Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hátránya lehet a...

Milyen hátránya lehet a gyerekeknek ha nincsenek nagyszülők?

Figyelt kérdés
Sajnos anyukám rég elhunyt, anyós nem igazán foglalkozik az unokákkal, szülinap karácsonyi ajándék van de kb ennyi, ha mu nem megyünk ő nem hív mi van a gyerekekkel. Nagyon szomorú vagyok emiatt, apósom imadná őket de ő is elhunyt már.
2019. ápr. 13. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Semmi, a gyereknek a szülök a fontosak. Nagyon sok családban nincsenek vagy messze vannak a nagyszülök, a gyerekek meg ugyanúgy felnönek. Ez csak a szülöknek gond, mert ök szokták a gyerekekeket a nagyszülökre sózni.
2019. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Hátránya? Egyel kevesebb rokoni kapcsolat. Nem kell kiemelni a gyereknek, hogy nincsenek és nem lesz probléma.
2019. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Első le lett szavazva, pedig igaza van. A nagyszülői kapcsolat igazából a szülő szempontjából fontos, neki nyújt inkább támaszt. A gyereknek ti vagytok a fontosak, nem fogja megsínyleni ha nincsenek nagyszülei. Ez nem az a fajta bensőséges kapcsolat ami befolyásolja az érzelmi és értelmi fejlődését. Nyilván tök jó ha vannak normális nagyszülei a gyereknek akik szeretik és törődnek vele, de ez annyira borzasztó ritka sajnos, és igazából tényleg semmi hátrány nem éri a gyereket ha ebben nincsen része.
2019. ápr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Semmilyen hatranya nem lesz! Ha felno, lat roluk esetleg kepet, nyugtazza aztan annyi! Nem fog ossze szorulni a szive…
2019. ápr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretetben nő fel, akkor konkrét hátránya ebből nem lesz, kb az az eset h akit sosem ismertél az nem fáj h rég meghalt..

Illetve mivel más gyerekektől hallják h mennek a nagyszülőkhöz, ott a mama anyák napján stb. ez picit kellemetlen érzés lehet nekik, hogy nekik nincs.

Viszont akinek vannak nagyszülei azért igenis sok pozitívumot hozzá tudnak adni az unoka életéhez.

2019. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nekem a nagyszülők a világot jelentették gyerek koromban, biztosan ezért is rossz nekem, hogy a gyerekeim ezt nem kapják meg. A nyarak a mama Tata minden kivansagom lesték. Olyan sokat agyalok ezen hogy kezdek bele betegedni
2019. ápr. 13. 20:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Nincs nekem él még anyu de nem igazi nagymama tipus,soha nem is volt az.
2019. ápr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ne emészd ezen magad, semmi értelme. A gyerekek ettől még szépen fel fognak nőni.

Max próbálj beszélni anyósoddal - hiszen ő még él! - hogy jó lenne ha kicsit többet törődne az unokákkal.

2019. ápr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én csak egy nagymamámat ismertem. Imádtam. Ő volt a klasszikus, csupaszív nagyi. Volt az utcánkban egy fiú, ő “Bés” volt, én meg “Ás”, így nem igazán spanoltunk. Nah, a kisfiút egyedül nevelte az anyukája, nagyszülők és apa nélkül. Egyik nap meggyes pitét sütött nagyi, majd telefonált. Átjött Zoli meg az anyukája. Mindenki falta a pitét, a felnőttek kávéztak, mi meg kaptunk a végén málnaszörpöt. Másnap is átjött Zoli, visszahozta a tányért, amiben vittek még pitét.... Aztán leültünk kártyázni. Általános iskola utáni nyáron történt ez. Zoli utána szinte minden nap átjött, megismerte a nagyszülői gondoskodást, és nem utolsó sorban a legjobb barátok lettünk. Ma is. Mindig emlegeti hogy neki az én nagymamám az övé is volt. Tehát, lehet még a gyerekednek nagyija😂
2019. ápr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon sokat jelentett a nagymamám. Régóta nincs már köztünk, de a mai napig kap ajándékot anyák napjára.... De akinek nincs, annak nem fog hiányozni. Fél lehet nőni nélküle, pont ugyanuyg, ahogy apa nélkül is. A gyerek eztbszokja meg. Nyilván időnként felmerül majd benne, hogy neki miért nicns, de ez csak egy ismeretlen utáni vágyakozás lesz,ami egészen más, mintha lett volna valaki, akit elveszített
2019. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!