Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem a hisztit?

Hogyan kezeljem a hisztit?

Figyelt kérdés
A második babámat várom, és meglátogatott a védőnő. A 2 éves lányom olyan hisztiben tört ki, amikor meglátta, hogy alig értettük egymás szavát. Végig ordított, míg itt volt, még utána is. Az utóbbi időben beteg volt, és gondolom, hogy az orvoshoz járkálás emléke miatt lehetett a dolog. Viszont nem tudtam uralni a helyzetet. A lánykám egyébként nagyon barátságos természetű, ez a viselkedés egyáltalán nem volt idáig jellemző rá. Segítsetek tapasztalt Anyukák, hogyan kezeljem, ha legközelebb előfordul?
2010. júl. 7. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

szia, sztem ez nem hiszti volt. írod hogy orvoshoz járkáltatok. az enyém oltsáok után pár hétig megkergül.

vedd ölbe, nyugtasd meg, mondd el, hogy nem bántja a védőnő. esetleg menjetek ki az utcára, vagy kertbe ha van, a nyílt tér ilyen esetben sokszor segít.

semmiképp se szidd meg vagy hasonlók.

2010. júl. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Lehet, hogy megismerte, azért. De szerintem valószínűbb, hogy ebben a korban nagyon nehezen viselik, ha anya vkivel beszélget, telefonál, stb., majd látod.

Semmit nem szoktam tenni, megpróbálom felvenni, ilyenkor azt sem tűrik. Úgyhogy rövidre fogom a mondandót, és ha nagyobb lesz, egyre több időt elvisel, tolerál.

2010. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha biztosan tudod, hogy hiszti volt, akkor a szituból ki kell "emelni". A hisztinek van közönsége. Ha nem figyelsz Rá, abbahagyja. Ha valami olyat csinálsz, amin meglepődik (pl. Te is rákezdesz egy "hisztire"), abbahagyja. Én hiszti közben biztosan nem ölelgetném meg, mert akkor azzal kapcsolja össze a hisztit: ha hisztizem, Anya megszeretget.

Viszont, ha a betegeskedés miatt volt ilyen, vagy azt hitte, hogy megint megvizsgálják, nem büntetném, hanem én is elmagyaráznám Neki, hogy a kistesó miatt jött a védőnéni, Őt nem is fogja senki sem megvizsgálni, de ha egy kis csikire vágyik, megadhatod Neki. :)

2010. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18 hónapos,és én kombinálom a hisztit,van hogy elkerülöm,ha tudom ebből az lesz,van hogy elmegyek onnan,és pár másodperc és abba hagyja,és van hogy erélyesen rászólok,pl amikor már földhöz vág dolgokat,ilyenkor megfogom a kezét icipicit megszorítom,és azt mondom,most már elég.nekem be váltak ezek mert jól lehet vele kezelni őt.ma pl cica miatt volt hiszti,és nem akart kezet mosni sem,óriási hisztit vágott le,és életembe először lelocsoltam egy kis hideg vizzel amikor elkezdtem mosni a kezét,olyan baromi csend lett,hogy na.de nem vinném minden hisztijéért be e fürdőbe,de ebben a szituban ez működött.
2010. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!