Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hamarosan 5 éves kisfiam...

Hamarosan 5 éves kisfiam kijelentette, hogy “minden játék valami felnőtt dolog buta mása, ami nem működik rendesen”. Nem kér játékot. Mit ajándékozzak neki szülinapra?

Figyelt kérdés
Ruhának nem örül, tárgyaknak sem, könyvekkel lehet lekötni, de azokból tele van. Társasjátéka is rengeteg van, igazából bőségesen el van látva mindennel. Nem tárgyakra, hanem élményekre gondolok inkább. Lovagolni, néptáncolni járunk.
2019. máj. 3. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Mozi, meki, távolabbi állatkertbe látogatás szülinapja alkalmából pl.
2019. máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Asperger?


Program akkor jó lenne. Vagy könyvek.

2019. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Mi azt adtuk a 6 éves fiunknak, hogy tömegközlekedéssel elmentünk a Szabadság szoborhoz.

Agglomerációban élünk, mindenhova kocsival járunk. Élmény volt neki a HÉV, busz, villamos, meg metró.

ÉS a Szabadság szoborra már régóta kíváncsi, most láthatta élőben.

És egy egész napot együtt kirándultunk 3-asban, ez is jó volt. Ritkán vagyunk így együtt.


Minden évben élményt fog kapni most már, ha nagyobb lesz, majd Forma 1 belépőt, vagy autó gyárlátogatást, meg ilyesmiket. (imádja az autókat)


Neki is túl sok játéka van, meg a családtól úgyis kap mindig ajándékba.

2019. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Aranypanda ***** válasza:
45%
Zseni a gyerek, mert megfogalmazta a játékok lényegi hibáját. Tekintheted felnőttnek is már. A felnőttek is örülnek ajándékoknak, és szívesen hívnak barátokat szülinapozni. És el tudják mondani, mi a céljuk, és mi a vágyuk.
2019. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy asperger-e, hogy úgy érzem, mintha egy felnőtt lenne bezárva egy gyermek testbe. Nem tudja élvezni azokat a dolgokat, amiket a kortársai. Nem duplózik, nem legózik, nem autózik, pedig próbáljuk játékra bírni, mindenben a “gagyit” látja és emiatt kicsit sajnáljuk, úgy érezzük, nem fogja tudni megélni a gyermekkor szépségeit, neki ez egy korlátolt lét, amiből várja, hogy mikor fog kitörni.
2019. máj. 3. 10:38
 6/15 anonim ***** válasza:
98%

Hasonló "gondjaink" voltak de próbáltunk valósághű játékokat venni. Melyik játékaira mondta hogy nem jók?

Már ennyi idősen mi lego techniket vettünk neki az komolyabb, sokkal részletesebb mint egy sima lego.

Majdnem ennyi idősen kapott egy john deer jeep autót ovis ballagásra akkor elhitte a gyerekjátékok majdnem olyan jók mint a rendes autók


Élmény is nagyon jó ötlet, vonatozás az örök kedvence a fiamnak :) Gyereknapon Nyíregyházára megyünk vonattal az állatkertbe.

2019. máj. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg zseni a gyerek, le a kalappal előtte!

Esetleg kérdezd meg, mit szeretne, vagy hová menne el. Létezett nemrégiben a Csodák palotája, a környékünkről elköltözött, nem tudom létezik-e még. Az biztos érdekelné, és nem találná unalmasnak.

Esetleg vehetnének neki egy kisebb mikroszkópot, azzal biztos ellenne egy ideig, én imádtam gyerek koromban! Azzal mindent meg lehet vizsgálni közelebbről, hajszál, madártoll, rovar stb. Az ilyen kis zseniknek ez biztos érdekes, ha unják, a gyerekes játékokat.

2019. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a zseni minősítést használni. Nem fogom a fiamat egy olyam magas lóra felültetni, ahonnan csak leesni lehet. Azt szeretném, ha a maga korában szokásos dolgokat teljesítené, és boldog, kiegyensúlyozott gyermekkora lenne. Viszont a válaszok nagyon jók, a mikroszkóp különösen tetszik, mert bogarakkal kint a természetben órákig elvan.
2019. máj. 3. 11:06
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Kísérletező játékok? Annyi féle van....

Modellezés?

2019. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Könyvből sohasem elég ;)

És 5 évesen már társasjátékból is lehet valami komolyabbal próbálkozni.


Én nem vagyok élményajándék-párti. Az max az ajándék kiegészítése lehet, gyerekeknek szükségük van a tárgyi ajándékra.

2019. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!