Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti ráadjátok a gyerekre az...

Ti ráadjátok a gyerekre az egy-két számmal nagyobb ruhát, aminek még fel kell tűrni az ujját vagy ez a ciki kategória?

Figyelt kérdés
Sokszor kapunk ajándékba ruhát (nagyszülőktől, rokonoktól) és van, hogy a méret nem teljesen stimmel. Most megjegyezte az egyik rokonom, hogy miért nem veszek olyan ruhát, ami passzol a gyerekre?!
2019. ápr. 18. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Persze, sőt a legtöbb ruhája ilyen. Nekem egyébként, kifejezetten tetszik. Nem azért mert nem vehetném meg , főleg mert ahol élek, ott igen olcsóak a ruhák.
2019. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Ráadom. Az én lányom elég aránytalan, súlyra okés, de magasságra 5 cmel kisebb, igy nem is kapok rá passzoló ruhát, mert ami ujj hosszra jó, az szeltében kicsi, hát mosr mit csináljak vele, járjon pelenkába?
2019. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
45%
Nem adom rá.
2019. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Kisfiam jelenleg 86-os méret, de mégis sok 92-es ruhája van. Egyszerű okom van rá: a hideg ráz attól ha pl leül vhová, vagy felül a motorra és térdig csúszik a gatyó, mert a 86 az úgy jó ha ráadom és kiigazítom, de ha kettőt lép már kinn a bokája. Ugyanez a felsőkkel. Inkább hajtok egyet a pulcsi passzéján, de legalább nincs ki a dereka belőle. Ha vmi mindenhol lóg rajta értelemszerűen nem adom rá, de egy kis felhajtás nem tántorít el.

Ha téged zavar tedd félre és majd belenő.

2019. ápr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Engem nem zavar. :)

Persze, nem úgy kell elképzelni, hogy egy pulcsi vagy hosszúpóló térdig lóg rajta, de pl. nincs kint belőle a dereka.

Vannak amúgy méretéhez passzoló ruhái is. :D

2019. ápr. 18. 18:22
 6/20 anonim ***** válasza:
44%

Több számmal nagyobbat soha nem adok, de mivel a konfekció méret nem tökéletesen passzol rá, sokszor van, hogy a felsők, kabátok ujját fel kell hajtani.

Rövidebb ugyanis a karja, így a hosszú ujjú ruhák ujjába akkor nő bele, amikor magasságra már kinőtte őket. Ritka az olyan, ami mindenhol jó.

Nadrágoknál pedig a bokavillantás szokott előfordulni, mivel nagyon keskeny a dereka, így kimaxoljuk a hordás idejét, mert ami pont jó lenne, az tuti leesik róla. Még az állítható derekúak vagy a gumis melegítők is.

2019. ápr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Kifejezetten zavar, ha nagy rá valami.
2019. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mennyire nagy. Most az, hogy kicsit fel kell hajtani az ujját, vagy kicsit lezserebb rajta, az nem gond, de azért ha feltűnően nagy, azt nyilván még otthonra sem, mert nem kényelmes viselet.
2019. ápr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha kicsit nagy, rá. A pulcsik ujját szinte mindig fel kell hajtanom, ha azt akarom, hogy a dereka elég hosszú legyen. Nadrágot nem szoktam nagyobbat adni, mert így is túl bő a dereka.
2019. ápr. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
27%

Nadragbol o az egy szammal magyobbat szereti, mindig szol, ha kilog a bokaja, igy nekem is egyszerubb, mint folyton huzogatni a laban.


Felsokbol is max olyat adok ra, amit picit bovebb, picit fel kell hajtani az ujjat, a fiam meg csak 2,5 eves pikk-pakk beleno, sporolasi okbol is jo, mert, amit most vettem tavasszal es picit nagy ,de tudja hordani, pl h.ujju polo, az meg osszel is talan jo lesz ra.


Ami nagyon nagy, log rajta, na azt elrakom, kesobb ugy is jo lesz ra!

2019. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!