Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem adta fel bölcsibe a...

Aki nem adta fel bölcsibe a gyerekét az le tudta foglalni egész nap?

Figyelt kérdés
A munkahelyem mellett nem tudnám bölcsibe hordani, segítségem sajnos nincs,hiába dolgoznánk váltva a párommal nem bírnánk elvinni és haza hozni a kicsit. Ti hogyan foglaltátok le egész napra? Nem éreztétek úgy hogy szüksége lenne a társaságra? A környékünkön nincs gyerek, a játszótér mindig üres ha megyünk, attól félek hogy kis befordulós tipus lesz szegény.
2019. máj. 28. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Mi iszonyat ritkán jàrtunk/járunk játszótérre (értsd 2-3 havonta 1x, akkor is próbálunk úgy menni, hogy lehetőleg ne legyenek), más gyerekkel nem találkozott a lányunk, mégsem volt egy pillanatig sem gondja mikor bekerült oviba. A fiam szeptemberben kezdi az ovit, ő is csak akkor lát gyereket amikor néha velem jön a nagyért, de olyankor sincs gond.


Elvannak ők itthon egész nap, nem kell egyfolytában szórakoztatni őket, eljàtszanak egyedül is és általában egymással is megy balhè nèlkül

2019. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sokat hordtam mindenhová, 20 perc gyalog a buszmegálló majd fél óra busz ami óránként jár. Úgyhogy nem az volt , hogy beültem a kocsiba, hanem megtettem érte mindent. egész kiskorától óvodás koráig jártunk heti kétszer játszós csoportba , jártunk uszodába és szintén heti kettő - három alkalommal kisgyerekes barátnőkhöz. Akiket az előbb említett játszó csoportban ismertem meg, ahova 1 óra volt eljutni otthonról. Fontos a szocializáció , és én sem bírtam volna ki , hogy egész nap otthon ülök.
2019. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

En is ugy ereznek, ahogy te, ha a fiam nem jarna bolcsodebe.

Alapvetoen o szeret is menni, raadasul hozzaerto, turelmes, imadnivalo nevelok vannak a csoportjaban, akik hatalmas odafigyelessel tanitjak a gyerekeket, en mint laikus szulo erre nem vagyok kepes, en csak osztonbol cselekszem, meg amit utanaolvasok.

Viszont, neha amiatt is furdal a lekiismeret, h velem is lehetne a bolcsi helyett...

Azonban, ugy vettem eszre, szuksege van a tarsasagra, persze ha van teso, az eleg lehet, hisz eljatszanak egyutt, ahogy az elso is irta.

Nem hinnem, hogy a szemelyisege emiatt visszafogotabb lenne, h nem jar kozossegbe, az en fiam igy is nagyon kis gyamoltalan...

Egy dolog viszont szerintem fontos lenne, hasznaljatok ki minden alkalmat, h talalkozonnon vele egykoruakkal, jatszohaz, gyereknapok, jatszoter, baratok gyerekei stb.

Ha nem tudjatok megoldani a bolcsibecipelest, akkor tegyetek meg mindent, h azert neha eljusson kizossege, nem lesz gond ebbol! :)

2019. máj. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Bölcsibe nem kell járni. Az egy szükséges rossz. Nem marad ki semmiből, az oviban ráér közössegbe járni.
2019. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

2 és 3 éves kora között simán elvoltunk együtt, nem unatkoztunk. Heti 3*1 óra csoportos gyógytornája volt, a többi időt kettesben töltöttük, nem igényelt nagyobb társaságot. Játszóra jártunk (nem zavarta ha kihalt), csatangoltunk. Otthon olvastunk, festettünk, rajzoltunk, játszottunk.

