Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Budapestiek! Hány éves korától...

Budapestiek! Hány éves korától jár egyedül iskolába a gyereketek, és milyen tömegközlekedési eszközzel jár, mennyi idő az út?

Figyelt kérdés
Mikor engedtétek el először?
2019. jún. 30. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk (külső kerület) felsőben kezdtek el egyedül járni a gyerekek tömegközlekedéssel. Alsóban csak azok jártak egyedül, akik a suli közvetlen közelében laktak és gyalog is el tudtak jutni. (Volt kivétel, messziről bejáró alsós gyerekek, tragédia lett belőle...)
2019. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Jézusom! Milyen tragédia? Én az alsóst (4. o.) nem merem egyedül elengedni, mert egy forgalmas úton kell átmennie, van zebra, de nem lámpás. Illetve ha ezen átjutunk, az ebből leágazó kisebb úton kell átmenni, ahol még zebra sincs, viszont a főútról bekanyarodó kocsik nagy sebességgel veszi be a kanyart. Ha lenne lámpa elengedném, de így nem, nekem is nagy dilemma, hogy mikortól.
2019. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Talán ötödikes, hatodikos voltam, tíz percet kellett sétálni.
2019. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! igazából ötödik osztályos lesz a leányzó, már betöltötte a tizet, új lakásba költözünk, és még nem döntöttük el, hogy hova, de az új helyen fogja kezdeni a tanévet, adott iskolában, így a párommal folyamatosan vacillálunk, hogy 1-2 megálló belefér-e. szerintem nem, budapestnek még külső kerülete is veszélyes lehet, de párom pedig budapesten nőtt fel,és 30évvel ezelőtti helyzetből indul ki..
2019. jún. 30. 12:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
# 2: Halálos gázolás. Messziről járt a kisgyerek. Mindenkit nagyon megrázott...
2019. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
istenem, szegény kicsi :(
2019. jún. 30. 13:15
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két megálló, ha egyébként megbízható a gyerek, akkor belefér. Plusz valószínűleg nem egyedül fog járni, hanem lesz néhány osztálytársa.

Az én lányom messzebbre járt iskolába, átszállással tudott volna csak menni, ez sok lett volna ötödikben.

De hatodikban már többször jött át a munkahelyemre egyedül, ahhoz nem kellett átszállni. Általában nem egyedül szállt fel a buszra, hanem osztálytársakkal.

Igazából nem az a lényeg, hány megálló, hanem az, hogy ne kelljen átszállni, veszélyes kereszteződéseken átmenni. Ha ez megoldható, akkor szerintem gondos kitanítás után már járhat egyedül. (Arra is fel kell készíteni, hogy mit csináljon, ha valami másképp sül el, pl. elfelejt leszállni.) Eleinte nehéz lesz, gyereknek is, szülőnek is, de nagyon hamar bele lehet jönni.

2019. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

a kiszemelt lakásnál még nem néztem meg konkrétan az útvonalat személyesen, csak google mapsen, és összesen 100 m gyaloglás, tulajdonképpen a troli háztól iskoláig viszi, és az egész összesen 7-8 perc. viszont a munkahelyem másik irányban van, tehát nekem oda-vissza meg kell tennem, várakozással már az napi +40 perc, és még emellé jön az én munkahelyem, ami még 2x 40-50 perc.


köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak, megpróbálom nem teljesen szétidegelni magam. a leányzó borzasztó megbízható, okos, szófogadó, efelől nincs kétségem.

2019. jún. 30. 13:28
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy én is egy külső kerületi iskolában tanítok, és a felsőseink többsége már egyedül jár, közülük sokan busszal. Tényleg mindig akad társaság!
2019. jún. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Általanos iskola:

10 perc gyalog, kertvárosban. 2.osztálytól egyedül


Középiskola:

Kb 30-40 perc busz-metró-villamos kombinációval


Tehát 8 éves korától jár egyedül, de általános iskolába nem kellett tömegközlekedéssel menni.

2019. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!