Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyerekes anyukák, lehet...

Több gyerekes anyukák, lehet 8 órában dolgozni?

Figyelt kérdés
A 8 órát úgy értem, hogy fixen, munkahelyen, valamennyi utazással együtt. Tehát nem arra gondolok, hogy kötetlenül, esetleg saját vállalkozásban, reggel 3, délután 2, éjjel 3 óra elosztásban. Egyhuzamban, munkahelyről, utazással. Minimális táppénz, csúsztatás megbeszélve a kollégákkal lehetséges. A férj hasonlóan.
2019. jún. 1. 09:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Hogyne lehetne. Mit gondolsz a többmillió anyuka mit csinál?
2019. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem betegssek akkor igen. A lányaim rengeteget voltak betegek téli tavaszi időszakban, ebbe a minimális táppénz nem fér bele.
2019. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Akiknek 6-ra kell járni és nincsenek nagyszülők, ott egy gyerek mellett is sokszor kivitelezhetetlen.
2019. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Ha még tudjátok oldani a betegségeket, iskolai szüneteket és tudjátok időben hozni-vinni őket (egyik viszi, másik szülő hozza), valamint ha bármi miatt korábban kell menni érte, az is megoldható, akkor igen.
2019. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, reggel 7-től délután 5-fél6-ig van bent a gyerek, nincs idő nagyon játszóterezni, különóra csak az, amire ovi-suli tudja őket hozni-vinni. És van persze olyan, aki nagymamával vagy bébiszitterrel megoldja, hogy legalább 4-re érte tudjon valaki menni, mert ő csak 6-ra érne oda, mert messze dolgozik vagy sokszor van még túlóra is. Hogy mennyit kell táppénzen lenni, az a gyerekedtől függ, mint ahogy az is, a munkahely hogyan tolerálja.
2019. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5-ös, pontosan összefoglaltad a félelmeimet.
2019. jún. 1. 10:04
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

Pàrom 5:20-kor indul kocsival, nekem a buszom a 4:50-kor indul(na).

3.-os a lànyom, még most nem merem egyedül hagyni a hàzban, egyedül jàr suliba, egyedül is jön haza, de több órára nem hagyom még magára, hiába, hogy egy biztonsàgos faluban élünk.

Így nekem marad az, hogy beugrós vagyok egy cégnél, akkor megyek, mikor pàrom pihenős, vagy a gyerek apja ráér.Nagyszülők nem élnek.

Jön a nyàri szünet, 2,5 hónap, nem tudjuk kire hagyni, úgyhogy egyenlőre csak álmodozhatok.

Ha talàlnék olyat ahova 8-ra kell menni, az jó lenne, mert 7-kor màr bemehet a suliba.

Nem könnyű.

2019. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
74%

Meg lehet oldani, a szükség nagy úr.

Én hivatali munkaidőben dolgozom 7:30- 16:00 ig pénteken 1/2 2 ig.

Reggel 5:20 kor kelünk ( sajnos nem alszik tovább a gyerkőc, ha felkelek jön ő is utánam, pedig külön szobájában alszik)

Szóval én elkészülök, gyermekem reggelizik, fogatmos stb. 6:40 kor indulunk kocsival 6 km-re dolgozom, de a forgalom miatt ilyenkor el kell indulni. 7 órakor érünk az oviba, és én 5 perc alatt aterek a munkahelyemre, korábban, hogy délután 4 órakor startolhassak és ne legyen “ciki” h 3 óra 55 perckor kiesik a kezemből a toll pakolok és rohanok a gyermekemért 4 óra 10 perc és már jövünk ki.

Játszótér, vásárlás, akármi és fel 6 rá érünk haza legkorabban. De inkább később. Akkor jön, a háztartás, társas mese olvasás fürdetes és alvás. Olyan fáradt vagyok, hogy alig várom h alhassak. Pihenés az nincs.

Pénteken mikor előbb végzek akkor rohanok vásárolni otthonra, Körmös vagy fodrász, ilyenkor később kell érte menni, mert úszik.

Hétvégén sincs megállás talarítas reggeli keszítes és már a játszóteret is megjártuk, most kávézók de utána megint jön a talarítás ( ebédet mára rendelek h haladják a takarítással délután Aqua parkba megyünk.


Nem jó ez így mert fáradt vagyok testileg, és lelkileg, reszmunka idő lenne jó de egyelőre nem találok. Ez az ezer helyen megfelelni nagyon kimerítő.

Jó munkám van jó fizetéssel. De ha találnék akármilyen reszmunka dobnak m a diplomás munkámat és váltanék egy élhetőbb élet reményében.

2019. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha talàlsz ilyen munkahelyet persze.
2019. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem ment, pedig próbáltuk. Persze ha nagyon nagy lenne a szükség és támogató lenne a munkahely, akkor biztos menne.

Most én 4 órában dolgozom.

2019. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!