3 felett lett nehéz, amikor szobatisztasag miatt még otthon kellett tartani. Akkor már igényelte a gyakoribb társaságot

2019. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én itthon vagyok a 2,5 éves kisfiammal, nem jár bölcsibe, és még oviba se fog, mert érkezik a kistesója. Mi ilyen programokat csinálunk: kert, játszótér (akár más településen is),séta, szomszéd gyerekekkel jaték, baba-mama klub, baba torna, anyatorna babával, bábelőadás, játszóház, vagy ha rossz idő esetén nem jutunk ki, akkor fest, rajzol, gyurmázik, épít stb bent. Mondjuk én mobil vagyok, ha másik varosban van jó program, arra is simán elmegyünk. Így sokat találkozik.más gyerekekkel.
2019. máj. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tök jól elvoltunk a lányommal, nem is igényelte,hogy mással legyen. Heti 1-2x találkoztunk barátnőkkel, akiknek hasonló korú gyerekeik vannal, ennyi bőven elég volt neki oviig. Oviba gyorsan beszokott, a reggeli elváláskor volt pityergés viszonylag sokáig, de aztán egész nap elvolt, jól érezte magát.
2019. máj. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Le tudtam foglalni 3,5 éves koráig. Lehet vele rajzolni, festeni, ujjfesték, gyurmázni, só-liszt gyurna, sétálni,korának megfelelő játékkal játszani, társasozni tanítani, labdázni, bújócskázni. Cseppet se unatkoztunk. Néha mentünk baba tornára és könyvtárba, ott is feltalálta magát és sok könyvet olvastunk, nézegettünk napközben, nem csak este. Imádott homokozni, rossz időben itthon segített sütni, tészta, keksz kiszúrók, mini pizza készítés, nem tényleg nem unatkoztunk. Voltak kis barátok a jàtszótéren, de úgy làttam abban a korban mindenhez én kellettem. 3-4 éves korig egymás mellett játszanak csak a gyerekek, nem akkor szocializálódnak. Sőt, sok durva gyerekkek találkoztunk sajnos, félt is a gyerekektől. Szépen nem játszott sok gyerek, fellökték, kitépték a kezéből, amivel játszott, ellökték a hintánàl, csúszdánál, leszórták homokkal, szóval ne bánd annyira, hogy nincs gyerek a jàtszón.
2019. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb 4 év alatti gyermeknek pont, hogy leginkább az anyjára (apjára) van igénye, és kevésbé a gyerektársaságra (mondom: a többségükről van szó, nem mindről). Beszélj hozzá sokat (kedvesen, szépen, értelmesen és általában jól érthetően), játssz vele, amennyi időd csak van (dögönyözd, lovagoltasd, mondókázhatsz vele eközben is, kirakózz vele, játékkockázz, stb). Na meg a 3 év alattiak sokkal egyszerűbb játékszerekkel és játékmódokkal is elvannak remekül, mint az idősebb gyermekek, sőt, jó jel, ha tud olykor egyedül is játszani. Gond egy szál se.


"kis befordulós tipus lesz szegény"


Ha "befordulós" alatt befele fordulót (introvertáltat) értesz, azzá nem válik senki, hanem vagy inkább ilyen ALKAT, vagy inkább kifelé forduló(bb) (extrovertált), ritkábban a kettő közötti.


Tehát senki nem válik konkrét alkatúvá, mivel ez veleszületett, alapvetően nem változik. Kisebb változások jellemzőek bár e tekintetben az élet során, de mégis alapvető alkati jelenség. Túlzott átjárás egyik végletből a másikba nem jellemző az emberi lényeknél (sem).

2019. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még annyi az előző válaszomhoz, hogy egész más volna a helyzet, ha a depresszióra gondoltál volna, kérdező. Vagy pl a hospitalizmusra (amelynek egyik fázisa az apátia és a depresszió). De az se nem típusbeli, se nem alkati kérdés.


Amúgy az előző válaszom alapján következik az is, hogy pusztán attól, hogy otthon vagytok, nem válik depresszióssá sem a kisgyermek.

2019. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!