Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak így mások is? Nem...

Vannak így mások is? Nem beszél a 2,5 éves gyerekem

Figyelt kérdés

Lassan 2,5 éves a kisfiam és még mindig nem beszél. Mond szavakat amikor kedve van vagy utánoz minket de egyedül nem beszél csak a saját kis nyelvén.


Kéne aggódjak? Mennyire hasznos ez a torna? Hogyan segíthetek neki én? Már ott tartok hogy úgy érzem én rontottam el valamit de nagyon.


megyünk majd ilyen tornára jövőhéten akkor vizsgálják meg meg stb....


2019. márc. 19. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

a mi logopedusunk szerint ma már minden 3. lany és 3. fiu ebbe szenved. olyan sok inger éri a gyerekeket hogy a beszed már csak harmadlagos dolog lesz nekik. az en fiam 3 mult nem beszel .

ez az utanozas nem rossz dolog ez is hozzatartozik a beszedfejlodesehez. ha nem zarja le a gyerekorvosunk annyival h van meg ideje en is vittem volna 2,5 éves koraban lehet mar folyekonyan beszelne azota. es meg elengedhetetlen a közösseg neki amint csak lehet. ezt mondtak a fejlesztoben is es a logopedus. a gyermekorvos annyival lezarta h megkellett volna induljon a beszedfejlodese a csalad koreben is. (csak eg igazolas kellett volna töle es felvettek volna oviba, de igy nem.

2019. márc. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Ó, élvezd ki, amíg így van. Egyik napról a másikra neki fog lódulni, akkor majd azért imádkozol, hogy egyetlen percre hagyja már abba a csicsergést. A fiam már majdnem 4 éves volt, amikor elkezdett folyékonyan beszélni. A lányom 2 és fél éves, összekapcsol màr szavakat, de kerek egész mondatokat még nem mond. Nem tudom, milyen az "ilyen torna", de bármiféle mozgás hasznos. Hagyd őt sokat szaladgálni, engedd egyedül felmászni a csúszdára (tudom, rettegsz hogy leesik, de képes rá). Hintázzon, futóbiciklizzen, labdázzatok. Rajzoljon szabadon (ez még inkább firkálás lesz), fessen, ragasszon. Olvass neki mesét. Előbb-utóbb be fog indulni a beszéd is.
2019. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Két fiam közül az egyik 29 hónaposan, a másik 32 hónaposan kezdett beszélni. (Első szülöttem első mondata két hétre rá: "A csoki elfogyott, mert megettem.") De addig is mindent megértettek és elég agilisak voltak abban, hogy mi is megértsük őket. Nem jártunk sehová fejlesztésre, gyerekorvost, védőnőt, bölcsis gondozókat kérdeztem anno róla, nem kellene-e, de ők is csak legyintettek. De jártunk pl. úszni, próbáltam őket pörgetni meg hintáztatni meg mondókára tornázni (ezeket olvastam, hogy hasznos) és szerettek futóbiciklizni. Kifejezetten okosak, főleg matekból és nagyon jó a szociális izékéjük is :), és bár az egyik későn kezdett járni, a másik későn lett szobatiszta (de még pont határidőkön belül), onnantól nem volt semmilyen elmaradásuk - az egyik már harmadikos, a másik középsős.
2019. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az èn fiam 1 hónapja lett 3, egyre több szót próbál mondani, de én ezt még nem nevezem beszédnek, a legtöbb dolgot csak mi értjük, egy két szavas tőmondata sincs még. A státuszon teljesen rendben találták
2019. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3 éves korig kell elkezdeni beszélni, nem? Ráadásul a fiúk később érnek. Vidd el a tornára, mérjék fel, de szerintem a tulfejlesztés sem jó, lenne még fél éve, hogy beszélni kezdjen.
2019. márc. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fiammal végig csináltuk, 3 éves kora előtt pár nappal még mindig nem beszélt, csak 1-1 szót használt, azt is rosszul, meg kis humbuk nyelvezete volt. Elküldtek minket egy szakmai tanácshoz (mint a nevtan), ott azonnali óvodát javasoltak és logopédust. 2 hét múlva fel is vették oviba. 1 hónap múlva már beszélt, fél év múlva meg hibátlan volt a beszéde 1-1 ragozást leszámítva. Most 6 éves, ősszel suliba megy, olyan választékosan és tisztán beszél, hogy csak lesünk. Úgy látom sokaknál így van, tesómék 2.5 évese ugyan ez, ők is mehetnek majd a tanácshoz.
2019. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. márc. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3,5 évesen kezdett el beszélni. Ezért kezdett bölcsibe is járni, hátha beindul. Utána jártunk a beszédfejlesztőbe egy évig. Semmi. Majd egyszer csak elkezdett, de azóta le se lehet lőni. Eleinte érthetetlen volt, logopédushoz is kellett járnunk, de mostanra már semmit nem lehet belőle érezni. Úgy 7 éves korára lett tiszta a beszéde.
2019. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál sem indult be a beszéd, 22 hónaposan megkésett beszédfejlődést állapítottak meg nála. Pár hónap múlva az audiologián kiderült, hogy vezetéses hallásvesztése van. Sem a státuszon, sem a fülészeten nem vették észre.

2 és fél évesen megműtötték, 2 hónap múlva elkezdett beszélni, 6 hónappal a műtét után, 3 éves korában pedig már kerek mondatokban beszélt és helyesen ragozott.

Jártunk utána logopédiára, most 4 és fél, és nagyon szépen rendeződik a beszéde. Az oviban is sokat fejlődik.

2019. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Mi lett végül veletek?
2021. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!