Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista kisgyerek lehet az...

Autista kisgyerek lehet az unokatestvérem? Szüleinek sajnos nem tűnik fel, tovább lent.

Figyelt kérdés

Mindenki, aki találkozik a gyerekkel az látja, hogy valami nincs rendben, de a szülők egyszerűen tojnak rá. Be van tudva annak, hogy ő ilyen...majd kinövi. 2 évesről van szó. Pár sort írok a gyerekről. Rengeteget tudnék írni, de csak pár figyelemfelkeltő esetet írok le.

-állandóan szaladgál ide-oda, nem lehet leállítani

-szemkontaktus hiánya, nem néz senkire

-nem reagál a nevére

-furcsa ismétlődő hangokat ad ki

-hiába mondod neki, hogy hozd ide ezt-azt, integess..semmi(nem figyel senkire, semmire)

-mindent a szájába vesz, megesz

-nagy fájdalomküszöb, akkorákat esik hogy csak..fejét beüti(semmi)mintha nem történt volna semmi

-simán kimenne az autó elé, megy a feje után, sétálni vele nem lehet, az anyja fut utána

-nem jelzi, hogy éhes vagy szomjas

-nem szereti ha megölelik

-észre sem veszi a körülötte lévő gyerekeket, mintha bútordarabok lennének, ha kell átmegy rajtuk

-állandóan forog körbe-körbe, vagy valamilyen ismétlődő cselekvést végez

-ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik, akkor hevesen tiltakozik

-szereti az árnyékát követni, falnak neki megy, ha arra vetül az árnyék

-nincs félelemérzete..stb.

Ha meg mondanám nekik, akkor én lennék kiosztva, hogy mit képzelek én, nincs a gyereknek semmi baja. Ezért is szeretnék megbizonyosodni arról, hogy valami nincs rendben a gyerekkel. Segíteni szeretnék, de feltételezésekbe nem szeretnék belemenni.


2019. ápr. 12. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerüen egy élénkebb KÉT ÉVES gyerek!
2019. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő, gyerekorvos mit mond? Hozzájuk kötelező vinni a gyereket. Gondolom feltünne valamelyiknek bármi ami nem normális.
2019. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%
Ebből amit leírtál én egy enyhe autizmusra gyanakodnék. Ismerek olyat aki ennyi idősen pontosan ilyen dolgokat csinált mint az unokatestvéred.
2019. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Csak az oltásokra mennek az orvoshoz, meg ha beteg. Ami nekem nagyon is feltűnt, hogy nem létesít kapcsolatot a világgal. Mintha burokban lenne. Hiába kalimpálsz előtte, vagy tapsolsz, nem figyel rád. Meg sem rebben a szeme. Megvan az ő kis világa. Anyja sem létezik, annyi hogy őt annyira nem utasítja el, de nem hallgat rá sem. Mintha a falnak beszélne az anyja. Minden nap forog ezerrel, utána kilövi magát, és elesik. Fejét milliószor beütötte, de sosem sírt. Nagymamája egyszer sem tudta megölelni, megfogni. Múltkor is szó szerint átment a lába között kismotorral, simán fellökte volna a nagymamát. Etetni szenvedés, csak úgy lehet, ha megy valami mese a tv-ben. Nem mosolyog, és nem figyel...csak néz ki a fejéből. Állandóan elszökik, ha meg kint vannak az utcán, akkor semmi nem állítja meg, mert olyan, mintha süket lenne. Megy előre ezerrel.
2019. ápr. 12. 16:53
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább arra gyanakodnék, hogy nagyon foglalkozva sem volt vele, nem autizmusra. Egy normál 2 éves általában letojja a tobbi gyereket, legalábbis nincs igényük arra, hogy együtt játszanak. Az enyém se sírt, hogyha beutotte magát, kb 2 évesen fedezte fel az árnyékát és követte is. És hát igen, egy 2 évessel nem lehet sétálni, mert elrohan. Sokszor még eg, 3 éves is simä kirphanna az utra.

Amugy meg félelemérzete még a 6 éves fiamnak sincs, simán ugrál lefele mindenhonnan.

Volt egy idoszak, amikor nem volt szemkontakt, se a nevere nem hallvatott, sőt, nem csinalt meg semmit, amire kertuk. Minket is elkuldtek vadaskertbe mikor 4 eves volt, de nem autista. Szimplan aktivabb a tarsainal.

2019. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

-állandóan szaladgál ide-oda, nem lehet leállítani


Mert 2 éves, és nem akar megállni, nincs rá ideje. Fel kell fedeznie a világot.


-szemkontaktus hiánya, nem néz senkire


Miért nézne téged, ha nézheti a bogarakat, autókat, játék nyuszikat?



-nem reagál a nevére

Ennyi idősen már szoktak, de ha épp elmerül valami játékban, nem csoda. Na meg az a bizonyos szelektív hallás..


-furcsa ismétlődő hangokat ad ki

Én is szoktam😅

Amúgy ez is egyfajta gyakorló játék.


