Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van aki teljesen cukormentesen...

Van aki teljesen cukormentesen és fehérliszt, zsírmentes étrenden nevelte fel a gyerekét?

Figyelt kérdés

Mi lett mikor oviba került, iskolába?

Kisfiam 2 éves idáig soha semmilyen cukrot vagy lisztet zsírt tartalmazó ételt nem kapott sem itthon se máshol. Szeptembertől ovis lesz, de nem lehetséges hogy ne egyen ott bent. Nem lehet elhozni ebéd előtt, csak akkor ha lenne allergiát igazoló papírunk. Nagyon félek az elhízástók, a betegségektől. Nem tudom mi lesz így a fiúnkkal.


2019. máj. 8. 01:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Te beteg vagy.Fordulj orvoshoz.Én kiemelném a gyereket tőled,mert ez kínzás.
2019. máj. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Mar rég be kellett volna vezetni a glutént, a zsiradek is kellett volna a normalis fejlődéshez. En meg ilyet nem hallottam. En is rettegek hogy nehogy elhizzon a fiam, mert duci kislány voltam, es nem szeretnem ha ez miatt rossz gyerekkora lenne. De! Eszembe nem jutna hogy ne adjak a fiamnak zsiradékot es lisztet. Nyilvan van mertek ezekből is. Nem tömöm bolti turorudival, kremturoval meg ehhez hasonlókkal, hanem en készítem az ételét. Ugyis elkerülhetetlen lesz előbb utobb. Igy meg ha egyszer ra fog kapni zugevo lesz. Az rosszabb.
2019. máj. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Ennyire ne legyél már tudatlan, 1-es! A fehér liszt elkerülése nem jelenti azt, hogy gluténmentesen él.

Egyszerűen cukorbetegnek tilos (gdm-es kismamáknak is). Helyette ott vannak a teljes kiörlésű lisztek.

A cukor helyett pedig a természetes cukorhelyettesítők.

2019. máj. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
35%
Bocs, 2-esnek írtam.
2019. máj. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

a zsiradék fontos a szervezetnek hiszen sok vitamin abban oldódik


mértékkel mindent adhatsz neki

az oviban is fogja kapni

nem árt neki

mozogjon sokat és nem hizik el

2019. máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Te, és akkor miatt adsz annak szerencsétlen gyereknek???

Nekik a zsír és a szénhidrát is nagyon fontos!!!

2019. máj. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Az én fiam 2 éves koráig kerek sonkás kis gyerek volt, senki egyetlen szót nem mondott rá.

3 évesen mar nyoma sem volt, akkor kezdett megnyúlni, azóta is eszik liszteset, zsirosat, cukrosat persze mértékkel, de kb egész nap ragcsal valamit. Vékony gyerek, pedig tényleg sokat eszik. Mondjuk ő rohan fut egész nap meg sem áll, szoval felesleges a félelmed.

Remélem azért a glutént bevezetted, mert ha nem, akkor igen nagy esélye van az intoleranciára.

2019. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kifejezetten kiemelték az otvosok, hogy 2 éves koráig fehér lisztet kapjon

Kódzolás szinten a teljes kiőrlésűt, hogy szokja az ízét, mert nekik még az a jó, de később ne legyen gond az átállással


Gm kismama anyuka bnőm is ad a gyerrkének fehérlisztet.

IR kismama unokatesóm is ad mértékkel hozzáadott cuktot a gyerekének.



Mértékletesen nem lesz elhízott..

Ha tiltod, úgybh nem tilos neki, akkor amikor hozzájut egyedül mértéktelenül tolni fogja


Ismerek ilyet is

2019. máj. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Majd figyeld meg 10-20 év múlva milyen véleménnyel lesz a gyerekkoráról..


Egyébként nálunk ebédkor(előtte) el lehet hozni, senkit sem érdekel, h nem eszik ott, 10 perccel előbb vagy később nálam nem csinálnak belőle gondot, a délelőttöt akkor is eltölti ott.


Szerintem nálad azért ilyen rugalmatlanok, mert helytelenítik az étrendedet, gondolom megindokoltad, miért akarod elvinni. Ha bent enne, senkit sem zavarna, én hetente többször viszem el ebéd előtt, mondjuk amúgy sem tudom/tudják rávenni, hogy bármit is egyen.


Nálunk a tîzórai mindig gyümölcs, ha otthon megreggelizteted, beviszed reggeli után, azzal a gyümölccsel bőven elvan délig.

2019. máj. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Volt egy közeli nőismerősöm. Az anyukája cukorbetegségben halt meg, nagyon félt mindenféle betegségtől. Szellemi munkát végzett, de mellette testnevelési egyetemre járt, több órát sportolt egy nap, és nem evett cukrot, glutént és zsírt többek között. Tavaly halt meg 40 évesen vastagbélrákban.
2019. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!