Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek 5-7 évesnek jó programok...

Ezek 5-7 évesnek jó programok Budapesten? Vagy mit ajánlanátok, ha nem itthon akarunk ülni?

Figyelt kérdés

4 napra kellenének programok, ezekre gondoltam:


1. Városliget, Állatkert, Holnemvolt Vár, Hősök tere

2. Gellért-hegyre kirándulni, ott van egy csúszdapark is azt hiszem+ a MOM Parkban ajánlották a játszóházat, és utána moziznánk is

3. Libegőzés a János-hegynél, megnézni az Erzsébet-kilátót, kisvonatozás, esetleg a Budakeszi Vadasparkot is megnézzük, ha lesz a gyerekeknek kedve. Ha nem, akkor pedig a Király utcában a Minipolisz lenne a program, és utána a Budapest Eye.

4. Csodák Palotája, Aquaworld.


A kisebbik 5 éves (lány) , a nagyobbik 7 (fiú). Nem az én gyerekeim, hanem az unokatesóim. Én 20 éves vagyok, egyetemre járok, nem igazán ismerem Budapest gyerekbarát helyeit, vagy hogy hová mehetnénk, mik a jó programok. A nagynéném (a gyerekek anyukája) azt mondta, hogyha a kezükbeadok egy iPadet, vagy kapcsolok nekik mesét, elvannak órákat... De ha már feljönnek hozzám, akkor csak nem a lakásban akarok velük ülni.


Múzeumokban is gondolkoztam, de ahhoz nem kicsik még? Nyilván nem komoly témában, hanem pl. a Természetrajzi Múzeum is jó lenne egy programnak. De szívesen fogadok más ötleteket is, autóval fogunk közlekedni, szóval nem muszáj a programoknak közel lenniük egymáshoz.


Köszönöm előre a segítséget!:)


2019. márc. 24. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gondold át. Nem tudom mikor voltál utoljára az állatkertben, de mióta pár éve felújították, azóta már egész napos programnak számít. Én felnőttként is elfáradok a végére és kihagyunk 1-2 helyet, de 5-7 évesen ennél hamarabb ki fognak dőlni.

Szerintem aznapra ne tervezzetek más programot, max séta a ligetben.

A többi viszont teljesen jó program, hogy ha anyagilag is bírjátok, mert ezek egyenként sem számítanak olcsónak.

2019. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Fúú, ezeréve, még szerintem alsós voltam az általánosban. De sikerült olyan szerencsétlenül elesnem, hogy eltörtem a karomat, és az annyira nagy trauma volt kicsiként, hogy az Állatkertet messzire kerültem, mióta itt élek. Most kaphat egy új esélyt, hátha megússzuk baleset nélkül. :) De akkor így aznapra csak az a program lesz.


Amivel még gondban vagyok, azok az étkezések. Én nem igazán szoktam főzni, meg mindig hazajárkálni felesleges és sok is lenne időben, ha még itthon nekiállnék sütni, főzni. Egy óvodással meg gondolom nem lehet beülni egy rendes éttermezős helyre (ami nem Meki)... Vagyis nagynénémék nem annyira járnak ilyen helyekre, tehát nem akarom, hogy az legyen, hogy nem tudnak viselkedni, vagy rohangálnak fel-alá. Mert hiába mondta az anyukájuk, hogy én leszek a főnök, rám úgysem fognak úgy hallgatni... De napi 2x Mekizni, vagy gyorséttermezni meg sok lenne szerintem, vagyis én is kerülöm, amikor tudom.

Szóval szerinteted érdemes lenne keresni minden program helyszínének közelében egy-egy jobb éttermet, hátha működőképes a beülünk-eszünk-eljövünk téma, vagy inkább menjek biztosra nasikkal, és majd este rendelünk haza valahonnan?

2019. márc. 24. 18:05
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Hát kajálás szempontjából egyik helyen sem kell aggódnotok, mindenhol elég nagy a választék éttermekből, de pl pont az állatkertbe nem árt majd valami szendviccsel is készülni, mert ott bent inkább csak fagyizók, meg kürtöskalács van.
2019. márc. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A meki pont egy tök jó hely, szinte az összesben-ha nem akkor keress egy olyat-van gyerekdühöngő. Kimondottan gyerekeknek futkározni. Amíg esznek addig ülnek, utana-előtte-közben rohangálhatnak. De voltunk olyan étteremben is ahol volt egy csomó gyerekrész kialakítva korcsoportoknak.

