Ha magyar-ausztrál kettős állampolgár vagyok, akkor fogadhatok örökbe Magyarországon gyereket egyedülállóként?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondoltál?

Ha nem akkor bocsánat.

2020. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbefogadáshoz szükséged van magyarországi, állandó lakcímre illetve munkaviszonyra.


Ez alapján bekerülsz a rendszerbe, és kb fél év alatt megszerezheted a határozatot (pszichológiai alkalmassági vizsgálat, lakás megtekintése, opcionális tanfolyam stb.) Ha elfogadó vagy (tehát nem gond a kisebbségi származás, esetleges betegségek, nagyobb gyermek stb.), akkor jó eséllyel kaphatsz egy gyerkőcöt, 1-2 éven belül is akár.


Az örökbefogadás lezajlása után pedig már oda költözöl vele, ahova szeretnél, akár Ausztráliába is.

2020. júl. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Nem mondtam a legfontosabbat: örökbefogadás szempontjából az az ország számít, ahol életvitelszerűen laksz.


Amennyiben tehát Ausztráliában élsz, és nem tudod megoldani a hazaköltözést erre az időre (lakcímmel, munkaviszonnyal), akkor is fogadhatsz örökbe magyar gyermeket, viszont akkor külföldi örökbefogadónak minősülsz, és jelentősen rosszabb feltételekkel indulsz. (pl milliós költségek, csak olyan gyermeket ajánlanák ki, akit itthon senki nem fogadott el stb.) Maximum a külföldi örökbefogadók között élveznél egy csekély elsőbbséget, de szerintem ez sovány vigasz. .

2020. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!