Reemy kérdése:

Aki örökbe akarja adni a babáját, szerintetek keres családot neki? Vagy csak simán lemond róla?

Figyelt kérdés
Közeli ismerősömék lassan 3 éve várnak gyerkőcre, (0-5év) korig szól a határozatuk. Jelentkeztek alapítványokhoz is, nyílt örökbefogadásra is készek. Az alapítvànyok sok helyen azt mondták “keressenek örökbeadó anyát”’aki konkrétan nekik mond le... szerintetek ennek mennyi esélye van?? Pont belefutni egy ilyen kismamába? Annyira nehéz nekik, sajnálom őket, kilátástalannak tűnik a helyzetük... 😔💔

#abortusz #örökbeadás #Öröobefogadás
2020. okt. 31. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehetetlen, csak ritka. Szerintem ez ritkább mint a "titkos" örökbe fogadás.
2020. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Én örökbeadtam a babám. Nagyon nehéz döntés volt, kizárólag az ő érdekeit néztem. Szándékosan választottam a titkos örökbeadást, és hogy nem akarok semmit tudni róla, mert így is a szívem szakadt bele. Biztos vagyok benne, hogy így is jó emberekhez került, de pont ezért nem én kerestem családot. Különben nem bírnám ki, hogy ne keressem fel őket vagy valami. Néha így is nehéz. Nem kívánok senkinek ilyen nehéz döntést. Remélem a barátaid hamarosan szülők lehetnek.
2020. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%
Aki eldobja a gyerekét, az nem szokott sokat tökölni. Aki belemegy a nyílt örökbefogadásba, az meg jellemzően nem ingyen fogja tenni és várható, hogy többször visszajön pénzt tarhálni. Meg az kvázi abban a formában emberkereskedelem, amivel meg zsarolhatja majd az örökbefogadó szülőket.
2020. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Jó,hogy válaszoltál 3as. Hasznos volt (nem).

Olvasd el a második választ.

2020. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is van ilyen házaspár ismerősöm. En ha teherbe esnek és nem tudnám vallalni bármi mit, nekik adnám. Azt hiszem, képes lennék rá. A fiamba is jóval a születése után szerettem bele. Terhesseg alatt nem alakult ki az a bizonyos kötelék. Viszont nem szülném meg, ha nem tudnám hova kerül. Úgy nem.
2020. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Voyager33 ***** válasza:
87%
Két út létezik. Van aki jelzi egy erre szakosodott szervezetnek s ők végzik el a krízis gondozást nála s ők ismertetik össze az örökbefogadásra várakozó párokkal. Így megismerheti hova kerül a baba s talán megnyugszik egy kicsit hogy jó helye lesz. A gyereknek is jobb mert így tudni fogja honnan érkezett s hogy gondoskodott róla az Életadója. A másik út a titkos ott a kórházban lemond vagy esetleg inkubátorba helyezi. Itt a hivatal gyorsaságára van bízva hogy milyen gyorsan helyezik ki a babát családhoz. Itt nem kaphat adatot a gyerek azt mondják neki ez rosszabb később mikor a származása elkezdi érdekelni. De minden örökbeadás gondoskodás így jobb mint az abortusz vagy ha bekerul az állami rendszerbe s csak ide oda csapódik család nélkül.
2020. nov. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyílt öf fogadtuk örökbe 6 évvel ezelőtt a fiúnkat.. (drága 2-es.. semmilyen ellenszolgáltatást nem kért, azóta se kér.. megegyeztünk évi 1 levélváltásban ehhez tartom is magam.. ne filmeken alapuló véleményed legyen :) ) teljesen véletlen volt, hogy megismertük a szülőanyukát.. nem kerestünk semmilyen úton örökbe adó anyukát, mégis találkoztunk vele.. teljesen megértem hogy már szeretnének szülők lenni.. esetleg védőnőkkel lehetne felvenni a kapcsolatot, ha valaki megy hozzájuk aki nem szeretné megtartani-örökbe szeretné adni, akkor találkozzon velük.. hátha... bármi kérdés lenne priviben szívesen válaszolok :)
2020. nov. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm 3-as ikreket szült, 1-et örökbe adott nyílt örökbe adással.

Eléggé el van foglalva a 2 ikerrel is, hiszen nincs nagymama, aki besegítene, és alapvetően is max 2 gyereket akart.

Olyan párnak adta örökbe a 3. gyermeket, akiket ismert, akikről tudta, hogy már 10 éve próbálkoznak , de sehogy se jön össze a baba.

HA a vér szerinti anya bármilyen ellenszolgáltatást kér, fel lehet jelenteni a rendőrségen. Általában ezzel tisztában vannak a nők, ezért ez egyáltalán nem jellemző, ahogyan itt a 3-as válaszoló képzeli.

2020. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!