Magyar állampolgárként, Ausztriában élve, Törökországból örökbefogadni. Menete?

Figyelt kérdés

Édesanyám ausztriában élő török. Édesapám magyar. Magyar az állampolgárságom, Ausztriában élek.

Mikor megismertem jelenlegi férjemet, ő kiköltözött hozzám. Viszont Magyarországon dolgozik, hétvégente van csak itthon Ausztriában.

Mindenképpen Törökországból szeretnénk örökbe fogadni török gyermeket. Nem Ausztriából. Van egy közös gyermekünk, magyar állampolgár, a dokumentumai osztrákok és ide járt ausztriába oviba és most már iskolába is, 6.-as és csak én szereplek a szülőnél, egyedül vagyok törvényes képviselője, férjem nem szerepel a dokumentumaiban (itt igen (, be is írták, mo-n viszont nem fogadták el a nevét, mivel magyar állampolgár, várunk az MTA-nál évek óta rá folyton, és majd a keresztnévvel (Umeyr) együtt szeretnénk a vezetéknevét is módosítani, egybe)

Ebben az esetben van bármiféle eljárási kötelezettségem Magyarország felé?

Én nekem se magyar lakcímkártyám, se magyar dokumentumaim, se magyar tb-m sincs.

Férjemnek a lakcímkártyáján a magyarországi munkahelyi lakásának a címe szerepel, őneki minden dokumentuma magyar és oda fizeti havonta a tb-t.

Illetve van közös felügyeleti joggal egy másik asszonnyal egy gyermeke (16 éves), akit az asszony nevel, férjem még soha nem látta, nincs az előző párjával kapcsolata egyáltalán.

Hátha ezek az infók szükségesek.


2019. máj. 5. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha ilyen hatalmas, felelősségteljes lépésre készülsz, akkor miért magyar oldalon érdeklődsz? Úgy látom tolonganak, akik itt Törökországból fogadtak örökbe.
2019. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az osztrák törvények / szabályozások vonatkoznak erre a helyzetre.
2019. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló nagyon helyesen mondta, mivel az állandó lakhelyetek nem Magyarország, ezért a magyar tegyeszen keresztül nem tudtok semmit intézni. A külföldi örökbefogadás most Magyarországon úgy néz ki, hogy ha itt élnétek, 6-10 milliós költséggel számolhatnátok, ennyibe kerül, hogy 2 szervezet (egy magyar és egy török/indiai/nigériai) lepapíroz mindent, ebben a szervezetek költségei, fordítási díjak, ügyvédi költségek és eljárási díjak vannak benne (sokszor felmerül örökbefogadókban, de ezen a magyar állam nem nyerészkedik, semmi nem marad a tegyesznél). Elképzelhetőnek tartom, hogy ez Ausztriában még magasabb költség lenne. Ausztriában viszont a sok vendégmunkás miatt talán arra is lenne esélyetek, hogy ott élő törökök babáját fogadjatok örökbe, ekkor pedig belföldi örökbefogadásként jóval kevesebb költsége lenne a dolognak.
2019. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!