Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mennyi esélyem van örökbefogadni?

Mennyi esélyem van örökbefogadni?

Figyelt kérdés

Leszbikus vagyok, tehát házastársam nincs. Jelenleg egyedülálló vagyok, 32 éves.


Óvónőként dolgozom, a nettó fizetésem 155 ezer, ebből az albérlet 80, a rezsi 25 körül.


Tudom, hogy nem jók a kilátásaim, de annyira szeretnék gyereket.


2020. febr. 7. 17:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Szeretetből nem fog jól lakni a gyerek. Javaslom, hogy keress egy jobban fizető munkát. Albérletben ennyi pénzből nincs esélyed és részedről is felelőtlenség lenne. Mi fog történni, ha megemelik a lakbért? Ha hirtelen elromlik valami és újat kell venni? Ha beteg leszel, vagy a gyerek lesz beteg? Miből veszel neki ruhákat, pelenkát,stb? Babakocsi sem 10ezer ft. Sajnálom, de nyomorba senki nem fog neked gyereket adni és ezzel én egyet is értek. Nem a kedved akarom elvenni, de lépj kicsit, mert ez a helyzet gyerek nélkül is rossz. Én ennyi pénzből nem tudnék meglenni,pedig én sem vagyok gazdag. De ez semmi. Csak a táncórái havonta 13 ezer ft a gyerekemnek. De imád táncolni. Te mit mondanál neki? Hogy nem mehet sehova mert nincs rá pénz? Nézzünk csak egy könyvet. Nem tablet, nem okostelefon.. Hanem egy könyvet akar venni. Szép mesekönyv, de 6ezer ft. Gondolkodnál azon, hogy esztek vagy veszel neki egy könyvet? Ezek nem nagy dolgok, de nem csak kajára van szükség. Az csak túléles. Én sem kényeztetem el mindennel a gyerekem. Nem halmozok neki játékokat sem. De azért nem okozott gondot egyszer sem, hogy szülinapra, karácsonyra meglepjem.Nyaralni sem tudtunk menni, nekünk sem futotta rá. De többször mentünk strandra és állatkertbe is a nyáron. 50 ezer forintból ezekre nem telik,bárhogy számolom is.
2020. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
81%

Sajnálom a helyzetedet, hogy ennyi pénzből 32 évesen albiban laksz egyedül. Nekem is ennyi a fizum, plusz a ferjemé ami több mint 2x ennyi. Egy fiunk van, majdnem az egész elmegy. Bár nekünk sok megy közlekedésre.


Másrészt unokatesóm egyedül állóként, heteroként, párkapcsolatban 6 évig várt, egy gyereket ajánlottak neki közepesen súlyos szívbeteg volt és 3 éves. Azt nem fogadta el. Nincs gyereke, most 44 éves.


Gondold végig, de előbb a helyzetedet kell rednezned. Aztán jöhet a gyerek.

Egyszerűbb lenne találni egy pasit és megoldani máshogy. ( Spermát hüvelybe juttatni fecskendővel) és a sajátod lesz.

2020. febr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Óvónőként magad is tudhatod, hogy 50 ezer forint nem elég arra, hogy ketten jól éljetek egy gyerekkel. Te is nyomorogsz ennyi pénzből... Esélytelen, hogy erre gyereket kapj.

Ha kapnál is, akkor gyedre mész, ami még kevesebb bevétel.

Ésszel is gondolkozz, ne csak a vágyaidra koncentrálj.

2020. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%
Én is inkább a spermadonoros lombikot választanám, ha leszbikusként nincs problémád a terhességgel, szüléssel.
2020. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen fizetésből nem telik lombikra. De ha meg is oldaná... Miből neveli fel? 150 ezres nettóra a csed, gyed nagyon kevés. Kifizeti az albérletet, meg a rezsit, és ennyi volt. Miből vesz a gyereknek pelenkát, miből vesz magának ételt, hogy legyen teje? Miből fog élni? Gondolkodjatok már, mielőtt butaságra buzdítjátok.
2020. febr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
16%
Úgy tudom, leszbikusként nem fogadhatsz örökbe. Ha eltitkolod, hogy leszbikus vagy, és egyszerűen egyedülállóként fogadsz örökbe, az úgy oké, de akkor is előnyben részesítik a házaspárokat. Én is hasonló helyzetben vagyok, egyedülálló vagyok és nagyon szeretnék gyereket, csak én nem leszbikus vagyok, hanem aszexuális. Erre nem tudom, van-e valami korlátozás, de mivel nyitott vagyok párkapcsolatra, és bármilyen nemű ember szóba jöhet nálam, gyanítom, hogy nekem is titkolnom kellene az irányultságomat :(
2020. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!