-hiába mondod neki, hogy hozd ide ezt-azt, integess..semmi(nem figyel senkire, semmire)


Nem akar. Dac korszakos, ha mondod, már csak azért se fogja.



-mindent a szájába vesz, megesz

Ezért van minden apró játékra ráírva, hogy 3+. Mert a 2 évesek még bőven ilyenek.



-nagy fájdalomküszöb, akkorákat esik hogy csak..fejét beüti(semmi)mintha nem történt volna semmi


Van, aki sokáig sír, van aki kicsit se. Egyébként van, hogy úgy látszik, mintha nagyot esne valaki, de kb nem is fáj, máskor meg olyan, mint ha semmi sérülést nem szerezne, de pont úgy üti meg magát, hogy piszkosul fáj.


-simán kimenne az autó elé, megy a feje után, sétálni vele nem lehet, az anyja fut utána

Mert 2 éves


-nem jelzi, hogy éhes vagy szomjas


Ahogy sokan még 7 évesen se


-nem szereti ha megölelik

Mert nincs ideje ölelkezni, meg amúgy is dackorszakos, és mindenki hagyja békén


-észre sem veszi a körülötte lévő gyerekeket, mintha bútordarabok lennének, ha kell átmegy rajtuk


Még kiscsoportban is jellemző, hogy külön játszanak a gyerekek. Kapcsolódó és rendes együttes játékot majd középső végén, nagycsoportban fogsz látni.


-állandóan forog körbe-körbe, vagy valamilyen ismétlődő cselekvést végez

Mert 2 éves. Ez gyakorlójáték. Ami a 2 éveskre jellemző.


-ha valami nem úgy van, ahogy neki tetszik, akkor hevesen tiltakozik

Mert 2 éves. És dackorszakos. És önálló akarattal rendelkező lény. Gondolom, te is tiltakoznál, ha azt mondanám, mától a hegyekben laksz egy remete társaságában, és magadnak gyűjtöd a makkokat.


-szereti az árnyékát követni, falnak neki megy, ha arra vetül az árnyék

Felfedezte, hogy olyan is van. Ez jó játék.


-nincs félelemérzete

Mert 2 éves...



Mi lenne, ha mielőtt megállápítod, hogy autista, utánanéznél az életkori sajátosságoknak? A leírtak 90%-át az életkorából fakadóan /nem/teszi. A többit meg a személyisége miatt. Kicsit elevenebb, vagy elvontabb.

És még egy tipp: mondjuk bízd arra az autisztikus tünetek megállapítását, aki az adott szakártői bizottságban dolgozik, és látott már néhány autista gyereket, nem csak a neten olvasta, hogy mostanában tök menő dolog lett rámondani minden gyerekre, hogy autista, és gyorsan követni akarja a legújabb trendeket.

2019. ápr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Ráadásul ha bármilyen betegség pláne autizmus gyanújával vizsgáltatnám is a gyereket, a páromon meg esetleg az anyukámon kívül más rokonnak nem is mondanám. Ez magánügy.
2019. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Amúgy megjegyzem, hogy nem csak én látom így a dolgokat, hanem szinte mindenki, aki találkozik a gyerekkel. Mindegyiknek van gyereke, és látja, hogy valami nincs rendben. Nem a kisujjamból szoptam ki. Nagy család vagyunk, és mindenkinek feltűnt ez-az. Én örülnék, ha nem lenne a gyereknek semmi baja. Azért is írtam, hogy másoknak mi a véleménye erről. Nem kell bekapni rögtön.

...Mert 2 éves, és nem akar megállni, nincs rá ideje. Fel kell fedeznie a világot.

-Nem fedez fel semmit, csak megy előre...Nem néz semmire, nem fókuszál a szemével. Csak néz a semmibe, mintha minden levegő lenne. Mindig is így volt. Pici korában sem nézett semmire

Nem érdekli semmi. Nincs meg benne a kíváncsiság. Se bogarat, se autót, se játékokat. Nem is játszik a játékokkal, csak kipakolja a dobozból.


-nem reagál a nevére

Soha nem reagált a nevére, azt is lehetne neki mondani, hogy alma, körte..Bármikor mondhatod neki, egyik fülén be, másikon ki.


-furcsa ismétlődő hangokat ad ki

Gépies hangokat ad ki, furcsa hanghordozással. Semmi mama, tata, vagy egyéb babahangok. Tudom, hogy nem egyformán fejlődnek ilyen téren a gyerekek, de nála nincs semmi.

(-hiába mondod neki, hogy hozd ide ezt-azt, integess..semmi(nem figyel senkire, semmire))

-Nem akar. Dac korszakos, ha mondod, már csak azért se fogja.

...mindig ilyen volt, nem a dackorszakot éli. Azt ismerem.


-mindent a szájába vesz, megesz


Ezért van minden apró játékra ráírva, hogy 3+. Mert a 2 évesek még bőven ilyenek.

