Kiválaszthatom én a szülőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teherbe estem, nem várt terhesség, és a körülmények nem adottak egy baba számára. Minden lehetőséget számba veszünk a párommal a továbbiakról.

Ha amellett döntenénk, hogy örökbe adjuk, szeretném tudni, hogy kiválaszthatjuk-e az örökbefogadó párt? Mivel számunkra fontos, hogy tudjuk, jó helyre kerül ilyen esetben. Illetve, hogy van-e elég széles körű választék örökbefogadókból pici baba esetén? (Csúnyán hangzik talán megfogalmazva, de számomra természetes, hogy csakis jó emberek közé szeretném ha kerülne. Megfelelő körülmények közé.)

A válaszokat előre is köszönöm!

19/L



2020. júl. 12. 00:15
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:
Nem védeni akarom a 7-est, de remélem arra utalt, hogy nagyobb korában több kiadással jár egy gyerek.
2020. júl. 12. 02:15
 12/50 anonim ***** válasza:
91%
Nyílt örökbefogadásnál igen. Nem tudom miért akarja mindenki lebeszélni a kérdezőt, rengeteg gyerektelen szülő vágyik egy csecsemőre, és mindent megtennének érte. A gyerek jó körülmények között nőne fel, a kérdező élete is rendeződne, az örökbefogadó szülők is boldogok lennének.
2020. júl. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
27%

Mert elsősorban a kérdező érdekeit nézzük. Ha megtartja, lelki teher, hogy nem tud mindent megadni neki(SENKI sem tud mindent megadni a gyerekének, nem csak anyagi, de lelki téren sem, mind csak próbálkozunk mindent megadni, amire szüksége van!), de pozitív is lesz, a gyerek jelenléte a mindennapokban. A sok nehézsèg mellett napi több óra felhőtlen boldogsággal is jár ám. Ha örökbe adja, ott a lelki teher, hogy nem fogja ismerni a gyermekét, nem tudja, hogy bánnak vele, együtt marad e a pár, rácsapnak e dühből a kezére, van e depresszió vagy bármi, ami kialakul náluk, ha megkapták a kicsit, illetve az sem garantált, milyenek anyagilag, nagyrészt hiteles házuk van és közepes értelmiségi állásuk(mérnök/ügyvéd/orvos csak ritkán), és ha vidéken élnek, az sem feltétlen garantál egy jobb színvonalat, ráadásul sok munkaidővel jár.


Annyi buktató van, hatalmasat fog csalódni, ha odamegy két random ember az utcáról, akiket idősnek lát(40körül vannak), rendkívül túlsúlyosak, nem feltétlen szimpatikusak neki, vagy épp nagyon karakán természetűek, esetleg természetpárti rongytáskás krisnásra hasonlítóak, túlzottan anyagiasak, az egyik 25 a párja 40 éves, vallási nevelést akarnak adni a kicsinek, vagy épp ellenkezőleg a babával be akarnák járni a világot, és csecsemőként vinnék magukkal amerikába egy hétre, ázsiába, afrikába egy hétre, esetleg csak 3-4 éve van együtt a pár, ami nevetségesen rövid időnek hat, vagy egy faluban laknak város helyett, vagy apuka láncdohányos, annyi, annyi mindenen bukhat el a dolog.


Egyébként az èn gyerekem csecsemőként havi 10 ezer forintba került, 2 csomag tescos pelusba(jobb volt, mint a pampers, nem lesz olyan kemény mikor megtelik))és egy adag popsitörlőbe. Szoptattam, tápszer, cumisüveg nem kellett, babakocsi helyett hordoztam, a pelenkázót nem használtam, helyette az ágyon pelusoztam át, sokszor fürdettem, oltások ingyen vannak, ruhákból annyit kaptam, hogy nem kellett több(7-8 body/nadrág elég 3 hónapig), cipő nem kell rá, az enyém nyáron született, télre egy overál bőven elég)


A hírek ellenére nagyon lassan nőnek a babák párhavonta elég egy két új ruhácska, a gyerekmnek van olyan trikója, ami 2 évesre való, a gyerekem meg 6, 20 centi van a két méret közt, mègis tökéletesen áll.


