Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis korú gyerek fényképezésén...

Ovis korú gyerek fényképezésénél a gyerektől, vagy a szülőtől kérnél engedélyt?

Figyelt kérdés
Egy rendezvényen ahol sok jelmezes gyerek volt, nagyon megtetszett az egyik kislány ruhája. Én úgy voltam voltam vele, hogy 4-5 éves gyerek már tudja mi az, ha lefényképezik és hadd döntse el ő, hogy megengedi ezt nekem, vagy sem. Persze idegen voltam neki ezért a kérdésemre csak nézett rám kukán. Az anyja bátorította hogy mosolyogjon a néninek (nekem) egy fénykép erejéig. Egy barátnőm szerint rendes volt az anyuka, mert el is hajthatott volna a p*csába. Szerinte az anyukát kellett volna megkèrdeznem.
2019. ápr. 26. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukát. Tök egyértelmű.
2019. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az anyukát!
2019. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Anyukától. Aztán ha ezek után a gyerek még nyíg, hogy nem akarja, akkor nem fotóznám le.
2019. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szülőt.

És nem, egy 4-5 évesnek még fogalma sincs arról, hogy miért nem jó ötlet, ha idegenek fotózgatják (aztán netre töltik).

2019. ápr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy neked nem egyértelmű, hogy egy 4 éves gyerek nem adhat semmire engedélyt
2019. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a szülőtől!
2019. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen az anyukát kell erről megkérdezni. Ha ez velünk fordult volna elő én tuti lecseszlek, mivel ki tudja milyen célból fotózod mivel idegen vagy!
2019. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukát/szülőt kérdezed, hogy szabad-e, a gyerektől max annyit, hogy szeretné-e, hagyja-e.


Engem speciel nem zavart volna, de igen, vay olyan ismerősöm, aki elhajtott volna úgy a búsba, hogy a kedved is elmegy a fotózástól.

(oké, ezen viszont kiakadtam: " 4-5 éves gyerek már tudja mi az, ha lefényképezik és hadd döntse el ő, hogy megengedi ezt nekem, vagy sem" . Egy ekkora gyerek azt is pontosan tudja, hogy hogyan néz ki a mikulás és a fogtündér... és el tuja dönteni, hogy a sárból vaníliás vagy epres sütit süssön neked. De azt, hogy lefényképezheted-e, azt nem tudja eldönteni)

2019. ápr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha egyszer csak azt látod, hogy a 4 éves gyereked fotózgatja valami idegen, esetleg egy fura pasas, mit szólnál hozzá?


Először szülő, aztán ha a gyerek tiltakozik úgyse tudod lefotózni.

2019. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%
Én először a szülőt, aztán a gyereket is.
2019. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!