Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rokononok csúnyán beszélnén...

Ha rokononok csúnyán beszélnének a gyerekedről, mit szólnál? Miért kéne csendbe maradnom?!

Figyelt kérdés

9 éves a lányunk, egy életvidám kislány. Mégis visszahallottam most, hogy két rokonunk szörnyű dolgokat mond róla... Hogy látszik rajta, hogy visszamaradott, súlyos gondok vannak a fejében, neveletlen proli (egyáltalán ki mond ilyet egy kisgyerekre?!), és hogy kicsiként sem volt szépség, de egyre csúnyább. Ráadásul ezt olyanok mondják, akiket a lányom rajongásig szeret, mindig várja őket, folyton kérdezi, mikor jönnek hozzánk, mikor találkozhat velük. Ha találkozunk, mindig mézesmázosak, kedvesek, tehát nem látszik, hogy rossz véleménnyel lennének akár rólunk, vagy a lányunkról.


Én beszélni akarok velük, a férjem nyugtatgat, hogy lehet nem is igaz (de az), és hogy most minek patáliázok ezen.


2019. jún. 19. 19:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Hát az sem normális aki ezt visszamondta neked. Ha egyáltalán igaz.
2019. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Én óvatosan kezelném azt, hogy "visszahallottam". Nem ismerem az érintetteket, de pl az én nőrokonaim úgy tudják csavarni a dolgokat, hogy ha feltétel nélkül elhinnénk mindent, már szóba se állnánk egymással.
2019. jún. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
67%
Sok értelme annak h foglalkozz vele nincs cs azt az energiát szerintem másra feltudod használni vagy ne adj isten a gyerekt fejleszteni h olyat tudjon produkálni h ilyen dolgok még pletyka szinten se merüljenek fel. Hideg fejel hosszútávon gondolkodni felesleges súrlódásokat kerülni szerintem az emberi idő és energia véges bölcsen kel felhasználni ..
2019. jún. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Két lehetőség van:


- vagy sosem mondtak ilyet, csak valaki költötte.

- vagy mondtak, de van is benne némi igazság, és neked pont ezért fáj.

2019. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
kizártnak tartom,hogy így beszéltek róla- és egy 9 éves gyerek meg is érezné az ál-kedvességet. Valószínű, akitől "visszahallottad", más szóval, akik pletykáltak, azok nagy szarkeverők és utálják a szóban forgó rokonokat. Hallgass a férjedre.
2019. jún. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Vannak pszichologiai tesztek, munkahelyen csapatepitokon hasznaljak. Arrol szol, hogy a trener sug valamit az elso embernek es megnezik, mi a sztori, mire az utolsohoz er. Nemritkan egyetlen egyezo szo sincs az elso es az utolso sztoriban.

Szoval a visszahallottam temakat en is ovatosan kezelem.

Nekem meloban volt olyan konfliktusom, hogy elkapott egy kolleganom, hogy mi az hogy en azt allotom rola, hogy o pottyos katica akar lenni (nyilvan nem ez volt a sztori). Neztem ra mint borju az uj kapura, mert az igazsag az volt, hogy en KERDEZTEM, hogy o nem akar e pottyos katica lenni. Mire eljutott hozza az artatlan kerdes, mar szemet voltam, mert en miert allitok olyat, ami nem igaz.


Amugy en azt mondanam beszelj veluk. Csak normalisan. Valoszinu kiderul, hogy nem ez volt a sztori, hanem valami sokkal lightosabb. Pl megjegyzest tettek a lanyod egyetlen szituacioban tett viselkedesere.

2019. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Konkretizálva: az egyik nagyon közeli barátnőm hallotta, mikor csinálták a körmét. Csúszott a lány, utána a fent említett egyik rokonom ment, és odaért, 10 perc átfedés volt kb. Nem tudta, hogy ki az, aki ott ül, és elkezdett panaszkodni, hogy a hétvégén nálunk voltak, és hogy úristen az én lányom mennyire neveletlen, rászólni sem lehet, mondott mindent. Ami azért vicces, mert itt meg egy szava nem volt emiatt.


Nincs gond a gyerekkel amúgy, egyszerű kisgyerek. Igen, kicsit talán éretlen, de ez kimerül abban, hogy bújós, mindenkinek mászik az ölébe, hátára, stb. De nem visszamaradott egyáltalán.

2019. jún. 19. 20:38
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, lehet, hogy csak a barátnőd ferdített, de lehet tényleg elhangoztak ezek. Egyedül a körmös tudna pártatlanul nyilatkozni, de őt inkább ne kavard bele.


Én azt tenném a helyedbe, hogy ha a rokonok mennek hozzátok, felhoznám témának, hogy a barátnőd és ő egy körmöshöz járnak, a barátnőd felismerte őt. Rizsázhatsz, hogy minden ismerősöd oda jár, neked is oda kéne, stb... (mintha nem tudnád, hogy mit "mondott"...)


Ha tényleg ilyeneket mondott, akkor lehetséges, hogy beismeri, mert fél, hogy megtudtad.

Viszont ha ezek után ő nem hozza fel, akkor nem hiszem, hogy bármi ilyesmiről beszélt volna.


Szerintem ha így vélekednének a lányodról, át sem mennének...

2019. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

8-as vagyok:

Egyébként fair megoldás az lenne, ha szemtől szembe eléjük állnál, s megkérdeznéd, hogy igaz-e.

Viszont ilyenkor benne van a pakliban, hogy majd ők sértődnek meg, amiért ilyennek hiszed őket.

2019. jún. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Én nem kertelnék. Ha nem igaz, azt meg lehet beszélni felnőtt emberek módjára. Ha pedig igaz és pofátlanul jár a házamba és adja a jó fej rokont megkérném, hogy akkor innentől kezdve ne ravoljuk egymás idejét. Nem emészteném magam ezen napokig. Nem ér annyit az egész.
2019. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!