Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mennyit engedi fortniteozni...

Ki mennyit engedi fortniteozni, mestermczni 6-8 éves gyerekeit?

Figyelt kérdés
Már ma összeomlottam, nem bírtam velük csak ezek mentek egész nap. Nem lehetett kirobbantani a gép elől őket, az apjuk meg adja alájuk a lovat, hogy ha én megtiltom ő megengedi nekik, hogy játszanak. Reggel 7:30tól 17:00ig játszottak. Most meg mennek moziba a nagyival. Rossz anyának érzem magam, de ha nem játszhatnak akkor a szőnyegen, kanapén vagy épp a konyha padlón fetrengenek hogy unatkoznaaaak.
2019. márc. 30. 18:43
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

Kérlek ne tiltsátok el őket . Az ilyen játékokra ne gondoljatok úgy , mint amit a TV bekamuzik , hogy milyen ártalmas , inkább keressetek rá arra , hogy milyen más hatásai is lehetnek :) . Attól , hogy "megöl" valakit a játékban , attól még a valóéletben nem feltétlenül jutna eszébe ilyesmit tenni , és az teljesen hülyeség , hogy ettől erőszakos pszichopata lesz a gyereked . A gyerek személyisége szerintem legfőképp nevelés alapján alakul ki , és nem feltétlenül azzal fogod jól felnevelni a gyereked , ha eltiltod attól , amit szeret csinálni. Én elhiszem , hogy régebben , még ez meg az volt a ti időtökbe, de már fejlődött a világ istenem :/ ő ugyanúgy játszik a barátaival , csak ő éppen a gép előtt . Persze azért szabályoknak kell lennie , de nem olyanoknak , hogy napi 1-2 óra , mert akkor napja további részében csak unatkozni fog . Olyan szabályokra gondolok mint pl : hogyha megcsinálja az összes feladatot , amit akkor rábíztatok csak akkor ülhet le játszani . Ha meg amiatt aggódtok , hogy függő lesz , akkor szervezzetek családi programokat, amikor kimentek pl sétálni , filmet nézni , boltba , rokonokhoz meg ilyesmi .



Röviden : Ne hagyjátok , hogy eltunyuljon a gyereketek , de ne is tiltsátok el őket attóé , amit szeretnek csinálni .

2021. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!