Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az én gyerekem nem beszél és...

Az én gyerekem nem beszél és nem is jár?

Figyelt kérdés
14,5 hónapos a kisfiam. Egyrészt nem aggódok, mert látom, hogy amúgy nincs gáz. Látom, hogy érti, amit mondok és a saját nyelvén válaszol is, meg mások is mondják, hogy látszik, hogy okos, meg hogy hogy figyel mindent. DE. Lassan jön a 15. havi oltás és pár napja elgondolkodtam, hogy meglehet, cikinek fogom érezni, hogy ott lesz a sok anyuka és a védőnő majd kérdezget: beszél már? Nem. Megy egyedül? Nem...
2010. nov. 17. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne izgulj emiatt! Egy 15 hónaposnak még nem is kell beszélnie, főleg, hogy kisfiú. Ők eleve általában később szoktak beszélni kezdeni. Az én nagyobbik fiam kb. 2 évesen kezdett néhány szót mondani. Tehát a tiéd sincs semmiről lemaradva... majd, ha 2,5-3 évesen se beszélne, akkor lehetne gondolkozni :) Különben a kislányom 1 évesen csupán 1-2 szót mondott, a beszédfejlődése másfél éves kora körül kezdett meglódulni. 2 évesen már teljesen folyékonyan beszélt :) A járás miatt se izgulj, 16 hónapos korig normális, ha még nem megy önállóan. Majd ő tudja, mikor jön el az ideje, mikor lesz elég bátor elengedni a kapaszkodót :) Addig meg hagyd, hogy saját ütemében, saját kedvére másszon, közlekedjen...
2010. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyu azt mondta én is 15 hónaposan indultam el... :) Csak úgy elgondolkoztam, hogy legalább az egyiket csinálná. Na mindegy, legalább SZÉP! És ezt is idegenek is mindig megjegyzik, ez is valami! :)
2010. nov. 17. 11:51
 3/10 anonim ***** válasza:
15 hónaposan az én fiam se beszélt, ana,apa, mama, papa és ennyi. 13 hósan indult el, 15 hósan még elég inogva járt. 18 hóig ráér elindulni, nyugi.
2010. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az én kislányom ugyan 11 hósan kezdett el járni, de beszélni a mai napig nem beszél. pedig már 23 hónapos. pár szó, és slussz. de nagyon okos, szóval nemaggódom. te se tedd! :)

amúgy a járás megindulása 18-20 hónapos korig normális. ebben sem vagytok lemaradva egyelőre. :)

2010. nov. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 14,5 hós volt, amikor elindult. Most szeptemberben volt 2 éves, még nem beszél folyékonyan, kb. másfél-2 hónapja mond mindent utánunk (szavanként).

Szóval ne izgulj, ha jól tudom, akkor a járással 16 hós korukig ráérnek, utána kell elgondolkodni azon, hogy valami gond lehet, a beszéddel meg még nagyon ráértek!!!!!

2010. nov. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semmi baja.Ha értelmes, mozgékony, akkor okés.
2010. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam a 15 hós oltáson se nem járt, se nem beszélt. A kutya nem kérdezte meg tőlem a védőnő kivételével ( aki tudta mindezt), hogy "mi ujság?". Ne parázz semmi ciki nincs ebben.
2010. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 18. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:

A beszéddel még egyáltalán nem vagytok elkésve.


A járás más tészta... 15 hónaposan, ha nem extra nagy a súlya, vagy nincs valamilyen rendellenesség, akkor már legalább fogódzkodva lépegetnie kellene. Még a te kezedbe, vagy egy ágy szélébe kapaszkodva sem lépeget?

2010. nov. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De igen! Szerencsére úgy, hogy fogom a kezét tipeg. Akkor is, ha csak az egyiket fogom. :)
2010. nov. 23. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!