Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mennyi a várakozási idő, ha a...

Mennyi a várakozási idő, ha a kor és nem nem számít, csak az, hogy egészséges legyen?

Figyelt kérdés

Egy gyermeket szeretnénk örökbe fogadni. Az nem számít, hogy milyen idős, az se, hogy fiú e vagy lány.

Csak azt szeretnénk, ha egészséges lenne. Mennyi időt kell majd nagyjából várnunk?



2014. aug. 27. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Titkos örökbefogadással roma gyereket pár hónap alatt kaphattok. Rájuk úgymond nincsen "várólista".
2014. aug. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én úgy gondolom, ha tényleg nem számít mennyi idős, akkor akár hónapokon belül is kaphattok... pláne ahogy az első írta ha romát is bevállaltok akkor pláne... azonnalit én azért nem merem írni, mert a tanfolyamon volt egy házaspár akik nagyobb 5-9 éves kislányt szerettek volna és másfél évet vártak ők is... de ugye itt volt maximális év + mindenképp kislány... szerintem amúgy megye függő is ez, meg hogy az országos listára feliratkoztok-e vagy csak megyén belül próbálkoztok...
2014. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg egyáltalán nem számít a kor, tehát akár iskolást is örökbe fogadnátok, akkor a határozat kézhezvétele után akár rögtön is kaphattok gyereket. Sok iskolás, köztük sok cigány származású vár szülőre, amire Magyarországon nem sok esélyük van, őket szokták külföldre küldeni, de ha valaki itthonról jelentkezik értük, azt előnyben részesítik.

Ha ennél azért fiatalabb gyerekben gondolkodtok, az egy kicsit több időbe telhet, minél fiatalabb a gyerek, annál többe, de ha elfogadtok romát, akkor még újszülöttet is jó eséllyel kaphattok kb. egy éven belül.

2014. aug. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kimondottan iskolás gyereket szeretnénk. :)

Fõleg azért, mert én napi 8 óra + ha valahol szükség van még 4-5órát dolgozok. A feleségem mondjuk tanitónõ, ezért olyan 1-2-re haza szokott érni, de igy is lenne olyan 1 óra, amit egyedül kell otthon legyen. Ez meg egy nagy gyereknél nem olyan gond.

2014. aug. 31. 09:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Arra azért készüljetek fel, hogy az iskolásként örökbe fogadott gyerekek többsége erősen traumatizált, ebből kifolyólag rendszerint igen problémásak. Minden tiszteletem azoké, akik ezt bevállalják, de azért ez egy jóval bonyolultabb dolog annál, mint hogy "azért szeretnénk nagyobb gyereket, hogy egyedül otthon lehessen hagyni."

Nem szeretem azt a hozzáállást, amikor azért szeretne valaki örökbe fogadni egy fehér bőrű makkegészséges újszülöttet, hogy ezzel bizonyítsa a saját nagylelkűségét - "Meg akarok menteni egy kis árvát" stb. -, hiszen ezekre a gyerekekre eleve sok a várakozó, valaki úgyis hazaviszi őket. Az iskolás gyerekek örökbe fogadása viszont szerintem tényleg egy olyan dolog, ami tiszteletet érdemel. Ha mindent számba vettetek, és így is bevállaljátok, akkor nagyon sok sikert kívánok hozzá!

2014. aug. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még szép, hogy vállaljuk. És igen. Felkészültünk arra, hogy nem fog minden könnyen menni, de hiszünk abban, hogy a szeretet mindent megold. Tudom persze, hogy ennél jóval többre lesz szükség, de szerintem ennyit megér egy gyerek élete. Egy gyermekotthonban dolgoztam még egyetem alatt nyári munka gyanánt, és ott volt a nagy megdöbbenés, hogy bár mindent megkaptak a gyerkõcök, mégis meg voltak törve, hisz a többségükkel valami olyan történt, amiért senkinek se kellettek. Gyerekünk már van egy 16 éves, de szeretnénk egyet örökbefogadni is. Ha már minden ilyen gyereknek nem menthetem meg az életét, legalább egynek. És talán akkor más is igy fog tenni.

De ezen felül, tényleg szeretnénk még egy kölyköt, aki remélem épp ugyanúgy fog örülni az örökbefogadásának, mint mi.


Akkor tehåt ha jól értettem csak pár hónapot kell várni? Dehisz az remek! Holnap tervezünk elmenni a gyámhivatalra, és elkezdeni a folyamatot. Kivánjatok sok sikert!

2014. szept. 1. 00:00
 7/9 anonim ***** válasza:
nem a gyámhivatalba kell menni, hanem a területi TEGYESZ-hez... oda kell majd a kérvényt is beadni... arra számítsatok, hogy 4-6 hónap mire még a kezetekben lesz a papír, hogy örökbe fogadó szülőkké váltatok... utána jön a várakozás, ami remélhetőleg tényleg nem lesz több nálatok pár hónapnál... nem írtad, hogy roma gyermeket is elfogadtok-e... mert ha csak magyart, akkor azért lehet kicsit többet kell várnotok, de az biztos hogy nem éveket... Sok sikert! :) (egy örökbe fogadó anyuka)
2014. szept. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kössz a tippet. :) Időközben mi is rájöttünk, hogy az uticélunk nem lesz megfelelő. Amúgy igen. Elfogadunk roma gyereket is.
2014. szept. 1. 13:59
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor szerintem azonnal kapni is fogtok :) kicsi roma gyerekekre se nagyon várnak örökbe fogadó szülők, nemhogy iskolás korúra... :)
2014. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!