Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadás előtt állunk....

Örökbefogadás előtt állunk. Meg fogom tudni győzni a gyerekeket arról, hogy jobb lesz nekik velünk?

Figyelt kérdés
A gyerekek (4 és 5 és fél évesek) kifejezetten jó nevelőszülőnél vannak (egyikük születése óta ott él, a testvér 2 évesen került hozzá). Láthatóan nagyon kötődnek a nevelőanyához, aki szereti őket és mindent megad nekik (csak 3 gyerek van nála), sokat babusgatja őket, tele vannak játékokkal. Attól tartok, nem értik majd, miért hozzuk el őket egy olyan helyről, ahol olyan szuper volt? Akárhogy töröm a fejem, csak a véglegességet tudom érvként felhozni, de vajon mennyire fog ez számítani? Attól tartok, utálni fognak, hogy kiszakítjuk őket egy ismerős, biztonságos, szerető közegből....

2020. dec. 8. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen érthető lesz a hozzáállásuk. Ez a rendszer így, ahogy van, sz*r :(
2020. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj Istenem hat igen. Jó ha jó neveloazulokhoz kerülnek, de ennek is megvan a hátránya. Köztetek kialakult már valami kapcsolat? Szerintem a nevelőanyja segíteni fog neked ebben ez is a dolga többek között.
2020. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Biztosítani kell, hogy találkozhassanak! És ne mutasd a későbbiekben sem, hogy féltékeny vagy! Nagyon nagy megértés kell majd részedről.


Basszus nem lennék a nevelőanya helyében... :(

2020. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyon tisztelem a nevelőanyát a hozzáállása miatt és örülök, hogy a gyerekek eddig is szeretetben nevelkedtek. Vele is, a gyerekekkel is jó a kapcsolatunk, egyelőre úgy tűnik, nyitottak ránk. A nagyobb már tudja hogy mi fog történni, mert a nevelőanya megkezdte a felkészítésüket, sokat beszélgetnek erről. Viszont nem hiszem, hogy erre érzelmileg is fel lehet őket készíteni, már most sajog a szívem, ha belegondolok, min fognak keresztül menni😕
2020. dec. 8. 12:23
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Elsősorban a nevelőszülő feladata, hogy folyamatosan tudatosítsa bennük, hogy ez így van rendjén. Nektek is azt kell kommunikálnotok feléjük, hogy hálásak vagytok a nevelőszülőknek hogy vigyáztak rájuk, amíg rájuk nem találtatok. Tehát nem elszakítjátok őket az otthonuktól, hanem ez a helyénvaló, és végig ez volt a cél.


Az első hónapok valószínűleg nehezek lesznek, ezért érdemes előre tervezni, hogy hová tudsz fordulni segítségért ha szükség lenne rá. A nehéz pillanatokban próbálj meg arra gondolni, hogy ha a gyerekek ilyen erősen tudnak kötődni, az hosszútávon szerencsés, hiszen akkor hozzátok is fognak tudni.

2020. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam egy jó cikket: készítsetek barátkozó albumot!

Vagyis csináljátok pár vonzó, színes, világos fotót pl a leendő szobájukról, a lakásotokról, cicáról/kutyáról, beletehettek néhány jól sikerült, vidám képet magatokról stb. mindezt néhány sorral kiegészítve.

Es akkor a nevelőanya akár mindem nap nézegetheti velük, amíg a barátkozás megkezdődik/tart!

Az orokbe.hu oldamon, néhány héttel ezelőtt volt erről szó, példák is voltak.

Sok sikert!!!

2020. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
5: ez elméletben szép, csak az ember nem így működik. Még a gyerek se.
2020. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat! Igyekszünk mindent megtenni, hogy könnyebb legyen nekik.
2020. dec. 8. 16:01
 9/18 anonim ***** válasza:
5%

Sem a nevelőanyát, sem téged, de legfőképpen a gyerekeket nem irigylem. Baromira nem fogják érteni, hogy most ez miért történik velük.

Különben ezt aztán végképp nem értem, miért engedi a törvény, hogy megszokott környezetükből, ráadásul nagyon jó helyről kiszakítsanak gyerekeket.

Azt, hogy ti miért, milyen okból ennyi idős gyerekeket téptek ki onnan, azt meg végképp nem értem, de köz{m sincs hozzá.

Nekem saját gyerekem van, tudom hogy milyen érzékenyek, sérülékenyek ebben a korban.

Sok szerencsét kívánok hozzá, de tönkrecseszed a lelkivilágukat, főleg a nagyobbik gyerekét, de ez már a te lelkiismereted, itt (és máshol sem) senkinek semmi köze hozzá.

2020. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%

Ja, most esik le, hogy meggyőzni akarod őket, veletek jobb lesz nekik. Aha. És mégis mivel lesz jobb? Szeretik a nevelőanyát, nekik ez ami FONTOS!

Hú de egy önző ember vagy te basszus!

Miért nem szülsz sajátot?

Ja, gondolom kifutottál már az időből. Tudod gyereket vállalni nem 40+ szoktak, hanem huszonévesen. Akkor van a legnagyobb esély a könnyű fogantatásra. Ez a biológia, a nő már csak így működik.

2020. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!