Kiválaszthatom én a szülőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teherbe estem, nem várt terhesség, és a körülmények nem adottak egy baba számára. Minden lehetőséget számba veszünk a párommal a továbbiakról.

Ha amellett döntenénk, hogy örökbe adjuk, szeretném tudni, hogy kiválaszthatjuk-e az örökbefogadó párt? Mivel számunkra fontos, hogy tudjuk, jó helyre kerül ilyen esetben. Illetve, hogy van-e elég széles körű választék örökbefogadókból pici baba esetén? (Csúnyán hangzik talán megfogalmazva, de számomra természetes, hogy csakis jó emberek közé szeretném ha kerülne. Megfelelő körülmények közé.)

A válaszokat előre is köszönöm!

19/L



2020. júl. 12. 00:15
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, nagyon felelősségteljesen gondolkodsz, tényleg le a kalappal előtted. Mindazonáltal én azt látom, hogy túlracionalizálod ezt a kérdést. A pároddal is, illetve a majdani gyerekeid apjával is bármikor elválhatnak az útjaitok, erre szerintem sose lehet alapozni. Egy dologra tudsz alapozni, és ez a gyereked iránti szereteted. Megértem, hogy a saját gyermekkorod miatt tele vagy traumával és félelemmel, de azt próbálják többen is elmagyarázni neked, hogy közel sem annyira fekete-fehér anyagilag kezelni ezt a helyzetet mint ahogy jelenleg látod. Igen, segélyhez kellene folyamodni, és utána kellene járni minden lehetőségnek, de mi ezzel a baj? Emellett az első 2 évet kell túlélnetek, hiszen utána mehet bölcsibe, te pedig dolgozni, és ott van a párod is, akivel szeretitek egymást. Közel sem legyőzhetetlen akadály van előttetek, és én hiszem, hogy még mindig ez a könnyebb út és nem az örökbeadás. Van olyan helyzet, ahol egyértelműen örökbe kell adni a gyereket, de azokból az infókból, amit itt megosztottál, Neked nem kell. Nem tudom milyen lehet, mert nem éltem még át ilyet szerencsére, de szerintem az egy örök teher maradna, hogy valahol a világban ott van a véred, akit csak a szíved alatt hordtál, de nem lehettél igazán az anyukája sosem.
2020. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 A kérdező kommentje:
Nem az, hogy túlracionálom. Megpróbálom a legrosszabb esettel való számolást. Akkor semmi nem lephet meg.
2020. júl. 12. 19:25
 33/50 batta80 ***** válasza:
17%

Én a helyedben elvetetném.

A válaszaid alapján SOHA nem bocsátanád meg magadnak, hogy lemondtál róla szülés után 😥

Egyébként gondoltál arra, hogy adottak-e a körülmények a kihordásra, szülésre?

Hónapokig dolgozni sem fogsz tudni, sem tanulni.

Millió és egy kellemetlenség adódhat terhesség alatt, ami a puszta létet megnehezíti, nemhogy dolgozni, tanulni, háztartást, beteg apát ellatni.

Plusz az orvoshoz járás minimum havonta egyszer, a terhes ruházat, rengeteg költség felmerül.

Mert van, aki meg se érzi a várandósságot, van akinek végig kell feküdnie.

Bevállalod mindezt, hogy szülés után odaadd a gyermeked?

Nem lenne jobb, ha később érkezne meg?

2020. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
84%

"Nem lenne jobb, ha később érkezne meg?"


Aki már megvan az nem tud később érkezni. Ha ezt megölné persze jöhet később másik, de az már nem ugyanez a baba lesz.

2020. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
78%

Az örökbeadás tudtommal nem "örökre lemondás". Ha felnő, megkeresheti a vér szerinti szüleit.

Meglepett, hogy többek szerint kérni, támogatást igénybe venni ciki. Szerintem nem az.. Egyfajta felnőttség is. És később, jobb években vissza (tovább) tudja adni az ember. Furcsa kultúra ez a miénk, ahol abból indulunk ki, hogy a halál is jobb, mint tökéletlen körülmények közé születni.