Sok helyen gondolnak ám erre.


De nyilván meki nem megoldás, de az sem hogy 4 napig te főzöcskézz. Rendeljetek.


Múzeum nem jó ötlet, és én nem zsuppolnám tele az egész napot programokkal. Az ilyen korú gyerekek jobban szeretik a szabadságot.


Margitsziget és futkározás. Ott van fürdő is pl ( bár nem tudom milyen, csak azt hogy van) van kis állatkert(ecskénél) kisebb állatmegtekintő. Játszóterek. Parkok.


Állatkert hatalmas még annál is nagyobb, szerintem a hol nem volt park rész bőven elég ekkora gyereknek.


Aquaworld-csodák palotája is nálunk külön program volt. Egy napra szerintem az sok.


Budakeszi vadaspark nem túl nagy, oda nem mennék. Mentett állatok egy 20 perces sétával bejárható útvonalon.

Meg így már túl sok lesz az állat.

2019. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

A momparkos játszóban egyedül a cukrászda jó. Szerintem az Elevenpark menő a 13.kerben, vagy akkor már a Mammutos többemeletes játszóház.


Az állatkert önmagában egy nap.


Nem engednék fel senkit 2 ilyen kicsivel a libegőre..


A csodák palotája gagyi lett és nagyobbaknak való. Az aquaworldben két db medence van, ahol lehetnek, de az egyikben simán ellepi őket a víz, ráadásul ott ilyenkor hűvös van.


Vidd őket a minipoliszba, az olyan 2 órás program, a margitszigeti játszó és vadasparkba bringóval és ott a zenélő szökőkút is.


Az állatkertben nézzétek meg az állatok akcióban programot mindenképp!


a holnemvolt várban egyedül a frissen kikelt kiscsébék számítanak élménynek.


a Camponában remek játszóház van, a moziban kevesen vannak, és ott a tropicarium is a rájasimogatóval.


az állatkertben lehet lovagolni és tevegelni is


vidd őket az andrassy elmenyközpontba, az látványos, és csak egy órát vesz el az életetkbol.


aztán ahova mindenképp, az a sugarshop!


gyonyorű és finom:)


az én gyerekemnek ezek a kedvenc helyei.

2019. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Őrmezőn a menyecske utcánál van egy donpepe etterem, amiben benne van egy jatszohazas resz, én kicsi kora óta oda járok a gyerekkel, bár fél éve nem voltam, ott van rendes kaja is
2019. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Én pont most töltöttem le a “gyerekkel” nevű alkalmazást. Nagyon klassz. Kínál programokat, felsorolja a gyerekbarát éttermeket, az összes játszóházat, kirándulóhelyeket, de a játszótereket is.

De amúgy előttem a legjobb ötleteket már leírták a többiek.

2019. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen jó programok, de nagyon túltervezted.Az első napra már többen írták, hogy az állatkert mellé nem kell semmi, úgy láttam, erről már meg is győztek.Én a 3.napból is elvennék valamit és a 4. napra is elég lenne csak az egyik.Nem tudnak még ennyi ingert befogadni, főleg, ha nem is jellemző náluk a sok program. Ettől nagyon elfáradhatnak, felpöröghetnek,és esetleg nem bírsz majd velük.

Az állatkertben büfék terén van még hova fejlődniük. Szerintem oda mindenképp csomagolj valamit, különben kis túlzással a zoo-eledel és a száraz perec között választhattok:)

2019. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem engedném senkinek, hogy libegőre üljön az 5 és 7 évesemmel. Egyedül magamban bízok, és a férjemben e téren.
2019. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

El vannak itt tévedve páran, az állatkertben az új Holnemvoltban és az állatkerti részen is van kifőzde jellegű kajálda- pont a lángos alatt. Ott pont nagyon jól meg lehet ebédelni. A Holnemvolt pedig klassz, a várban egy csomó játék lehetőség van rossz idő esetére is szuper program.

Az enyém gyerek nagyon szereti a Természettudományi Múzeumot is, sokkal inkább, mint a Libegőt. A Margitsziget jó ötlet, de ott aztán tényleg nehéz az evés/wc-zés. Amúgy sztem felezd el a programokat, nagyon sok. Legalábbis az én gyerekem úgy kifárad egy állatkerti naptól, hogy utána minimum egy nap pihi kell. Csodák Palotája uncsi és drága.

A strandolás és a Minipolisz jobb program.

2019. márc. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!