Ha örökbe adom, könnyebb lesz?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos gyermekem. Tervezett baba volt de évek óta nem sikerült, és nem is védekeztünk így egyszercsak mégis terhes lettem, de közben a kapcsolatunk már nem volt az igazi külső körülmények miatt rengeteget veszekedtünk. A párom azt mondta, hogy ő ezt most nem tudja végigcsinálni, de azt se mondja, hogy menjek el abortuszra, döntsek én. Na hát nem vetettem el, mert így is azt hittem már, hogy meddő vagyok meg nagyon szerettem volna már 1 kisbabát. Végül elhagyott, és most egy másik nővel van,de én nem gondoltam volna, hogy ezt fogja tenni. Hiába veszekedtünk sokat, én azt hittem ő is szeret. Én nagyon szerettem őt és szeretem is a mai napig. Képtelen vagyok rá, hogy az ő gyermekét neveljem, úgy hogy ő nincs itt vele és nem is érdekli a gyerek. Borzalmasan érzem magam, úgy érzem tönkrement az életem és talán még meghalni is jobb lenne és akkor nem kéne így élnem. Nem tudom így a gyereknek sem megadni azt a szeretet, amit kellene. Ezért gondoltam arra, hogy örökbe adom egy olyan családnak, akik évek óta vágynak egy gyermekre és tudnák őt nagyon szeretni. Szerintem jobb helye lenne, mint nálam, aki érzelmileg össze van esve és jelenleg úgy érzem ez sosem fog teljesen megváltozni. Anyagilag el tudnám tartani,de akkor is annyit kéne dolgoznom, hogy szinte alig tudnék vele lenni. Vagy nem tudom. Szerintem ő jobbat érdemel, mint amit én tudnék neki adni. Az örökbe adás után elmennék egy másik országba és teljesen új életet kezdenék.

Nagyon rossz ember vagyok, hogy ilyeneken gondolkozom? :(



2019. júl. 28. 12:56
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
69%

"Szerintem ő jobbat érdemel, mint amit én tudnék neki adni." -> Ebből a mondatodból látszik, hogy szereted őt, szóval jó helyen van nálad a picid.

Szülés utáni depressziód valószínűleg van, én a helyedben ezzel segítséget kérnék, de ettől függetlenül még jó anya vagy, csak bízz magadban :)

2019. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
84%
Amíg az apa nem mond le róla addig nem tudod örökbe adni.Ha lemondasz rola akkor az apjához kerül.
2019. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!