Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Budapestiek! Hány éves korától...

Budapestiek! Hány éves korától jár egyedül iskolába a gyereketek, és milyen tömegközlekedési eszközzel jár, mennyi idő az út?

Figyelt kérdés
Mikor engedtétek el először?
2019. jún. 30. 11:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Elsőt és másodikat végezték most a gyerekeim, pár lépés a suli, úton nem kell átmenni, egyedül járnak. Az ismeretségi körömben azt látom, ötödiktől kezdenek egyedül tömegközlekedni. Két trolimegálló ennyi idősen szerintem már belefér. Naná, hogy idegeskedsz, én is szétparáztam magam az elején, de ahogy Vekerdy Tamás is megmondta, ezt az idegeskedést nem lehet a szülői létből kispórolni.
2019. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
5-6 osztálytól jártak fiaim egyedül,suliba méghozzá tömegközlekedéssel napi 45 percre lévö iskolába .villamossal metróval,busszal.
2019. júl. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Negyedikben kezdett el önállóan iskolába menni, még nem töltőtte be a 10-et akkor, és 2 metrómegálló a Keletitől + előtte és utána 2x10 perc séta az út. Az osztályából két gyerekről tudok, aki negyedikben egyedül járt, az egyiknek nem kellett tömegközlekednie, 10 perc sétára lakott (VIII. ker.), a másik átszállásokkal is simán elment bárhová, edzésre is egyedül járt 3 kerülettel arrébb.

Hamarosan messzebb költözünk a sulitól, úgyhogy ötödiktől már át kell majd szállnia, cserébe viszont az ablakunk alatt lesz a trolimegálló, így kevesebbet kell sétálnia.

2019. júl. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én 4. Osztálytól jártam egyedül, távolsági busz+ metróval ☺️
2022. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!