Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beteg gyerek nyaralás? Ti...

Beteg gyerek nyaralás? Ti hogy oldanátok meg, vagy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit náthás volt a 3 éves kisfiam, de jól érezte magát,virgonc volt ,éjjel jött ki rajta a láz,38.7, adtam neki gyógyszert, lement a láza, aztán reggelre nagyon jó kedvűen ébredt, náthás de amúgy egész nap pörög, jó kedve van, de ma itthon tartom.

Viszont most mennénk csütörtökön hosszú hétvégére, 82 ezer be van fizetve amit ha lemondunk 95 ezer forint a díja, tehát nem hogy 82 ezret buknánk de még fizetnünk is kéne, ez szerintem elég durva.

Persze murphy törvénye hogy ilyenkor beteg.

Láza nincs egész nap csak az orra folyik meg a torka fáj de pörög mint a motolla, ti így elmennétek csütörtökön? Addig van esély hogy meggyógyuljon?

Ha tegyük fel csütörtökön csak egy enyhébb orrfolyása marad akkor már lehet fürdenie? Mást nem lehet sajnos a környéken csinálni ahova megyünk.

Múltkor is lekopogom 1 nap alatt végigment rajta a láz.

Ha csütörtökön


2019. júl. 15. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha elviszitek, ott is van ügyelet, ha nagyobb a baj, ha jókedvű, nem levert, a láz önmagában nem betegség...
2019. júl. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Addig bőven meggyógyul. Én mennek, de megneznem előre, hogy hol a legközelebbi orvos.
2019. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmennénk.

3 éves, nem csecsemő, alig beteg, nyár van (meleg, nem rosszabít rajta a kimozdulás, mint ramaty időben) és belföldön maradtok. Ezek lennének a szempontjaim.

Külföldre nem valószínű hogy elindulnék.

2019. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is mennék. Orvos ott is van. Meg addig simán lehet jobban is.
2019. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Addig simán jobban lesz. Esetleg a fürdéssel várjátok meg a pénteket. Gondolom úgyis csütörtökön érkeztek, akkor egy kis séta, felderítitek a környéket. Vigyétek a szokásos gyógyszereit.
2019. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Én elvinném orvoshoz, felvázolnám a helyzetet és aszerint döntenék.

Amiért fontos az orvos, hogy lássa: Tud esetleg adni olyan receptet, akár antibiotikumról is, hogy HA nem múlik, vagy HA újra előjön, akkor mit próbáljatok, mit adjatok neki, ő tudja, ha van vmi fertőző kórság terjedőben a gyerekek között, tehát célirányosabban tudja kezelni... és azt is tudja, ha mondjuk valami csúnyaságnak ez a megszokott előjele és máris mondhatja, hogy oké, ma csak az orra folyik, de 2 nap múlva telis tele lesz himlővel...

2019. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Igen csak a fürdés miatt aggódtam hogy a hidegebb víz nem -e tesz rosszat már 28 fokot mondanak és napsütést, de akkor csütörtökön max benti részen fürdünk, meg hát a többi ember miatt is persze nem akarok senkit megfertőzni, én gyűlölöm legjobban mikor közösségbe beteg gyereket visznek, bár nem gyerekbarát helyre megyünk, pont azért nem olyanra foglaltam mert ott mindig elkap valamit -.- :)

2019. júl. 15. 14:41
 8/14 anonim ***** válasza:
En mennek, de vidd el elotte gyerekdokihoz, orrcsepp, lazcsillapito, helyi korhaz ugyeletenek a telefonszama stb mind legyen nalad, de nem hinnem, h baj lesz, ha a kedve is jo, jo pihenest! :)
2019. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen,felfegyverkezünk mindenképp,köszönjük :)

Orvost is felhívom akkor családtag úgyhogy kijön, úgy is kell cataflam csepp mert már fogyóban van, torokfájásra nálunk mindig az segít, anélkül nem tud enni egyáltalán.

2019. júl. 15. 14:50
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok nem annyira para mama, de azért mentöt nem kellene ennek a gyereknek hívni?(csak ironikusan))


Elöször is hétfö van. Egyenlöre egyszeri alacsony lázról írsz, ami lehet egy enyhe virus fertözésnek jele. Ez ha minden igaz csütörtökre nyoma sem lesz.

Ugye egy sima vírsu fertözéses betegségnél 3 napig lehet csillapítható láz.

Ha a gyerek a sima enyhe lázas állapot fölé menne, akkor elgondolkodnék, hogy menjünk-e vagy sem, de egy napi 1x enyhe láz 3 napig nem igazán jelent bármit is.

Akárhova is mentek lázcsillapító és orrcsepp mindig legyen nálatok.


Az orvos pont azt látja amit ti, hogy egy enyhe lázas állapot ami akármi is lehet. Mivel nem európán kívül mentek, ahol nincsen mindig elérhetö orvosi ellátás ezért tök felesleges orvoshoz vinni ilyen állapotban.

2019. júl. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!