Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül álló anyaként engednét...

Egyedül álló anyaként engednétek, hogy a párotok rá üssön a gyerek kezere?

Figyelt kérdés
Meg nem élünk együtt, de egy éve randizunk. Anyagilag nem támogat és heti 1 alkalommal látjuk pár òrara.
2019. febr. 5. 15:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Én nem vagyok egyedülálló, de a leírtak alapján nem engedném. Sőt, ha normális lenne a kapcsolat,akkor sem...!
2019. febr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
43%

Ha jogos volt és következetes, akkor miért is probléma, hogy betartatja a gyerekkel a saját határait?


Ha csak heccből rávert a gyerekre, akkor az előbbi mondatom érvényét veszti. Viszont akkor azonnal le is út, fel is út neki.

2019. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%
Ugyanez a kérdés volt fent a felnőtt párkapcsolat kategóriában. Csak férfi szemszögből (lehet a párod tette fel🤷). A kérdésedre válaszolva, ez a helyzettől függ és attól, hogy a páromnak van e gyereke. Ha csak épp, hogy rá legyint mert megérdemelte nem szólnék. De ahogy te nevezted, ha ÜTNE azt nem tűrném.
2019. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha jogosnak érzem, majd ÉN megbüntetem a gyerekemet, ahogyan jónak látom. De idegen kéz nem nyúl hozzá, még akkor sem ha dugok vele. Az még nem jogosítja fel semmire. Egy agresszív mostohaapával felnőve mondom ezt.
2019. febr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Egyedul nevelem a fiam, nem is ertem, ez hogy lehet egyaltalan kerdes ??
2019. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%
Próbálom elképzelni, hogy milyen szituációba helyén való ez, de valahogy mindig arra jutok, hogy egyikben sem. A gyereket nem olyan embernek kell fegyelmeznie aki hetente 1x látja.
2019. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Az nem értem miért releváns infó, hogy anyagilag nem támogat. Együtt sem éltek, miért tenné? Vagy ha támogathatna ráüthetne a kezére? Nem látom az ok-okozati összefüggést. Mellesleg ha heti egyszer látjátok pár órára, akkor azt kapcsolatnak is alig nevezném, nyilván ilyen fokú ismeretség mellett a nevelés semennyi hányadát nem engedi át az ember, hiszen kvázi vadidegen, nem családként funkcionáltok. Nyilván az épp aktuális partner nem fegyelmezheti/nevelheti a gyerekeimet, mondjuk alapon be sem mutatnám neki/nekik addig, amíg csak tengünk lengük, meg heti egyszer találkozunk pár órára. Egy ilyen viszonyrendszer még semmire nem jogosítja fel a partnert. Új szabályokat akkor kell hozni, amikor az együttélés szóba kerül, akkor kell lefektetni kölcsönös kompromisszumok árán mi az amit lehet és mi az ami és amíg az mindenkinek megfelel és nem kártékony, másra nem tartozik. Nálam a fizikai "erőszakon"/erőfölényen alapuló nevelési/fegyelmezési módok mindegyike tiltólistás, legyen az bármilyen enyhe és erre jó okom van, ergo ha én nem ütök rá a gyerekeim kezére sosem, nyilván nem teheti meg soha senki más sem.
2019. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

1, Az egyedülálló anyának nincs párja. Ha párja van, nem egyedülálló.

2, Ha párja van, akkor evidens, hogy együtt nevelik a gyereket.

3, Ha együtt nevelik, akkor együtt is fegyelmezik. A szabályokat mondjuk előre le szokás fektetni. Nálunk pl nincs veres.

4, Ha nem éltek együtt és heti egyszer találkoztok, nem kell a gyereket nevelni.

5, Az anyagintamogatas nem tudom higy jön ide.

6, Bárki gyerekenek a kezére simán rácsapok, ha az olyat csinált, pl lekevert egyet nekem vagy a gyerekemnek

2019. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
41%

Egyedülálló anya vagyok. Annakidején mikor kitöltöttem a papírokat rákérdeztem, hogyha összejövök valakivel, változik e a státuszom. Azt mondták akkor, ha együtt él a gyermekemmel, részt vesz a nevelésében és támogat anyagilag.


A magánéletemben lehet párkapcsolatom, de amíg nem komoly együttélősdi, addig egyedülálló anyának számítok.


Ettől függetlenül én a gyerek semelyik részére sem ütök, így a páromtól is ezt várom mindegy milyen komolyságú a kapcsolat. Ha komolyodik, nyugodtan megmondhatja a gyereknek, hogy ezt ne csináld, és a gyerekemtől elvárom, hogy szót fogadjon. Amíg nem komoly, addig is mondhatja a gyereknek, ha valamivel piszkálja, mittudomén le akarja húzni a zokniját, akkor nyilván kiállhat magáért a párom, hogy ez az én zoknim, nem akarom levenni, hagyd békén a lábam, de azt mondjuk már nem, hogy tedd le azt a kekszet azonnal!

2019. febr. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó megnézném, hogy hányan vernének össze a játszótéren, ha te felnőttként elkezdenéd csapkodni a totyogók kezét, mert azok suhintottak egyet a gyereked felé.

Nem is értem, hogy gondolod, hogy felnőttként rácsaphatsz egy idegen gyerekre, mert annak nem tetszik a viselkedése. Vagy majd azt mondod, önvédelem volt a csapkodó 2 évessel szemben?


Csaptak már a gyerekemre, ő is csapott gyerekekre. Minden alkalommal elmondták a szülők, meg én is az enyémnek, hogy ezt nem szabad, akkor se, ha dühösek. Aktuális indoklással és nyugtatással ezt hívják nevelésnek.

2019. febr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!