Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy egy pelusos kicsi már maszturbál (legalábbis úgy tűnik)? Nektek csinált már ilyet a gyereketek? Hogyan reagáltatok rá?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 22. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

A lányom két éves és még pelenkás. Időnként (főleg reggel) két kezével a lába közé kap állás közben és dörzsöli magát a peluson át, miközben mondja, hogy "gabibibibi".


Egyenlőre semmit sem reagáltam rá, majd ha nagyobb lesz, megmondom neki, hogy akkor csinálja, ha egyedül van.

2019. ápr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Előfordulhat már ilyen korban is. A lényeg az, hogy ne szidd le érte, ne mondj semmi olyat, ami a későbbi nemi életére rossz hatással lehet. Mondd el neki, hogy mások előtt nem szabad csinálni, de ne éreztesd vele, hogy ez bűn.
2019. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Tereld el a figyelmét, fogd meg a kezét, játszatok valamit. Majd ha nagyobb lesz, akkor pedig ahogy írták, megmondod neki, hogy ezt csak akkor csinálja, amikor egyedül van és senki sem látja.
2019. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
77%

Első, nem lehet, hogy azért csinálja ezt a kislányod, mert érzi, hogy mindjárt kicsurran a pisi, vagy épp befolyt, főleg, hogy mondtad a reggelt, amikor a nagyobb babák általában pisilnek egy nagyot?


Mert most ahogy visszaemlékszem, az én húgomnál idővel rájöttünk, hogy hogyha dörzsöli magát, akkor frissen gőzölgő műsoros pelusa van (érződött meg látszott is, ez még a megkötős pelenkabetétes időben volt).


A barátnőm kisfia is olyan másfél éves korától mindig pisilt egy nagyot reggel, ezt általában kukacállás és piszkálás előzi meg, a pelenkázáskor is lehet látni, hogy mindjárt indul a műsor.


Valamilyen babás könyvben mintha olvastam is volna erről, hogy a kicsiknél összekötődik a hólyag feszülésének és kieresztésének az érzése egyfajta korai szexuális érzéssel.

2019. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

#4 Hát most hogy mondod, még sosem vettem le róla tiszta pelust egy "gabibi" után, sőt általában csurig van telve, bár reggelente így szokott lenni.


Olyan is volt már, hogy közben kezdett el pisilni, és csorgott végig a műsor a lábán a szőnyegre. Gondolom már jól tele volt bugyor, ő meg még elmozdította a pisiterelő fodort aminek folyt a létyó.



Erről a tele hólyag - szexuális inger dologról még nem hallottam, de elképzelhető, hogy éreznek valamit, ami fura és nem tudják behatárolni.

2019. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Fiamat eddig akárhányszor láttam peluson kívül kakilni vagy pisilni, mindkettőtől állt a fütyije és bambult a semmibe :)
2019. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

csak szolok h már magzatként szoktam :D


szal normális dolog

amit fentebb irnak jo

lényeg h nem legyen szégyenérzete, gátlása, és frusztrációja miatta - ez meg rajtad áll !

2019. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Én ezzel azért nem tudnék barátkozni. Nekem a szüleim rögtön szóltak, hogy oda nem lehet nyúlni, ha ilyet láttak.

És nem is csináltam ilyet, visszagindolva, 19 éves koromig.

Mégis diplomám, munkám, párom, gyerekem van.

Ha azt mondod, hogy mások előtt ne csinálja, az olyan, mintha egyedül csinálhatnà... ok, kamaszodó fiúnál nyilván teljesen rendben.

De amúgy itt a kislánynál szerintem is a pisiről van inkább szó.

2019. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%

A fiuknal lehet a lanyoknak nem? Micsoda modern neveles !


A maszturbalas gyerekkorban abszolut normalis fiu ak lanynak is. Ha tiltod csak baja lesz. Inkabb tanitsd meg h ne masok elott csinalja.

2019. ápr. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj 8. válaszoló, de pont hogy nálad is jól elrontották a szüleid. Tehát 19 éves korodig eszedbe sem jutott, hogy maszturbálj? Vagy korábban is gondoltál rá, de nem csináltad, mert azt nem szabad?

Nem is értem, hogy gondolod, hogy kamasz fiú meg csinálhatja. És hol van a határ, 12 évesen nem nyúlhat magához, de 16 évesen már igen, akkor lehet?

És a lányok? 14 évesen nem maszturbálhatnak, de 24 évesen már szabad?

Az, hogy mások előtt ne csinálja, pontosan azt jelenti, hogy egyedül csinálhatja.

Hogy jövök én ahhoz, milyen jogon tiltanám meg a lányomnak, hogy hozzáérjen a saját testéhez?

A kérdésre válaszolva:

Teljesen normális ebben a korban, hogy ismerkednek a testükkel. Egy ideig érdekesnek találják, de aztán meg fogják unni. Nem úgy kell elképzelni hogy ezentúl minden este maszturbálni fog.

A 2,5 éves lányom fürdésnél, törölközésnél szokta birizgálni magát ott lent. Ilyenkor mondom neki, hogy mások előtt nem illik oda nyúlni.

2019. ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!