Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő mire megedzodom a...

Mennyi idő mire megedzodom a gyerekszallitashoz a biciklin?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem gyerekulest a bicajomra. Tudtam,hogy nehéz lesz a 4 eves gyerekem, de nehezebb mint gondolnam. Ráadásul délvidéken lakunk. Ma majd meg gyakorolok vele. Nem tudom, merjek e vele forgalomba menni hétfőn. Lehet meg csak tolni fogom, esténként meg megyek vele egy egy kort. Elég gazul hangzik de amikor először felultunk a súly kitekerte a biciklit alólam es eldőlt a bicikli. Hirtelen kb 18 kiló hátul kicsit drasztikus változásokat okoz. Kicsit meg belénk a bicaj, vagy az nem tudom mennyire normális.
2019. jún. 2. 08:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

Azert 18kg nem akkora súly biciklin, bakker. Gyerek nélkül tudsz bicajozni?

Támaszd a biciklit az ülésénél a csípődnek, úgy tedd bele az ülésbe a gyereket. Ha fogod a bicajt, akkor is egy két kormány, egy kéz ülés.

2019. jún. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Hát passz, nekem könnyen ment. Első alkalommal vettünk egy dinnyét, és azt raktam a gyerekülésbe gyakorlásképp... :D MOndjuk nem is évesen kezdtünk biciklizni, hanem egy-másfél éves koruk körül, és volt időm beleszokni. Most 20 kilós a kicsi, már cefetül nehéz, el nem esünk, meg már magától fel tud mászni, nem nekem kell bűvészkedni, de rendesen leizzadok, mire betekerünk az oviba...
2019. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha rendszeresen csinálod,és amúgy sokat biciklizel, pár hét, Mindenesetre legyen sisak a gyereken. Nem azért, mert gyakorlatlan vagy, mindenképpen. Ha buktok, a felnőtt tud valamennyit korrigálni, védeni magát az esésnél, az ülésbe szíjazott gyerek nem.

Egyébként a dinnye jó ötlet. Menj pár kört egy krumpliszsákkal.

Télen-nyáron kerékpározó nagylányomtól hallottam még azt a biztonsági szabályt, hogy forgalomban nem szabad az út legszélén(11-20 centire) menni. Ez arra ingerli az autósokat, hogy a szembejövő mellett, sávon belül próbáljanak előzni, neked pedig pl. egy úthibánál semmi korrigálási lehetőséged nem marad. Haladj kicsit beljebb, kb. fél méternyire az út szélétől.

2019. jún. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

40 kg Voltam 14 évesn amikor a szeretett nagymamám vitt a bicikli hátsó csomagtartóján, szerintem nehezebb voltam mint ő :)

Úgyhogy tuti belejössz.

2019. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

3!


"54. § Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


(1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni."


Majd jól megbüntetik a gyerekedet

2019. jún. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%
4 évesen miért nem a saját biciklijét megy?
2019. jún. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

6!


Mert messze laknak

Mert forgalmas helyen laknak

Mert nem tud biciklizni

Mert nincs biciklije

Mert nem akar biciklizni

Mert így gyorsabb

Mert így biztonságosabb

Mert így kényelmesebb

Stb

2019. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
En anno az ocsemet 13 evesen bicoval vittem haza az ovibol (falun persze). De sosem okozott problemat sem betenni sem tekerni vele. Szerintem rossz a technikad. Gyakorolj mindenkepp mielott kimesz a forgalomba.
2019. jún. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
5-os. Nem fogjak megbuntetni. Nagyon regota es sokat bicozom, ha kedves az eleted nem mesz a jobb szelen. Egyszeruen annyi a taho hogy az botrany. Nem kell a sav kozepen menni eleg ha nem fer el melletted egy kocsi igy, hogy a szembe jovot lekenyszeritse az o savjanak legszelere vagy patkajara. Autoskent en is utalom a bicosokaf, felre ne erts, de a mai magyar vezetesi kultura az kuka, uh megertem, hogy mindenki a sajat kis eletet felti.
2019. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
A biciklisek és a gyalogosok közlekedési kultúrája is hagy kívánnivalókat maga után bőven. Irányjelzés nuku, zebrán csak úgy áttekerünk, mert miért ne. Nálunk több olyan zebra is van, ahol kint a tábla, hogy "tolva szabályos", de a bringások vidáman szlalomoznak a gyalogosok között. Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak, először valóban egy krumliszsákkal kellene gyakorolnod, aztán jöhet a gyerek. Biztos meg fogod szokni. Sisak legyen mindenképpen a kissrácon, amikor beül, inkább támaszd a bringád falhoz, fához, ha tudod.
2019. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!