Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislanynak folyik az orra, kohog?

Kislanynak folyik az orra, kohog?

Figyelt kérdés

Februarban volt 2 de ebben a 2evben elment ra egy zsepigyar meg a gyogyszergyar.


Egesz evben hebehoba 1-2het kihagyassal folyamatosan folyik az orra neha jobban neha kevesbe szarazon kohog. Eleg surun lazas 2x volt kotohartyas.


A bolcsibe mar morognak hogy ha taknyos miert megy de nem tudunk mit tenni ha a doki azt mondja a natha nem fertozo. Allandoan antibiotikumot kap meg orrcseppet szivjuk is neki de nem akar elallni.

Lakasban 20-30fok van bodyban van itthon ottlentre telen jol beoltoztetjuk ilyenkor meg egy ruhacskat kap vagy cicanaci-polo. Amugy nagyon izzados mar a 25fokban folyik rola a viz :(


Most kaptunk egy tippet hogy allergia inkabb mint natha.

Kicsiket is szurkaljak?

Szerintetek allergias vagy nathas?


2019. jún. 25. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Tavaly szeptember óta ovis a nagyfiam (3,5 éves most), azóta a családban 1-2 hét kihagyással nálunk is folyamatos a betegség. A kistesóin is átmegy mindig minden takony, rajtam is a betegségek jó része. Ez volt tavaly szeptemberben a 30 fokos melegben és az elmúlt hetek kánikulájában is, nem csak télen az "elvi szezonban". Kapnak Béres cseppet, C-vitamint, de úgy tűnik kb. tökmidegy. Az első években, amikor közösségbe kerül a gyerek, úgy tűnik, ez van. Az én kisfiamnak kimaradt az ovis szülinap, névnap, Mikulás, karácsony, farsang, húsvét, kirándulás... alig volt oviban, mert itt se mehet orrfolyással, hiába nincs más baja.


Antibiotikumot az én gyerekeim csak akkor kaptak, ha bakteriálisan felülfertőződött a felsőlégúti fertőzés. (Láznál, csúnya köhögésnél.) Amúgy csak Sinupret, orrspray, vitamin, méz. Az meg baromság, hogy a nátha nem fertőző, minden felsőlégti fertőzés fertőző.

2019. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és nem, szerintem nem allergiás, tényleg ennyit betegek a gyerekek, ha közösségbe kerülnek. Más családokban is ezt látom.
2019. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk nem kéne állandóan antibiotikummal tömni, csak akkor, ha valóban indokolt. Náthára nem indokolt. Tönkrevágjátok az immunrendszerét. Ha tényleg szükség lesz antibioszra, már nem fog hatni, mert a bacik rezisztensek lesznek rá.
2019. jún. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a mi csaladunk sose volt ilyen beteges :/ elkaptam a himloket meg 1x kotohartyat de osszessegeben semmi mast.
2019. jún. 25. 15:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezert furi mindenkinek h o meg folyton beteg :( Mondjuk en mindig elbujtam a tobbiektol lehet ez volt az oka :) Ne baratkozz nem lesz bajod
2019. jún. 25. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!