Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Veszélyben vannak a gyerekeim?...

TeenTitanStarLight kérdése:

Veszélyben vannak a gyerekeim? Bovebben lent 👇🏻

Figyelt kérdés

Van két kisfiam (2 es 3 eves). Imadom oket. Nem reg megtudtam, hogy terhes vagyok, viszont mar nincs lehetosegem elvetetni. Jelenleg az orokbeadason gondolkodom. Apuka tudomast sem vesz a babarol, meg mielott kiderult a dolog lelepett, azota sem reagal semmilyen megkeresesemre.

Ha ugy dontok, hogy szules utan rogton orokbeadom a babat, van olyan hatosag, aki emiatt elveheti tolem a 2 kisfiam?



#örökbeadás #tobb gyermek
2020. febr. 24. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Már miért vennék el?

A két meglévőről tudsz gondoskodni, gondolom.

2020. febr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha a már meglévő gyermekeidet semmivel nem veszélyezteted, akkor senki nem fogja elvenni tőled őket csak azért, mert a születendő 3.-at örökbe adod.

Értsd: nem vered őket, nem éheznek, nem fáznak, nem retkesek, nem hagyod őket felügyelet nélkül, nem terrorizálod őket.

2020. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Jól írta az első 2 válaszoló.

Emiatt a gyermekeidet nem vehetik el tőled, ha egyébként nincsenek veszélyeztetve.

Már most kérj segítséget az örökbeadáshoz. Családsegítő, TEGYESZ, vagy Alapítványok. A hivatalos segítségnyújtáson kívül lelki segítséget is kapsz tőlük. Nem lesz könnyű, de ha úgy látod, ez a legjobb, amit tehetsz, jó döntést hozol. Kitartást és minden jót neked!


(egy nevelőszülő)

2020. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként rendben vannak a körülmények otthon (van víz, áram, fűtés, étel, nincs penész, stb), akkor nem fogják elvenni a gyerekeidet, nyugodj meg.

Ismerősöm nemrég fogadott örökbe magánúton egy újszülött babát. A szülőanyának is van már egy nagyobb gyereke, fel sem merült hogy elveszik tőle. Sőt, nagyon kedvesek voltak vele a szakemberek, akik az örökbeadást koordinálták. Részt kellett vennie krízistanácsadáson, ahol segítettek neki a lehetőségeit számba venni és felelős döntést hozni, hogy fel tudja-e nevelni a babát. Végül arra jutottak, hogy anyagilag még egy gyerek sajnos már nem férne bele, és végig a folyamat alatt dicsérték, támogatták a kismamát, hogy ilyen felelősségteljes döntést hozott.

Én leendő örökbefogadóként várakozom, és azt látom, hogy mind az örökbefogadó szülők, mind a tegyeszes szakemberek nagyon tisztelik és amennyire lehet, segítik azokat az anyukákat, akik a nyílt örökbeadás mellett döntenek.

2020. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Sőt, ha örökbeadod a babát, szülés után hat hét áll a rendelkezésedre, hogy meggondold magad. Ha úgy döntesz, hogy mégis te szeretnéd felnevelni, akkor a gyámhivatal megvizsgálja a lakhatási és anyagi körülményeidet, és ha úgy látják, hogy megfelelőek, visszakapod a gyermeket.
2020. febr. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

azért azt, amit a 6-os ír, a legeslegutolsó esetben javaslom... van épp elég idő a 9 hónap alatt gondolkodni, de még az is jobb, ha a kórházi 3 nap alatt gondolja meg magát az örökbeadó, mintha az 5. hétben, mikor már hazavitték azt a picit olyanok, akik valószínűleg évek óta várnak babára.


Kérdező, nyugi, ebből a másik két gyerkőcnek nem lesz baja! A védőnő úgyis rendszeresen jár, ha gond lenne, már elvitette volna őket, az örökbefogadás egy cseppet sem befolyásolja a nevelt gyermekeid helyzetét! Ha emellett döntesz, mielőbb keress fel egy alapítványt, ők segítenek


Egy családsegítős

2020. febr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#7-es válaszoló,


én egy szóval sem mondtam, hogy jó megoldás, ha a szülőanya a kihelyezés utáni hat hétben gondolja meg magát. Csak leírtam, hogy van rá lehetősége. Ha tényleg az örökbeadás mellett dönt majd, úgyis el fogják neki mondani.

2020. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
oké, én csak leírtam a másik oldalát is. Niylván el fogják neki mondani
2020. febr. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!