Az oviban az étkezés nektek ingyen lesz, de még a bölcsiben is, ahova 2 évesen beadhatnád(igényelni fogja meg hasznos). Egyetemre jár bölcsi, nappalin jár egyéni tanrend, két félév után meg jár egyetemista gyed, ami egészen magas! Szülés után 60 ezer anyasági, utáni egyből igényelhetsz csedet vagy gyest vagy gyedet, amelyik jár. Nem csak te, apuka is igényelheti!


Jól össze van dobva ez a rendszer, a babaváró meg a diákhitelt nem is említve, mint végszükséget.


A gyerekemnek van fészekhintája, óriástrambulinja, de pl nincs a kertben csúszdája. Sok cucca használtan volt, régen ellene voltam, ma már vegyes, olyan cuki dolgokat kapni, ráadásul én sem tartalékolom pincében az élete minden holmiját, bőr szamos cipőt az ár 2/3áért pillanatok alatt elvisznek, de így váltunk meg az ugrálós csacsitól meg a fisher price sütisdoboztól is, de a sosem használt babacuccait is(mint a hálózsák, amiben ordított) is egy pillanat alatt megvették.


Egy egy kedvenc cuccot megtartok, a többi megy eladásra, amit nem vesznek meg, azt meg bedobom ruhagyűjtőbe jótékony célra.


Arról nem is beszélve, hogy itt a mi városunkban tele van zarás babaruhával a védőnő által gyűjtött holmi, ingyen elvihetőként hirdetve, a családsegítőnél meg az ablakba rakják az adidas kiscsizmákat, babakocsiból egy csomó(nem a leggagyibb)..


A helyi önkormányzat is segít havonta, x jövedelem alatt van gyermekvédelmi, ráadásul egyetem alatt kapnátok szoctámot, alaptámogatást és minden félévben egyszeri rendkívüli szociális támogatást 50 ezer forint kb..


Egyéni tanrendnél nem kell bejárni órákra, csak gyakorlatra, biztosan tudod, hogy abból kb 4-5 van egy héten.


A kisbabák irtó sokat alszanak, napi 18 órát kb, a maradék időben sír vagy nevet, de főleg eszik.


5 éves kortól kezd el nagyobb összegbe kerülni, már nem csak egy marék ételt eszik egy nap, már van igénye külön foglalkozásra(ha ovis karatera vagy táncra menne, havi 4 ezer lenne csak darabja) és változatos programokra(pl most akar hotelezni), táborra(úszótábor 11 ezer egy hétre).


Szerintem el kell engedni a maximalizmust, nem kell a gyereknek 50 ezres elektromos terepjáró újonnan, 25 ért használtan is megteszi, amit 20 ért tovább tudsz adni.


A trambulin 2,5 mèteres, egy éve van meg, előtte fel sem akarta, hogy állítsuk, csomagolássérülten vettem 20ért, ennyiért simán megveszi bárki.


Egyedül akkor fog rengetegbe kerülni a gyerek, ha nem fejlődik megfelelően! Sajnos ezt nem lehet előre megjósolni, ez az egyetlen kockázat szerintem, minden időt és pénzt fel fog emészteni, abbahagysz mellette mindent, hogy minél többet lehess vele.


Amúgy a zara babarucik is olcsóak, a h&m babarucik is, de a legjobb body anyaga az auchanosnak van, vékonyabb, puhább, de ugyanúgy 100% pamut, de sokkal olcsóbb is. 7 db egy ezres kb. Nem olyan cuki, de álompuha. Mondjuk babáknak praktikusabb a pasztel és minta nélküli, úgyis annyit mosod majd, hogy fakulna, lekopna a mintája, vagy a varrott minta bántaná a bőrét.


