Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális egy 1,5 kicsi gyerekn...

Normális egy 1,5 kicsi gyereknél, hogy "begörcsöl", lemerevedik a nyaka?

Figyelt kérdés

Egyik reggel (szerintem) öltözésnél, mikor felültettem megrándulhatott a nyaka a jobb oldalon... mert utána nem sokkal először csak nyűgösen, sírdogálva mutogatta, hogy bibis, aztán később már láttam, hogy jobb irányba nehezen, ill. csak olyan lemerevedve fordítja. Ennek már 3. napja, próbálgatom finoman masszírozni, de nem nagyon látok változást. Amikor hasra fekszik, akkor elfordítja jobboldalra is a fejét, tehát nagyon nagy "baj" nem lehet... Csak azt nem tudom meddig "normális" ez, mit lehet még ez ellen tenni? Milyen krémmel lehet esetleg segíteni ezen? Ezzel még nem rohannék orvoshoz...


Segítséget, tanácsot előre is köszönöm...



#izomgörcs #görcsös nyak
2013. febr. 20. 09:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat 1,5 ÉVES az kimaradt :-)
2013. febr. 20. 09:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Háát.. egy két nap után még én sem mennék ezzel orvoshoz, de a 3. nap után már biztosan mennék.
2013. febr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze azóta telefonon beszéltem a gyerekorvossal és Nurofen, vagy Panadol baby szirupot ajánlotta erre, mert lehet, hogy ezt inkább vírus okozza...
2013. febr. 20. 10:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor reméljük mielőbb jobban lesz! :) Nekem kicsit ijesztő ez a tünet amit írtál, főleg 3 napnál is túl. De sajnos én az a fajta "parázós" anyuka vagyok, ha szokatlan tünetet észlelek a gyereken. :) Jobbulást!
2013. febr. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 daduska2000 ***** válasza:
Az én lányomnál is ilyen korba kezdődött és azóta évente előjön és akkor pár napig nem tudja mozgatni a fejét de ő semerre.nekünk akkor azt mondták hogy kössük be sállal ez beszokott válni meg kenjük neki kenőccsel.ma már 13 éves és már tudjuk mikor mi a teendő és gyorsan elmúlik.Egyébként érdekes hogy utána nemsokkal általában beteg lesz.
2013. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is az aggódósabb fajta anyuka vagyok... Amúgy én is kendővel próbálkoztam, gondoltam én is, hogy ha ott melegen tartja, akkor jobb lesz...

Amúgy még születése óta, soha nem volt beteg. Ezért is parázok, hogy majd ha egyszer előjön, milyen lesz, hogy kezdődik... Merem remélni, hogy nálunk ez nem annak a jele, ma már - ahogy a doki tanácsolta - 2x 5 ml Nurofen szirupot adtam neki (1-3 év között 3x lehet adni egy nap), ami ugye gyulladáscsökkentő is... bár nem szeretek semmi ilyesmit beadogatni neki, de hátha ez használ és esetleges betegségét is megelőzheti...

2013. febr. 20. 14:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaa, egyébként semmi egyéb tünete nincs, vidám, élénk, beszédes, érdeklődő, tehát remélem csak valami enyhe dolog...
2013. febr. 20. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!