Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb kutya? Egy...

Melyik a jobb kutya? Egy állatmenhelyről elhozott keverék kutya vagy egy tenyésztőtől vásárolt fajtatiszta kutya?

Figyelt kérdés

Nem tudunk róla dönteni. Ha menhelyről hozzuk, akkor megmentünk egy állatot. Viszont nem tudjuk, hogy kik a szülei, milyen gént örökölt, nem-e beltenyésztett, milyen betegségekre hajlamos.

Ha tenyésztőtől vesszük, akkor sokba kerül. Viszont tudni fogjuk, hogy kik a szülei, lesz törzskönyve, pontosan tudjuk majd a fajtáját, a betegségre való hajlamait.

Mit gondoltok erről?



2014. nov. 8. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Én személyesen nagyon keverékpárti vagyok. Soha nem is volt más kutyám csak keverék.

A kinézete ugye adott, azt törzskönyv nélkül is látod rendkívül sokféle és egyedi lehet, biztos fogsz olyat találni ami tetszik.

A jelleme ami még fontos kérdés, de a normális menhelyeken általában tudják, hogy milyen a kutya jelleme, mivel foglalkoznak mindegyikkel, megfigyelik őket.

A betegségekről annyit, hogy a keverék kutyák tapasztalataim szerint sokkal kevésbé hajlamosak bármilyen betegségre. A nagyfokú genetikai keveredés csak jót tesz nekik, ahogy minden fajnak.

2014. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha van egy konkret fajta, amelyik tetszik - Akkor valasz fajtatisztat, tenyesztotol.

Minden mas esetben, ments meg egy neked is tetszo kevereket.

(Es szponzorald 2 ivartalanitasat.. azzal tobb, mint egy kutyat mentesz meg...)

2014. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha van egy bizonyos fajtaszerelmed, esetleg valami munkára konkrétan kell az adott fajta (pl juhász kutyák) vagy fontos hogy tudd előre hogy milyen lesz a kutyus jellem (pl.: nyugodtabb, kisgyerek mellé) akkor keress inkább tenyésztőt.

De ha "csak" egy barátot szeretnél magad és/vagy családod mellé akkor inkább ments egy kutyust a menhelyről. :) A keverékeknek kevés betegsége lehet, és a tk-soknak se 100%-ig biztos hogy semmi baja sem lesz.

2014. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Az első kutyám aki most már 12 éves, keverék volt,de null kilóméteres,mi választottuk ki az alomból.Soha nem volt beteg,orvost csak oltáskor látott.Mi neveltük,stb.

Fél éve van egy mentet fajtatiszta kutyánk ,hát van vele gondunk.Nem tudjuk,hogy nevelték,de imádni való.Komoly furfangokat kell kitalálnunk a nevelésével kapcsolatban.

2014. nov. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok .A lényeg lemaradt:soha többet nem vállalok be mentett kutyát.Ehhez nagyon-nagyon sok türelem és kitartás kell.De ez én vagyok.
2014. nov. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Csak mentett kutyáim voltak, annyit tanultam tőlük, és annyit változtam a kedvükért jó irányba, amennyit egy emberért sosem változnék. Sokkal kiegyensúlyozottabb, következetesebb, nyugodtabb és határozottabb lettem. Már csak ezért is a mentett kutyákra szavazok.
2014. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem sem volt soha papíros, fajtatiszta kutyám, csak menhelyről. Oké, a mostani tényleg föladta a leckét az elején, de mára a világ legjobbfej, legokosabb kutyája. :) (persze, cseppet sem vagyok elfogult :D )
2014. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
77%

Simán a menhely mellett döntsél. mi mindig menhelyről hozunk kutyát, ezek a leghálásabbak. Segíteni kell ezeken a kutyukon, sajnos azért is vannak teli a menhelyek mert az emberek, divat kutyákat vásárolnak sok pénzért, ezeket tenyésztik mert van rá kereslet, a menhelyeken meg ezernyi árvaság várja a szerető gazdit.

A betegségtől ne félj sokkal erőssebbek ezek a kutyák mint a kitenyészett társaik.

2014. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!