Az egészséges kisbaba olcsó dolog, akkor drágul egyet, ha cipő kell neki(10 hónapos kortól kb), majd pedig akkor, ha különfoglalkozás(5 éves kortól).


Egyedülálló anyaként írtam ezeket, okosan vásárolok, okosan adok el, és még csak nem is figyelek a környezetre. Ha figyelnék, még kevesebbe kerülne.(nem vennèk nasit, hanem sütnék, nem vennék palackos, dobozos üdítőt, hanem lenne kulacsba teája, nem használnék pelust és popsitörlőt, hanem mosható pelenka és vizes vatta, nem vennék új ruhákat, csak használtat, ha montessori módszerrel nevelném, ami divatos, menő, lenne 10 db fajétáka, nem venném meg azt a sok 100ezer műanyagot, ami a szobájában áll, magam mellett altatnám, nem kiságyban, szoptatnám 2 éves koráig, ahogy a who előírta, kütyüt nem kapna, mesét nem nézne) Szóval sok módszer van az amúgy is minimális költségek csökkentésére, amik ráadásul nagyon, nagyon divatosak a felső középosztálynál, akiknek van idejük és energiájuk ilyen életmódra..


Hozzátáplálás is minimális, fogsz egy tenyérnyi sütőtököt télen, kb 50 ft, megfőzöd, nem cukrozod, botmixerezed, esetleg anyatejet raksz rá, és örülsz, ha három kicsi kanálnyit eszik belőle. Almával nyáron ugyanez, egy darab alma kb 50 ft, annak a felével csinálod ezt. Ha mázlid van, a nap végére megeszik 10 teáskanálnyit ételt a 6 hónapos baba 5 étkezésre.



Gyereket nevelni az első 5 évben olcsó.

2020. júl. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
97%

Úgy látom, a kérdésre még senki nem válaszolt.

Ha szeretnéd megismerni a leendő szülőket, egy alapítványhoz kell jelentkezned. Ők nyílt örökbeadással foglalkoznak, de elsősorban a szülőanya érdekeit nézik. Mielőtt döntened kellene, ők is átbeszélik veled a lehetőségeket, de nem próbálnak rábeszélni semmire. Ők ezzel foglalkoznak minden nap, tehát tényleg tudják, hogy milyen költségekkel kell számolnod, és milyen lehetőségeid vannak. Ha tudnak, segítenek is, pl. orvoshoz menni.


A szülőket ők választják ki a náluk várakozó örökbefogadó jelöltek közül. Ti nem is tudnátok, hiszen rengeteg pár vár egészséges csecsemőre. Ha van elképzelésetek, hogy milyen szülőket szeretnétek a gyereknek, azt megbeszélhetitek velük, és általában figyelembe veszik. De végül ők választanak, ti pedig megismerkedhettek velük. Sokszor még a terhesség alatt, de van, hogy csak a szülés után. Ha nem szimpatikusak, az utolsó pillanatban is nemet mondhattok, és keresnek mást. A papírok aláírása után azonban már nem vehetitek el a gyereket az örökbefogadóktól azért, hogy másnak adjátok.


Ha teljesen ti szeretnétek választani, azt is megtehetitek, hogy az ismerősökön keresztül kerestek szülőket, akik érvényes örökbefogadói határozattal rendelkeznek, egészséges csecsemőre. Ha nincs ilyen ismerős, akkor ez nehéz és megterhelő lehet neked, így nem ajánlom, hogy nekiállj keresni, pl. online.


Az örökbeadás után 6 hétig van lehetőség meggondolni magatokat, de nagyon ajánlom, hogy ne éljetek ezzel a joggal. Az örökbefogadó szülők nagyon sokáig várnak babára, és nagy nehézségeken kell keresztül menniük. Amikor végre születik nekik egy baba, majd néhány hét után visszakérik, az szörnyű érzés és egy hosszú gyászfolyamat, ami miatt egy időre elveszítik az esélyt, hogy gyereket kapjanak.

