Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 159 1.9 JTD/JTDm...

Alfa Romeo 159 1.9 JTD/JTDm vagy BMW E46 320D/330D, esetleg még jöhet a Mercedes E (W210) 300TD motor [tudom, hogy ez nagyobb kategória a kettő közül! ]?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre leírom,hogy nem első autó és nem is vagyok már olyan fiatal,hogy "csapassam" éjjel-nappal! Viszont szeretnék egy élvezhető autót!


Nos tehát,eddig egy Opel Astra H 1.6 benzint vezettem. Most viszont szeretnék egy dízel autót,mert ingáznom kell elég gyakran!


Lebontásban:

-Általában napi 80 km 70-30 az országút javára.

-Heti kétszer viszont a munkám miatt 1200 km-t kell utaznom (Ez 2x ugye 2400 km! , Székesfehérvár mellől - Teplice)

-Hétvégén szinte csak állna


Rengeteg ülök autóban egy héten és ezért szeretnék egy jól vezethető dízelt!


Na és akkor a kérdés: Hallottam már mindkettőről hideget is-meleget is! Tudom,hogy egyik se a megbízhatóság mintaképe! Viszont,ha a kettő közül választani kellene,akkor melyik mégis a fenntarthatóbb melyikkel kell többször meglátogatni a szervizt?



2017. jan. 21. 16:49
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Elnézést!


Lemaradt a keret,amit rászánnék:

Olyan 1.500.000 Ft + a papírok,amit ráfordítanék!

2017. jan. 21. 16:54
 2/29 anonim ***** válasza:

Kényelem, biztonság miatt mondanám merci, de a w210 háááát na, mindenhol rohad :(

Viszont ha kifogsz egy jó w210 -t ami nem rohad sehol és elektromosan is jó...

E46 kicsi, az E merci párlya az ötös bmw! e39!

20d -t nem vennék bmw motorból, bár van több ismerősöm akinek van, de egyik költött már rá szépen a másik még nem.

e39 kevésbé rohad mint a w210, elektromosan is jobb, de összeségében talán drágább az üzemeltetés(futómű nyőgösebb, pixeles kijelző, a legtöbb dízel e39 tds ami nagyon jó blokk volt amíg nem 1mkm volt mindben visszatekerve 299ekm re!)

Nem tudom milyen állapotban milyen e39 530d -t lehetne kifogni, de azzal próbálkoznék. Bár aki dízelt vesz mind hosszú útra veszi ezért 15-20éves autokban lesz km bőven!

2017. jan. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
1.5 millió ezekre az autókra határeset. Alfa159-ből majdnem csak az alja van ennyiért de a három közül ez lenne a legfeltűnőbb és legszebb. E46-ból már talán ki lehet fogni elfogadhatót 1.5-ért de még ezért az árért is a sok km-resek vannak és a legkevésbé kényelmes a 3 közül. A W210-re szintén igaz hogy ennyi pénzért nehéz jót találni. Nagy utakra a kényelem miatt mégis a W210-et ajánlanám ha nem sajnálod a költségeket és sikerül egy rozsdamenteset találni. A W210 lenne a legjobb.
2017. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha heti szinten járnék fel a német határra és biztosan nem vennék minimum 15 éves dízel sz0pórollert, még akkor sem ha kényelmes.

Ha jól értem évi 130 000km körüli futásod lenne, erre mindenképp fiatal autót keress.

2017. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Mosqu!to ***** válasza:

Én se venném meg egyiket se ilyen távokra! Én külföldön élek elég messze otthontól (2200km) legtöbbször repülök,de ha kocsival megyek néha,akkor még a benzines (1.8T) autómmal is félve indulok el,mert akármi történhet vele ilyen korban már (11 éves Audi A4 B6 Avant).


Inkább vennék Én is pár éves dízel H Astrát/kettes Focust!


De te tudod! Ha mindenképp a három közül kellene választani,akkor a Mercedest mondanám! Erős motor,ami azért nem is olyan bajos és sokkal jobb utazóautó! Hatalmas,az való pályára! :)

2017. jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én inkább egy 1.9 PD Passatot javasolnák a fentiek helyet. Kényelmi és felszereltségi szintje, hasonló az általad említettekkel. BMW-nél sokkal kényelmesebb! Viszont fenntarthatóság szempontjával jóval kedvezőbb. Ebben az árkategóriában már bőven lehet találni 1. tulajdonostól valót.

Ha gyengének éreznéd egy optimalizációs chippel kb 160 Le, és 400 Nm körül lesz, a motor élettartalmát nem nagyon befolyásolja.

[link]

2017. jan. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Alsó hangon évi két milla csak a gázolajköltséged, gondolkodjál már egy percet, hogy mennyi értelme van ekkora futáshoz ilyen lutri öreg fostartályok közül válogatni.


Mindenképp fiatal kocsit nézz, és és azt a másfél millás keretet pedig gondold újra. A munkaheted felében gyakorlatilag hivatásos sofőr vagy, a fő munkaeszközödről beszélünk. Ilyen kockázatot normális ember nem vállal.

2017. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Én is inkább egy 1.9pd passatot választanék, sokkal megbízhatóbb ez a motor mint a fent említettek.


Az meg hogy öreg autó, legalább nincs túlbonyolítva minden sz@rr@l és nem zsebbenyúlós ha véletlen valami megkotlik, de legalább alacsony fogyasztással elmegy 1millió km-t ha oda van figyelve rá.(nem hiába népszerű)

2017. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

"és nem zsebbenyúlós ha véletlen valami megkotlik"


Ha mondjuk péntek este 11kor kotlik meg a lakhelyedtől 1100km-re az bizony qrvára zsebbenyúlós ám :D

2017. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

#9 Ha a jó kis modern autó kiad egy hibakódot, mert egy szenzor tönkrement lehet be sem indítod az autót.

Egy régi konstrukció nem egyik napról a másikra megyen tönkre és nem észrevétlenül.

2017. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!