Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van egy 2/fél éves kislányom...

Van egy 2/fél éves kislányom és a napokban egyedül hagynánk a nagy mamival egész napra (először) mert volna elintézni valónk a nejemmel. Arra lenék kíváncsi, hogy reagálnak rá a gyerekek ha nem vagyunk vele itthon "egész nap"?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

A többi gyerek? A tiéd érdekeljen!

Nyilván attól függ hogy eddig mennyit volt a mamára bízva

2019. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ha vigyázott már rá, akkor nem lesz gond. A kicsivel beszéljétek meg, hogy mikor jöttök, pl. uzsonna után, fürdetésre, stb. Tehát olyanhoz kössétek, amit ismer és a napirendje része. Meglepően sokat megértenek. Úgy ő is nyugodtabb lesz, nem kérdezgeti egész nap, hogy mikor jöttök.
2019. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted nekünk honnan kellene tudni hogy, a te gyereked hogy van el a nagymamával ?


Most azzal nem leszel előrébb, hogy én azt írom hogy az egyik mamát még sosem látta életében, tehát nem lenne el vele , míg a másikkal volt , hogy hónapokig együtt laktunk tehát vele jértelemszerűen jól el lenne

2019. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mamához viszitek, vagy ő jön hozzátok?

Az én fiam jobban szereti, ha hozzánk jönnek a "felvigyázók", ilyenkor akár meddig távol lehetünk, de ha nagyszülőkhöz visszük, akkor max. fél nap és telefonálnák, higy mostmár mehetnénk érte.

2019. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A még éppen nem 2 évesem egy hetet nyaralt a Papival otthonról 90 kmre az 5 éves tesója társaságában. Tök gyerekfüggő, hogy reagál, hiába mondjuk el, nálunk mi volt.
2019. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jobb, ha a ti lakásotokban lesznek, nem a nagymamánál.

Erősen függ attól, eddig hányszor és mennyi időre volt a nagymamával (úgy, hogy ti nem voltatok vele).

És jobb lenne, ha az egész napos intézni való mégsem tartana egész nap.

Előre el kéne magyarázni a kisgyereknek hogy nem lesztek vele, de estére hazaértek. Hogy mondjuk vacsoráztatni, fürdetni már mindenképp anya/apa fogja a szokásos módon.

2019. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy értelmezem, hogy még nagyi sose vigyázott rá maga..

Öreg hiba, szerintem nem közel 3 évesen kell elkezdeni.

De ez az én véleményem.

Nyilván nem fog történni semmi..

Most mi történne?

Gondolom a nagyi el tudja látni rendesen, és a gyerek is meg tudja érteni, hogy majd jöttök.

Nekem 1 éves múlt a pici és most 3 napot lesz nagyival, gondolom jól fog reagálni, max este sírdogál kicsit,tesóm gyerekei is így voltak anyánál.

Hogy a te gyereked hogy reagál nem tudom mert se a nagyit se a gyereket nem ismerem.

2019. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!