Ha bizonytalan vagy, inkább keress fel egy alapitvanyt időben, és beszéljétek át a lehetőségeket, hogy még a szülés előtt tudj dönteni, így nem okozol fájdalmat.


Bárhogy döntesz, sok erőt kívánok!

2020. júl. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 Voyager33 ***** válasza:
98%
Kedves Kérdező! Ki tudod választani őket természetesen. Felkeresel egy ilyen alapítványt ők elvégzik a krízis gondozást ami kötelező, így Ti is megalapozottan tudtok az örökbeadás mellett dönteni. Ha kéritek akkor több párt is bemutatnak természetesen. Ők a ti érdekeiteket s a babáét is képviselik. Javaslom a Fészek Alapítványt, ott keresd Katona Andreát. Fantasztikus ember segíteni fog mindenben
2020. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
0%
Nagyszülők nincsenek?
2020. júl. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 Voyager33 ***** válasza:
78%
13 as: nem nőnek gyorsan az első egy évben??? Pont ott nőnek a leggyorsabban :D . Az én lányom 4 méretet nőtt pedig ő picinek számít, unokaöcsém 7t ! S minden évszakban kell melegebb s lengébb ruha. Az oltásoknál pedig a kötelező van ingyen de van olyan ami 100e, s ugyanolyan fontos, mert ugye senki se szeretné ha a gyereke agyhártyagyulladásban halna meg. Vagy a rota pl 40e. Azt meg ahogy leírtad a jelentkezőket egy vicc. Ugyanolyan normális emberek mint bárki más. Ne képzeld magad többnek mert tudtál szülni.
2020. júl. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
75%
#13 hányni tudnék a hozzad hasonlóról, akik kisregényt írnak biztatáskent, hogy lehet kiválóan segélyre meg könyöradományokra szülni, és meg büszke is vagy hogy ez milyen rohadt jó így. És ez nem az első ilyen monológ amit itt olvasok. Nektek nem igaz hogy nem érthető az, hogy nem mindneki így képzeli a gyerekvállalást. A lehető legolcsóbban, ablakba kirakott kacatokat adni a gyerekre, mint valami hajléktalan csöves. Fejezd már be az ömlengésedet a létminimumon létezés csodairol. Azért mert neked ez fantasztikusan hangzik így, más sírógörcsöt kapna ha így kellene belevágni a gyerekvállalásba. Én is.
2020. júl. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk engem nem anyám nevelt fel sajnos. Én inkább választottam volna a nyomort és anyàmat...
2020. júl. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
82%

Igazat adok a #18-nak. Nevetséges ez a hozzáállás, amit a #13-as képvisel és jobb lenne, ha nem hangoztatná.


Eleve nem tudnám a páromat arra kérni, hogy hagyja ott a tanulmányait és menjen el egy gyárba dolgozni kuli munkaért, apró pénzért, vagy kérjen egyéni tanrendet és szintén rohadjon egy gyárban éhbérért három műszakban. Láttál már egyéni tanrendet, amúgy? A 13-hoz hasonló válaszolókkal az a gond, hogy a kis egyenletükbe nem számítják bele a partnerüket, csak a rózsaszín felhőket, a cukormázat. Persze, mindent meg lehet oldani. Meglehet gebedni a gyerek mellett, havi 10 ezer forintból (ez is egy vicc...). De az egyetem gyakorlatilag fő állásnak számít és rohadt nehéz elvégezni a szalag mellől. Mikor tanulna a szerencsétlen párja a vizsgáira? A 8-12 órás műszak ebédszüneteiben vagy a gyerek sírása mellett éjszaka? Viccnek is rossz.


Nekem is vannak ismerőseim, akik örökbe fogadásra várnak (a férfi meddő). Kedvesek, aranyosak és tudom, hogy mindent megtennének egy piciért.

2020. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!