Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nàlatok egyetértés van ebben?

Piroska és a farkas kérdése:

Nàlatok egyetértés van ebben?

Figyelt kérdés
Az ajàndékozàsról szeretnék kérdezni. Középsős, kétéves és pocakban lévő gyermekeink vannak. Szeretnék törekedni arra, h minél később és minél kevésbé vàljanak a fogyasztói tàrsadalom mindent halmozó tagjaivà, ezért próbàlok/nék vmiféle irànyt vinni az ajàndékozàsba. A sok, esetenként megkérdőjelezhető minőségű, stb ajàndék helyett jobban szeretem, ha 1-1 ünnepen vmi nagyobb ajàndékot dob össze a csalàd, kisebb dolgoknàl pedig szeretek ötlet listàt írni. Figyelem, h minek örülnének a gyerekek és nem zàrkózom el mindentől , csak mértéket szeretnék tartani. Az én csalàdommal ez rendben is van, anyukàm előre érdeklődik, hogy van- e elképzelésem, tàmogat, ha mégis màst is vesz,az akkor is minőségi, ha csak pàrszàz forintos. Férjem családja azonban màs, sosem kérdezik meg, h mit, és így kaptunk màr olyan jàtékot is, ami volt itthon, és olyat is, amit 2-3 napig tudtunk hasznàlni, mert gyenge műanyag volt. A kérésből pedig sértődés van. Pl vesznek 5ezerért vmit, de ha én legközelebb olyat kérek, amibe 2ezret " kellene" beleadni, akkor hogy képzelem. Ő viszont- màrmint a férjem- nem hajlandó erről beszélni velük, szerinte az irànyítàs, ha én az ajàndékkal kapcsolatban ötleteket/ kéréseket írok, és mindenkinek joga van azt adni, amit akar, a gyerek életéhez pedig hozzà tartozik a csalódàs, h olyat kap, ami màr megvan. Én nem értek ezzel egyet, szerintem az ünnep és az ajàndék elsősorban az ünnepelt öröméről kellene, hogy szóljon...
2019. márc. 27. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Az, hogy a férjed nem hajlandó beszélni a szüleivel, azt jelzi, hogy elég nehéz gyerekkora és sok negatív tapasztalata lehetett. Valószínűleg állandóan a szülei hatalmi játszmáit szenvedte el. Egy időre építsétek le ezt a szülői ágat.
2019. márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
A férjednek teljesen igaza van.
2019. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Ne görcsölj ezen ennyire, ne akard az egész családit irányítani.

A te családoddal működik, a másik meg azt vesz amit akar.

2019. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm azt a véleményt is, ami nem az enyémmel megegyező, de szeretném kérni, hogy fejtsétek ki.
2019. márc. 27. 20:41
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem igazad van, de anyosekon ezt az életbe nem fogod átverni... szerintem ez tipikusan olyan téma amire az ember beveszi a leszarom tablettát és kész, kifizeti ő a hiányzó 2000 forintot...


Engem amúgy jobban aggasztana az, hogy a mindenféle olcsó fos kínai műanyagból milyen anyagok kerülhetnek a gyerekek szervezetébe. Na emiatt, ha ennyire rossz a helyzet, viszont igenis odalépnék anyóséknak. A gyerek egészsége nem udvariaskodás tárgya.

2019. márc. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem az anyagi részével van bajom. Sokkal inkàbb azzal, h nincs igazàn mögötte az örömszerzés szívből jövő szàndéka, az idegondolàs, h vajon minek örülne az a kicsi gyerek. És igen, a mindenféle anyagok tekintetében is megfogalmaztam màr kérést, tudom, hogy mindannyian felnőttünk gumizsiràfot ràgva, de ha azóta van lehetőség olyasmivel körülvenni a gyerekeinket ami az egészségükre àrtalmatlan, akkor anyaként ezt miattuk felelősségem fontosnak tartani.
2019. márc. 27. 21:01
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Én egyet értek veled. De gondolom ez már ilyen csakazértis dac..( Mert nehogy már te mond meg stb...) Ki nem allhatom a haszontalan ajándékokat. Azt hinné az ember, hogy ilyen közeli rokonok között ezt meg lehet beszélni, de hát láthatóan nem... Nem vagyok anyós, de ha sógornőm vagy tesóm egy bizonyos elvet követne (az ésszerűsèg határain belül) akkor alkalmazkodnèk, még ha máshogy látom is a dolgokat de az ő gyerekei...
2019. márc. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol en mindkettotokkel egyet értek :D


Mindenkinek joga van azt adni amit akar, neked meg jogod van így gondolni a jatekokra. En is ilyen vagyok, h jobb szeretem ha megkerdik, mert nem szeretem a nagyon gagyi dolgokat. Nem az ar a gond, en direkt olcsó dolgokat nézek, mert ismerem mindenki penztarcajat, es amugy sem tudok nagy dogot kerni, nekem nem megy. :D De az magamban bosszant ha kap egy gagyit, ami fel nap utan szetjon es azon az aron 2 jo dolgot is vehettek volna. Akkor vagyok merges ha megkerdik, elmondom es ennek ellenere a gagyit kapja. Ebbol volt mar csalodas. A fiam egy egyszerű munkagepet kért, nem volt 2000ft es eros strapabiro muanyagbol van. El is mondtam. Aztan ugyanebbol az uzletbol kapott valamit ami mar az osszerakasnal szetesett, es cserebe 2szer annyiba kerult... Azzal a címszóval h nehogy lar olyan olcsót vegyenek... Hat kössz, gyerek sírt 2 okbol, mert 1 varta mivel tudta h mit igertek ill a cserejatek szetesett....


De ennek ellenere tenyleg joguk van azt venni amit akarnak, akar csak ugy is. Max annyit tudok javasolni, h allits ossze egy listat, különböző arkategoriakban es csak úgy néha emlegesd h miket szeretne a gyerek, v a parod. Viszont amit mindenkepp meg akarsz venni, azt ne is emlitsd, ha em vedd meg magad, nehogy csalodas legyen a minosegben, vagy varja a gyerek es megse azt kapja...

2019. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk belátták, hogy én tudom, mire vágyik a gyerek, milyen játéka nincs még, ezért rámbízták a beszerzést is. Megkérdeztem, mennyit szánnak rá és annyit kértem, de drágábbak voltak.

Én finoman adagoltam,amikor szóba került, hogy milyen gagyi játékok vannak, ami árban megközelíti a legot, de nem passzolnak az elemek és milyen csalódott a gyerek ilyenkor,stb..

Kellett pár év, mire leszoktak a mennyiségi ajándékozásról, a tárolónkban meg dobozszámra vannak a játékok,amivel nem tud játszani,mert pl.az autópálya elemei állandóan szétcsúsznak..

Szerintem ez a korukból adódik, az ő gyerekeiknek annak idején nem lehetett ekkora választékból ilyen olcsón válogatni..Az édességgel is ez van...Ugyanannyi pénzből lehet venni egy zsák nyalókát,rágót és egy zacskó mogyorót,diákcsemegét,amit a gyerek jobban szeret. De így jobban érzik magukat, hogy mennyi mindent vettek és csupa olyat,amiért egy gyerek odavan.. Csak a konkrét gyereket nem nézik..

2019. márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Ez arról szól a részükről, hogy szeretnék, ha a gyerek tudná, hogy az xy-tól van, ezért nem jó a közps beleadós, de nem akarnak utána járni, ezért nem kérdezik meg, minek örülne, hanem megveszik ami szembe jön.
2019. márc. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!