Kedves kérdező, kívánom, hogy a legjobb döntést hozd, azt, ami békét tud adni neked, nektek.

2020. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Sajnos valóban, a jövőre néző tervekbe belevág. Mint minden nem várt baba.

De számomra a kihordása nem probléma. Vagyis, nyilván nehézséget jelent, de szerintem kivitelezhető.

A segély pedig.. semmi gond nincs azzal, ha valaki rossz helyzetbe kerül, és kell neki segély. Azzal van probléma, ha a segélyre kell alapozni. Sajnos a fél életem erről szólt, nagyon jól tudom, milyen. Ha egy kis stabilitást éreznék, vagy látnék a jövőben, talán jobban mernék rá hagyatkozni.

Viszont nemhogy babakocsi, pelenkázó stb nincsenek, a lakhely sem biztosított.

2020. júl. 12. 23:36
 37/50 Reményteli várakozó ***** válasza:
14%
Kedves Kérdező! Írtam neked privát üzenetet, talán tudok segíteni, olvasd el, kérlek!
2020. júl. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
27%

Két gyerek után elengedik a diákhitelt, az egészet! A gyerek nem csak születéstől, hanem terhesség 12(?) hetétől az.


Ha lesz más párod x év múlva, vagy a mostanival szeretnétek második gyereket egyszer, akkor el fogják engedni. Amúgy a diákhitel nagyon max félévente 250 ezer, azt simán kigazdálkodnátok.


Ismerőséknek is kellett új saját ház, nem diákhitelük van, hanem lakás-baba, 30 millás tartozás, de ott a szép hàz alattuk.


250+ból azèrt meg fogtok tudni élni, nem a kaján kell spórolni. A pelenkázó az ágyra tehető vízhatlan pelenkázóterítő is lehet, a szekrény csak egy lehetőség, ilyet is kapni 2000 ft kb, de lehet kapni csak pelenkázó ràtétet laminált lapból, az kb 5-6 ezer, a babakocsi szintén csak egy lehetősèg, alternatívàja a hordozás, amihez a hordozókendő kb 8 ezer, és akkor újat vettél.


A szüleid tájékozatlanok voltak(bocs), kevesebb lehetőségük volt, most a világ a szülő, gyermeküket nevelő nőknek kedvez! Az én gyerekemnek kint van a bordája, pedig pukkadásig eszik, plusz van, hogy éhesen feküdtem le, meg most kezdem nála is bevezetni, ha nem eszik rendesen vacsorát, nincs nasi, hogy jóllakjon.


Nem olyan vészesen nehéz, ahogy látod. Az én anyám a 12. hét után is traktált, hogy lefizet valakit csak kapartassam ki. Most sem minta nagymama, mert hozzá nem nyúl a gyerekhez, nem keresi a társaságát és nem vigyáz rá, de a telefonja, közösségi oldala tele van vele, ahol folyton dicséri, és szóban is sokat mondja, sőt kb csak azt csinálja hogy szóban dicséri a gyereket, ölelgeti aztán azt mondja menjen mert zavarja.. Nem jó nagyi, sőt, de engem az enyém pl elvert sokszor, meg szidott, azt a szintet már megugrotta.

2020. júl. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim válasza:
0%

Kedves Kismama.

Írtam neked privát üzit, kérlek olvasd el :)

2020. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
95%
Mi is gyermekre várakozó leendő örökbefogadó vagyunk, mégis javaslom a megtartását :) pont azért, mert lelkiismeretes vagy és már most jó anya :) Azért keress fel egy örökbeadás közvetítésével foglalkozó alapítványt, ez még nem jelenti azt, hogy örökbe KELL adnod a babád, ők foglalkoznak krízistanácsadással is, segítenek átgondolni, mérlegelni a helyzeteket. Segíteni fognak, bárhogy döntsétek! Ölellek Titeket!
2020. júl. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!