Örökbefogadás egészséges fiatal párként?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, párom 35. Mindig is szerettem volna gyereket, mindig úgy gondoltam, hogy saját babát.De most a párom cégénél van egy fiatal lány aki ikerterhes és örökbe szeretné adni a babákat, utána néztem és találtam olyat, hogy lemondhat a javunkra a picikről. Hivatalos helyen nem kérdeztem még utána, hogyan is működik ez. Mennyi idő a tanfolyam stb? Összeházasodunk persze a baba előtt. Még csak 11hetes terhes, tehát van még időnk. Nagyon izgatott vagyok, aki volt már hasonló helyzetben, tudna segíteni? Persze hivatalos helyre megyünk minél hamarabb :)

2020. júl. 2. 16:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
25 éves kor alatt nem fogadhatsz örökbe :-(
2020. júl. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elég ha az egyik fél több mint 25 éves.
2020. júl. 2. 16:17
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk azt mondták hogy a fiatalabbnak be kell tölteni a 25öt az idősebb pedig maximum 45 éves lehet.
2020. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis ha házasok vagytok akkor elég ha egyikőtök. ez igaz
2020. júl. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Hát, nem jó ötlet.... Ikreket örökbefogadni ? Pláne úgy hogy az anyjuk ismerős?
2020. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ha megszüli a babákat szeretne külföldre menni és mi is beszéltük, hogy a tengeren túlon kezdünk új életet a babákkal :)
2020. júl. 2. 17:00
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Ez azért a nyílt örökbefogadáson belül is extrém nyíltnak számít.

Mi van ha a szülőszobán gondolja meg magát, és dönt úgy, hogy neki inkább kell mind a kettő (ilyet momentán már hallottam).

Esetleg pár nap múlva bekopog értük. ( ilyet is, X napig még joga van visszavenni őket)

Szerintem túl kockázatos, én ilyen fiatalon és rendben egészségügyileg biztosan nem vállalnám, főleg nem egyből kettőt.

Lévén ikrek nagy eséllyel lesznek korababák, stb stb.


3 ismerősöm van akiknek örökbefogadott gyerekük vagy gyerekeik vannak, de ott eü gondok miatt nem lehetett saját.


Persze anyuka is nyilván nyugodtabb lenne, ha tudná, hogy a babái jó helyen vannak, és nem "akárkikhez" kerülnének.


Mindenhogy dilemma.

2020. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, szerintem kb esélytelen, tanfolyamot is kell vègezni, házasság, alkalmassàgi, Biztos lakhatás..


Aztán, ha leesik a lánynak, hogy 50000 ember akarná a gyerekeit, miért titeket választana? Fiatal lányt egy idősebb férfival, mikor kaphat 30as, sokmindent megélt értelmiségi párt is csodálatos nevelési elvekkel ès biztos háttérrel a gyermekek iskoláztatására, hatalmas, kiterjedt rokonsággal, meg minden flanccal.


Amint rájön, hogy van választási lehetősége, ki fogtok kerülni a látóköréből.


Ha 5 éve vagytok együtt, akkor egy harmincas férfi felszedett egy gimnazistát, remek ajánlólevél..


Szerintem nem mennétek át az alkalmasságin, rengeteg a macera és szerencsére alaposan válogatnak.

2020. júl. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megpróbáljuk, a párom tágabb családjában van egy pár akik nemrég fogadtak örökbe, velük szeretnénk majd felvenni a kapcsolatot,hogy segítsenek mire készüljünk.
2020. júl. 2. 17:36
 10/17 A kérdező kommentje:
De abban szinte biztos vagyok, hogy átmegyünk az alkalmasságin. Fix anyagi, családi háttér. Pszichológiát tanultam, ezért bugyi vélem azon a teszten sem lenne gondom :D
2020. júl. 2. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!