Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogorvos, rossz fogak?

Fogorvos, rossz fogak?

Figyelt kérdés
Ma megyunk fogorvoshoz a 4 eves gyermekemmel.Sajnos sokat cuclizott es a felso fogsora elegge elromlott.Fogmosassal nincs gond de szegenykem.Annyira félek mi lesz vele ma,vagy mit fognak csinálni.Valakinek esetleg hasonlo?Mire szamithatok?
2019. máj. 16. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Esélyes, hogy csak megnézik. Ha nagyon rossz, akkor talán legkozelebb megtisztítják. 4 eves, kb 2 év van a fogváltásig. Tömni, húzni csak akkor fogják, ha nagyon komoly a probléma.
2019. máj. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Mi a tököm az a cucli?
2019. máj. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
cumi
2019. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell felni csak megnezik nem csinalnak vele semmit. Kislanyomnak is rosszak a fogai de nem csinaltak vele semmit.
2019. máj. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De sokan irtatok,köszönöm szépen.A cucli a cumi.Fáj az egyik rossz foga,ezért félek mi lesz.De nagyon kis ügyes azt mondja bátor lesz,nem fog sírni.Voltunk nagyobb tesoval es nezte mit hogy csinalnak.Őszintén saját magamat hibaztatom hogy ilyen lett a foga,baba korában nemtudtam szoptatani nem kellet neki a cici es maradt a cumisuveg,aztán szerintem ezért (idegi alapon) de olyan betegsegem lett hogy nemtudtam tejcsit adni,maradt a tápszer..ami meg cukros..vagyis értitek..mostam a kis fogàt de az csak egyre jobban romlott.A nagy tesoval nem volt ilyen,majd 2 éves koráig cicizett,gyönyörű fogai vannak.

Mégegyszer köszönöm a jo és megnyugatato tanácsokat.

2019. máj. 16. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne hibáztasd magad,ez inkább genetika. Az enyém kezdettől tápszeres, cumizott, ujját szopta. Mai napig szörpöt iszik, néha még éjjel is. A fogát csak mióta egyedül mossa, azóta van mosva - én sose erőltettem. Hibátlan az összes foga-7 éves.

Barátnőmék gyereke anyatejes, igaz sok édességet kapott és előbb is, mint nálunk, de a fogmosást is erőltette, mindig mosta a gyerek a fogát, nem cumizott csak vizet ivott és nincs ép tejfoga, már húzták, tömték neki sajnos. Pedig mindent megtett, többet mint én.

2019. máj. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előfordul, hogy későn jut megfelelő infóhoz az ember, nekem úgy tűnik, te megtetted a tőled telhetőt, legalább próbáltál utánanézni, olvasni a gyereknevelésnek időben.


De jobb későn megtudni, mint soha: sajnos sok mindent titkolnak az emberek elől, részben anyagi nyereség okán, hadd ne folyjak bele a "betegségipar" orvosi témába most.


Szóval erősen javaslom, olvass utána a SAV ERÓZIÓ témának a fogak kapcsán: sajnos nem reklámozzák agyon a fogorvosok, mert akkor sokkal több egészséges fogú gyerek és felnőtt volna, ők meg miből élnémnek. (Igen, finoman szólva is felelőtlen az orvostársadalom hozzáállása, tisztelet a kivételeknek.)


Szerencsére a fogváltás megoldja majd a gondot tartósan, persze addig se mindegy, hogy fáj-e a fogacskája, vagy nem.


A sav erózió lényege (felnőttre, gyerekre is érvényes) :

a savasabb ételek mint pl cukrok, cukros ételek, édességek, csokoládé, vagy pl (alapvetően felnőttek kapcsán írom a következőt) alkohol és egyéb, erősen savas ételek fogyasztása ELŐTT ÉS UTÁN FÉL ÓRÁVAL TILOS fogat mosni, mert a fogkrém reakcióba lép a fogkrémmel, és a fogmosás alatt természetes módon, de átmenetileg felpuhult fog zománc igen kényes - de annak semmi baja, ha nem érintkezik más anyaggal!


Ám ha fogkrémmel érintkezik, akkor máris kárt okozunk a fogaknak, még ha csak kis mértékben is. Sok kicsi sokra megy, a mindennapos fogmosás ártalmas, az esetben, ahogy a többség sajnos eljár: ártalmas a fogmosás tehát ha étkezés után rögtön, vagy előtte rögtön fogat most az ember / gyermek!


Megoldás tehát: legalább fél óta teljen el fogmosás és étkezés között! (Tehát előtte is, utána is!)


A többség sajnos abban a tévhitben van, hogy "juj, futás fogat mosni, mert mielőbb megtisztul a fog, annál jobban védem". Sajnos valójában az ellenkezője igaz, pontosabban szólva, CSAK az arany közpút tünteti el ezt a fajta ártalmas tényezőt, amit sav eróziónak neveznek a fogorvosok (nagyjából titokban, bezzeg számos fogorvos szórja ki a fogkrém reklámokat a rendelőjében, mert neki az is pénzt hoz, de a sav erózióról vajon hol maradnak a szórólapok?! Ritkaság, ha beszél erről egy fogorvos.)


Egyébként bizonyos ételek mint pl coca cola stb önmagukban is képesek kárt okozni, nehéz a szervezet regenerációja cola fogyasztást követően! Ellenben a legtöbb sava étel csak kb fél órára puhítja fel a fog zománcot, evvel nincs baj, ha más anyaggal

nem érintkezik a fog addig is, mint pl fogkrém.


Azaz NE moss fogat étkezés előtt és után legalább fél órával!! Se gyerek, se felnőtt NE tegye!

2019. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Folytatom: először is, ezt elírtam:

"mert a fogkrém reakcióba lép a fogkrémmel"

Természetesen azt szerettem volna gépelni, hogy a fogkrém reakcióba lép a savas étellel (ám a savas anyag tehát lebontódik kb fél óra alatt, ahogy megfogalmaztam).


Arany középút alatt pedig azt értem, hogy se túl későn, se túl hamar ne mossatok fogat, várjátok meg, kérlek, a fél órát fogmosások és étkezések között. De túl sokat se várjatok evvel, tehát 1-2 óra differencia az ideális.


És napi egyszer, este elég a fogmosás, esetleg reggel is.


A fentieken túl a sok sikálás is árt a fogzománcnak!


Valamint a túl erős sörték is ártalmasak!

Aki biztosra akar menni, a lehető legpuhább sörtéjű keféket javaslom választani.

2019. máj. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!