-Nem is kap olyan játékot, amit le tudna nyelni. Nem tudod neki megmondani, hogy nem szabad, mert nem figyel. Tudom milyen ez a korszak, hogy mindent a szájukba vesznek, de megmondod neki, hogy nem szabad, akkor figyel rád.


nagy fájdalomküszöb, akkorákat esik hogy csak..fejét beüti(semmi)mintha nem történt volna semmi



Van, aki sokáig sír, van aki kicsit se. Egyébként van, hogy úgy látszik, mintha nagyot esne valaki, de kb nem is fáj, máskor meg olyan, mint ha semmi sérülést nem szerezne, de pont úgy üti meg magát, hogy piszkosul fáj.

-beton is ilyen például, akkorákat csattan, hogy csak na, seb is lesz, de felkel és fut tovább sírás nélkül


-simán kimenne az autó elé, megy a feje után, sétálni vele nem lehet, az anyja fut utána


Mert 2 éves

-de az hogy semmire nem figyel, csak megy előre. ilyet nem láttam még. Lehet hogy megindul a gyerek, de ha az anyja kiabál rá, akkor megijed, megáll. Itt ilyen nincs



-nem szereti ha megölelik


Mert nincs ideje ölelkezni, meg amúgy is dackorszakos, és mindenki hagyja békén

-soha nem lehetett, nem lehet vele kapcsolatot teremteni


-észre sem veszi a körülötte lévő gyerekeket, mintha bútordarabok lennének, ha kell átmegy rajtuk

-szó szerint átmegy rajtuk, nem megkerüli. Rá sem néz senkire


-állandóan forog körbe-körbe, vagy valamilyen ismétlődő cselekvést végez


Mert 2 éves. Ez gyakorlójáték. Ami a 2 évesekre jellemző.

-azt tudom hogy szoktak forogni, de nem minden nap, ebből áll a napja


Utána néztem a dolgoknak. Párom orvos és ő is mondta , hogy ezzel a gyerekkel nem stimmel valami. Mondjam meg a szülőknek, hogy vigyék el kivizsgálásra, mert amit csinál, azzal nincs rendben valami. Valamint nem diagnosztizáltam, csak a tényeket írtam le. Akinek van gyereke, az tudja milyen alap viselkedési formákat kell, hogy mutasson a gyerek, függetlenül a fejlődési szintjüktől. Eleven gyerek nem ilyen, össze sem lehet hasonlítani. Azért legyen igazatok, hogy ne legyen semmi baja, de általában az ilyesmivel az a probléma, hogy későn tudódik ki mi a helyzet, és úgy nehezebb elkezdeni a speciális kezelést, nevelést.

2019. ápr. 12. 22:22
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak mert én egyetértek Veled, hogy lehet autista (én unokatesóm gyereke is ilyen volt, futott körbekörbe, ugyanolyan tempóval, mint a gép és nem érdekelte senki és semmi), de ez a szülei dolga. Tuti észrevették ha baj van, a szeretet-gesztusok hiánya sztem elég feltűnő, de egy rokoni eseményen mért kellene erről beszámolni.

Nem szeretem az ilyen sutyorgó népeket és nem hiszek a jó szándékában sem az ilyen embernek, aki mások gyerekét tárgyalja ki...

2019. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én csak véleményt kértem. Ehhez szolgáltattam elegendő információt. Miért ne lehetne segíteni? Én hálás lennék fordított esetben, mert a szülők elfogultak a gyermekükkel általában, de ehhez is kell egy bizonyos szint, hogy ilyesmiről el lehessen beszélgetni, mert szerintem senkinek sem esne jól egy ilyet hallani, főleg ha nem igaz. Sajnálom szegény gyereket, de a szülőkkel sajnos ilyesmiről nem lehet beszélni. Anyukám testvérének fia, és anyám sem mer erről beszélni, se a többi testvér, pedig látják, hogy mi a helyzet. Én úgy vagyok, hogy egy család igen is tartson össze, és segítsék egymást, de itt az ilyesmi nem működik. Ebből fakadóan már elveszítettünk egy nagymamát, és anyukám egyik testvérét. Ha a család összefogott volna, akkor még élnének. Felraktam ide a kérdést, mert ők nem tették volna fel. Lehet úgy is fogalmazni, hogy közösen írtunk. Ha te is szereted a testvéredet, akkor biztosan szeretnél segíteni, nem a babéron ülni. Biztosan nem úgy kezdeném a beszélgetést, hogy ez a gyerek autista. Ez úgy is ki fog derülni előbb vagy utóbb, mert ez nem egy olyan dolog, ami elmúlik. Más lenne ha csak én látnám így a helyzetet, de sajnos nem így van. 23-an vagyunk unokák, állandóan vagy gyerek a közeli rokonságban, szóval internet nélkül is látni, hogy mi a helyzet. Ha kiderül mi a helyzet, akkor be fogok számolni, hátha más is jár hasonló cipőben.
2019. ápr. 12. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!