Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Különbözik a túl sok hízás...

Különbözik a túl sok hízás miatt ajánlott diéta a terhességi cukorbetegek diétájától?

Figyelt kérdés

Még csak a terhesség elején tartok, de erősen ajánlott nem híznom sokat. Nem esztétikai okokból, hanem egészségügyiből. Jelenleg semennyi súlyfelesleg nincs rajtam, tehát átalakulni nem tud semmi.

Csak annyit javasoltak, hogy figyeljek oda, könnyedén diétázzak.

Ilyen esetben lehet szénhidrát számolgatós diétát csinálni, mint amit a cukor miatt is kell?

Vagy azon kismamáknak, akiknél a hízás mérséklése a cél milyen diétát kell folytatniuk?


2009. jún. 20. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tudom hogy, hogyan lehet kivitelezni, mert én mindkét terhességemmel 18 kg-ot híztam. Pedig diétán voltam mert vizesedtem, aztán meg magas volt a cukrom, a diéta miatt éheztem, folyton rosszul voltam, így visszaállítottak a rendes kajára, mert ha a kismama éhezik, éhezik a baba is.

És rajtam például annyi víz lett diéta ide vagy oda hogy csak úgy szaporodtak a kilók. Szülés után meg elillant maradéktalanul a súlyfelesleg és két szép egészséges fiam van, és a cukrom is helyreállt.

2009. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nálad a diéta sem hatott, mondjuk ezen nem csodálkozom, mert nagyon sok víz lehetett rajtad.

Ha így nézzük a vizesedés szerintem nem hízás, mert az ki is ürül szülés után.

Én viszont nem vagyok hajlamos a vizesedésre.

Kicsit (na jó, nagyon) félek, mert már van egy gyermekem és vele 25 kg-ot híztam, ami rengeteg. Akkor is túlsúly nélkül kezdtem a terhességet, sőt, kicsit inkább soványka voltam. Egyébként nem vagyok hajlamos hízásra, akkor viszont az étvágyam átlag feletti volt és nem tudtam koordinálni. Sokan mondták, hogy biztosan csak víz és majd lemegy, de nem az volt, mert szülés után 14 kg maradt rajtam hús és háj formájában. Láttam is, hogy nem víz, hanem konkrétan hízok.

Most viszont egyéb okok miatt nagyon nem lenne szabad ennyit felszednem.

Hamarosan megyek dietetikushoz, de addig is keresgéltem neten, hogy legyen fogalmam a nagy hízás elleni diétákról, de ilyet nem találtam, csak cukrosoknak való diétát. Ezért szeretném felmérni a terepet, hogy én is ilyenre készülhetek, vagy van-e más jellegű is.

2009. jún. 20. 22:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem terhességi cukrom van és diétázom! Én 180 gr ch-t eszek de ha te nem vagy cukros akkor is diétázhatsz ch szerint! MAx egyél 200 ge ch-t! Lényeg hogy napi 6szor egyél mindenképp és ha lehet azonos időben! Hidd el nem fogsz hízni:)! És mire oda kerül a sor a terheléses cukor vizsgálatra az eredményed is tök jó lesz:)! 32 hetes km
2009. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!