Gondnokságom alatt szül a lány akkor milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Most fogom átvenni egy gyerekkori barátnőm gondnokságát ( értelmifogyatékos ) és nem járt terhes gondozásra elvileg 5 hónap körül jár. 1 hónap mire én leszek a gondnoka . Itt él már az én családom a. Ha megszül és én örökbe fogadom a babáját akkor kapnék-e a gyesen és a családi kívül valamit a babájára vagy ugyan olyannak minősül , mintha én szültem volna ?
2020. ápr. 29. 17:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

1. Nem tudja ellátni a babáját minimálisan se, azért akarod örökbe fogadni a picit?

2. Mi van akkor, ha nem mond le a babájáról? Vagy gondnokság alatt ez nem is kérdés?

3. Illetve, hogy történhetett az, hogy egy önmagáról gondoskodni képtelen, értelmi fogyatékos lány terhes lett?


Hirtelen ennyi jutott eszembe. Az jött át nekem, hogy az anyagi támogatás része érdekel a jövőre nézve. Feltételezem, a lány nem dolgozott, így én a gyesre, családi pótlékra számítanék a helyetekben.

2020. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs hol laknia, nincs munkája és ésszerű gondolkodása nincs. Mivel nem vagyok én se milliárdos plusz családom van érdekelne h támogat-e az állam annyival h megtudnunk élni ha bevállalom őt meg a babáját is, mert ha a gondnoka leszek se vagyok köteles befogadni csak mivel bnom és sajnálom segíteni akarok neki és nem elválasztani a babájától. Ő benne van h nevelőszühőz kerüljön és néha látogassa ahogy a másik gyerekével is teszi .
2020. ápr. 29. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Örökbefogadó egészen biztosan nem fogadhatod. Érdekellentét van erősen: te vagy a gyámja, és a gyerekét akarod. Ez így nem megy.

Amúgy az is érdekes, hogy barátnő gyámja leszel. Eh így nem működik. Vagy csaladtag a gyám, vagy h8vatalos gyám van.

De délelőtt még csak tervezgetted hogy a gyámja leszel és nem volt még terhes.

2020. ápr. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha örökbefogadnad, pont ugyanazok a juttatások járnának rá, mint saját gyerekre. A nevelőszülő és az örökbefogadó szülő pedig nem ugyanaz.
2020. ápr. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
3-as beelőzött. Érdekes egyezések...
2020. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Ööö...


1-es vagyok és elvesztettem a fonalat. Akkor most van egy másik gyereke is? Mi az, hogy nincs hol laknia? Most hol lakik? Hajléktalan?


Akkor adott egy értelmi fogyatékos lány,aki gondnokságra szorul, mert nem tud magáért felelni és most jön a második gyermeke? Akit Te még a családod mellé beválalsz?


Szép dolog, hogy segíteni akarsz egy szerencsétlenül járt gyerekkori barátnődön, de mi a garancia arra, hogy nem lesz egy harmadik gyereke? Tönkre akarod tenni a saját családodat?

2020. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól logikázom ki, de ha a gyámja lennél, akkor jogilag "szülője" lennél, így "nagyszülője" lennél a gyerekének, azaz kezelheted a barátnőd vagyonát, de azért el kell mindennel számolnod (mint egy nevelőszülőnek, csak fizetés nélkül) és pár évente felülvizsgálják, hogy még rászorul-e.

[link]

Nekem ebből gyanús, hogy a kettő esetleg kizárja egymást, de ennyire speckó esetről biztosabban talán a gyámhivatalnál kellene érdeklődnöd.

Ha szeretnéd örökbe fogadni a barátnőd gyerekét, akkor egy egyesületen keresztül próbálkozhattok nyílt örökbefogadás keretében ezt hivatalosan intézni, és ők is biztos elmagyarázzák, mit lehet, mit nem. (És ez lehetséges, ez esetben annyit kapsz majd, mint a saját gyereked után, mivel a saját gyereked lesz.)

Az nem tudom, hogy felmerült-e és egyáltalán megoldható, de ha van már testvére, talán mindenki érdekét nézve jobb lenne, ha valamilyen módon ők együtt nőhetnének fel.

Itt meg enyhe fogyatékosságnál egyenesen nem ajánlják, hogy a gondnokságosdit: [link] , csak hogy támogathatod enélkül is azokban az ügyekben, amikben segítségre szorul.

2020. máj. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
34%

3/7 anonim..

Bárki lehet gondnok aki cselekvőképes ,

büntetlen előéletű,

aki ellen a gondnokolt nem tiltakozik

és bevállalja..

2021. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

8!


Aha. Csak épp nem a gyerekkori barátnő lesz az. De volt emelle egy másik kérdés is amúgy, ugyhiigy evidens itt a kamu történet.

2021. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
34%

9/9 anonim

Nekem is van gondnokolt ismerősöm , és neki a barátja a gondnoka..

Ez a történet meg reális. Vannak ilyen példák.

2021. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!