Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engednétek 8 éves gyereknek,...

Engednétek 8 éves gyereknek, hogy jéghokizzon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 éves és szeretne elkezdeni jégkorong edzésekre járni. Amúgy is szerettük volna már beíratni valamilyen edzésre, mert nagyon szeret mozogni, labdázni, a tanító nénije is kiemelte, milyen ügyes tesin.

A legjobb barátja egy éve hokizik és ezért szeretné ő is ezt a sportágat választani. Viszont szerintem a hoki nagyon durva sportág. Néha nézzük a közvetítéseket, rengeteg az ütközés, egymással is és a fallal is, nekilökik egymást a falnak, sok a sérülés. Olvastam hogy nagyon gyakori az agyrázkódás.

Én nagyon szeretném, ha a kisfiam valami kevésbé durva, biztonságosabb sportot választana, nagyon aggódnék érte, ha hokizna. Ráadásul nem szeretném, ha belenevelődne ez a durvaság, mert ha a pályán keménykedik, lehet hogy az életben is agresszívabb lenne?

Járhatna focira, kosárlabdára, kézilabdára, ezek mind vannak a közelben. De ő hokizni szeretne.

Az apjának tetszik az ötlet, szerinte a hoki egy jó "férfias" sportág ami a javára válna, de hát ő még csak egy 8 éves kisfiú...

Amúgy korcsolyázni már tud, 5 éves kora óta járunk telente.


Mit gondoltok, ti engednétek hogy a 8 év körüli gyermeketek hokiedzésre kezdjen járni?


2019. jún. 17. 13:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
5-6 éves korban szokták kezdeni, úgyhogy miért ne járhatna. Annyi, hogy nagyon drága ám a felszerelés. Sérülni, meg mint előttem is írták, inkább a fociban, kosárban szoktak edzésen, hokiban inkább csak komolyabb szinten meccseken jellemző. (Fiam három éve karatézik - fél évig hokizott is agycsoportosan -, kutya baja nem lett egy-két kékfolton kívül, fél év foci után meg meg kellett műteni a térdét.)
2019. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
44%

A foci, kosár és a kézilabda is durva nagyon.


Viszont a hokinál félteném a fogait, egy rakás hokis-fogas vicc van:)


Kicsiként menjen nyugodtan!


Szerencsére nem érint, de ha fiam lenne, akkor mondjuk úszásra járna(hadd szélesedjen a háta/válla), mellé pedig valamilyen csapatsportra, ahol durvulnak.


Ha valahol kiélheti a durvulást, otthon nem fogja, vagy nem annyira.(szerintem)


Még kicsi, szerintem nem lesz szenvedélyes hokis, pláne, hogy csak a haverja miatt akarja, szóval nem kell félned tőle, csak emergialevezetés és csapatjáték minden kezdő szinten.


Élsportba nem engedném a gyerekem semmilyen téren, csak, ha kivételes tehetség lenne.

2019. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert minden sport veszélyes. Szerintem nem ismerek senkit magamon kívül, aki 10 évet röplabdázott és nem sérült le legalább egyszer (főleg boka). Teljesen mindegy, hogy mit csinál, jó eséllyel meg fog sérülni párszor könnyebben, de ettől még nem tarthatod a 4 fal között. Semmi értelme úgy élni, hogy minden nap a veszélyeken kattogunk, mert akkor hamar eljutunk oda, hogy sehova sem engedjük a gyereket, pedig több kutatás kimutatta, hogy a túlféltés is pszichológiai károkat okoz.
2019. jún. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A kicsiknél rács van a sisakon, nem tud sérülni a foga!
2019. jún. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!