Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lisztérzékenységgel kapcsolatb...

Lisztérzékenységgel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Hogyan vették észre és diéta elkezdésétől kezdve mikortól kezdődik a látványos javulás (hízás)?

Figyelt kérdés
2010. júl. 5. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Igaz, az én fiam még csak 7 hónapos, és annyi derült ki, hogy örökölte tőlem a géneket. Én viszont lisztérzékeny vagyok, ami, csak 30 éves korom felett derült ki. Azt viszont tudom, hogy gyerekek esetén 3 hónap után várható javulás, felnőttek esetén ez akár lehet fél év is.
2010. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ismeretségi körben an pont ilyen nálunk, mint az első válaszolónal: anya úgy tudta meg, hogy liztérzékeny, hogy a gyerekről kiderült, hogy az és keresték, kitől örökölte...

Felnőttnek ha 1 évig nem eszik SEMMI lisztet ( a fakanál se érhetett soha liszthez, szóval komolyan kell venni!!!), akkor helyreállnka a bélbolyhok, amiket azonnal újból tönkretesz egyetlen véletlenül bevitt lisztes falat (pl. nem mossa le valaki a lisztet a kezéről és hozzáér az ételéhez.

2010. júl. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kisfiam 2 éves, most derült ki nála a lisztérzékenység. Minket is megnéztek a férjemmel, mi nem vagyunk azok. Nagyon lefogyott, remélem, tényleg csak pár hónap kérdése és visszaszedi a leadott súlyt (jó étvágya van egyébként). Köszönöm a válaszokat!
2010. júl. 6. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, Nem azután derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok, miután a fiamról. Először én tudtam meg (ekkor még nem volt fiam), majd mikor megszületett, megnézték a köldökzsinór vérből, hogy örörkölte-e a géneket. Örökölte, de ez nem azt jelenti, hogy lisztérzékeny. Csak azt, hogy kialakulhat Nála.


Egyébként ahogy az előttem szóló is írta, nagyon oda kell figyelni mindenre. Valóban még a fakanalakra is.

Nem lesz egyszerű, de Ő még kicsi és mivel így fog felnőni, Neki ez természetes lesz.

Nálunk mindenki így étkezik (kivéve kenyér), és így egyszerűbb a főzés.

2010. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, számomra érthető volt a válaszod. Amióta diétázik a kisfiam mi is eltávolítottunk minden gluténos dolgot a konyhából, csak a kenyér az, amit külön eszünk, minden mást gluténmentesen készítek. A fakanalakat mi is lecseréltük már.
2010. júl. 6. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!