalmad. Az igazság az, hogy ha valakit rossz anyának tartok az nem te vagy, hanem az aki egész hétvégére a számítógépre bízza a gyereket. Alapvetően nem tartom ördögtől valónak a számítógépes játékokat, de ma már annyira ki vannak maxolva, hogy teljesen rázombulnak a gyerekek. Nem az a szint, amivel mi játszottunk ennyi idősen, hogy 1-2 óra alatt megunod. A hisztitől pedig nem fogsz megszabadulni, csak át fog konvertálódni a még öt perc veszekedéssé. Főleg, hogy ezeket nem lehet pausolni sem, mert valós idejűek. A bátyám is rá volt kattanva ezek elődjeire és éjszaka kiosont játszani, vagy sosem jött időben kajálni. Egyébként nem lehet megmondani, hogy ki lesz függő. A szüleinket nem igazán érdekelte, hogy mennyit játszunk (mi voltunk kb az első generáció, akiknek volt otthon gépe és nete mondjuk 14 éves kor alatt) Akkor még senki sem tudta, hogy mi lesz a hatása, senki sem tudta, hogy ilyen addiktív lesz. 3man voltunk, csak ő lett függő, én pl kinőttem belőle, mint ahogy a babázásból is. A többség tudja is helyén kezelni és nincs hatással az életére, de nem veszélytelen. Minden olyan ismerősöm, aki ezekre rá volt kattanva (tehát napi 1 óránál többet töltött ezzel) bukdácsolt egyetemen és a magánéletük sincs rendben. Programozó vagyok, szóval sajnos látok mindent... Szóval szerintem nem feltétlenül baj, ha veszel gépet, de hiszti akkor is lesz, a Pistinek akkor is menőbb gépe lesz, stb...
2019. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A szintén negyedikes testvérem is rá van kattanva. Szintén az osztálytársaival játszik. Nyáron még a Pubg volt a sztár, előtt a minecraft, most a Fortnite. Karácsonyra, közelgő szülinapra is Fortnite-os feltöltést kér, hogy tudjon magának venni különlegesebb skineket.


Nem vagyok szülő, de így is zavar... Hiányzik, hogy együtt játsszunk, sorozatozzunk vagy hogy ne csak a fortnite-ról beszélgessünk... De hát ez van, majd lecseng. Valószínűleg nem lógna a játékon ő se annyit, hogyha nem a barátaival játszana, hanem csak úgy, magában.

2019. márc. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mikor magában játszik itthon akkor nem említi de ha barátozik itthon vagy másnál ez a téma és a suliban is.

Nézgetjük most hogy tudnánk neki gépet venni vagy laptopot de nagyon drágák ami jó lenne. Annyira hihetetlen nekem hogy kisgyerekeknek ilyen van.

2019. márc. 18. 20:49
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Csendben megjegyzem, hogy 25 évvel ezelőtt imádtam a heroes 3 at, a mariot, sőt nintendos tankos játékot napokon át játszottunk egyfolytában. Most felnőttként a candycrushra és a tetrisre vagyok rákattanta, ami napi 15 percet jelent, ennyi időm van rá.. 19- 23 ig játékhoz sem nyúltam.


Van, akit leköt, van, akit nem. Semmi baja nem lesz egy átgépezett hétvégétől a gyereknek.


Mi a közös gépen játszottunk mindent. szerezzetek be egy nagy asztalit a nappaliba, amin lefekvésig játszhat, de nem csak az övé, ti is használjátok.

2019. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Az én testvérem számítógépes játék függő lett. Nem tudom mit tennék a helyedben... szerintem te vagy a jó anya, teljesen normális felfogással és a jelek szerint a szülök 99%ának kutya se lenne való, nemhogy gyerek...
2019. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

En keszülök is arra hogy ne maradjon le az iskolai közössegtől. Anno nalunk pl a barbialbum matricákra/cserékre, kesobb nike cipő taska es márkákra kellett nagyon adni, ma is örülök felnőtt fejjel annak, hogy szántak rá a szüleim, különben legonk sem lett volna ha nem az vezette volna őket hogy ne maradjunk le a vilagtol.


A suli alatti szemelyiseg fejlodes javareszt közössegbe kerulesről, valahova tartozasrol szol, ezt egy pszichologus elemezte a minecraftok kapcsán amikor más győzelme valahol a tied is. Meghatározo az hogy tartozol valahova.


Nem függősegi szinten ugyan de kell engedni a sulis hobortoknak.

2019. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
A fiam harmadikos. 9. szülinapjára kapott asztali gépet (egy régit tuningoltattuk fel neki). Van netje is. Tavaly a minecraft mánia ment a suliban, meg GTA, néhányan már fortnite függők. A fiam inkább fifázik, need for speed-ezik vagy videokat néz. Azt sem minden nap, max. 3 naponta 1 órát. Online nem játszik. Inkább kint focizik, bicajozik. Lehet ezt kordában tartani. Nálunk tanulmány függő a gépezés.
2019. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
Nekem telefonon most dobott be egy Fortine-os reklámot, nem néztem, de szerintem a PlayÁruházból le lehet tölteni. Ha gondoljátok, nézzetek rá.
2019. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!