Roma baba örökbefogadása?

Figyelt kérdés
Akinek van SAJÁT, tehát nem a szomszédja unokatestvérének a barátjának a nénikéje fogadott örökbe cigány babát, ők hogy érzik magukat? Nem ütközött ki a gyereken a "vére"? Kizárólag a nevelés számít? CSAK annak a véleménye érdekel, aki már felnevelt egy ilyen gyereket.

2021. febr. 23. 22:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell készülni a kérdéseire, és sok múlik azon, hogy ebben meddig jutsz. Nagyjából ez a megfejtés, ha nem akarod, hogy lepattant cigányként gondoljon magára.
2021. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már 35 éves a lányom. Nemcsak a nevelés számít, és nem csak a genetika.

A kamaszkora elég kemény dolog volt, de amúgy egy csupaszív jó ember. Sokan szeretik.

2021. márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%
Én gyermekvédelemben dolgozom, és ismerek pár történetet. A "kijött a vére" sok esetben csak azt jelenti, hogy a gyerek kamaszodik, és idegesítően viselkedik, mint a legtöbb kamasz általában, csak az örökbe fogadó szülő ezt nem képes elfogadni, és a legkönnyebb a "rossz vérre" fogni. Olyan esetet is ismerek, ahol az örökbe fogadott gyerek a gyökereit kereste, és végül egy olyan (roma) közösségbe került, ami nagyon rossz hatással volt rá, és teljesen kisiklott az addig rendezett élete.
2021. márc. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Férjem roma,aki 6 évesen került nevelőszülőkhőz 9 évig. 3 testvére örökbe van adva, amúgy 13 vannak 1 meghalt csecsemőkorban.. Elhiheted elsősorban nem a fene nagy gyerekszeretet miatt lettek kivéve a családnál az intézetből.

Nem mondhatom, hogy nagy szeretetben lettek nevelve. Férjem 3x meg is szökött tőlük. Nagyon sok mindent mellettem tanult, tapasztalt meg milyen egy család, mondjuk úgy férjem "érzelmi analfabéta" tehát nagyon nehezen tud az érzelemiről beszélni, nehezen nyílik meg,ami szerintem nem csoda. Szeretethiányos környezetben nevelkedett. De rengeteget csiszolódott.

15 évesen került haza a vérszerinti szüleihez. 17 éves volt mikor összekerültünk, ennek 16 éve, 6 éve vagyunk házasok,és csak 10 év után vállatunk gyereket.

Férjem az egyedüli aki kitőrt a családból. Aki több szakmás, megbecsült szakember. Saját házunk kocsink van. Mindent saját magunk teremtettünk meg. Minden nap azért dolgozik, hogy jobb legyen nekünk a gyerekeinknek. Származásából adódóan sokkal nagyobb bizonyitási vágy van benne.

Azt az egyet megköszönte a nevelőszülőknek, hogy megtanították mi az a munka. Nélkülük biztosan elveszett volna a rendszerben.

2021. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Csomor Viki válasza:
63%
Már rossz indítás, ha felmerült benned ez a kérdés. Semmiképp ne fogadj örökbe roma kisbabát, ő fogja kárát látni nem te. Nekem tök mindegy lenne, imádnám őt mint a saját cigány gyerekeimet is. Én félig vagyok roma, anyum szőke kék szemű magyar nő. Érdekes lenne ha ő is ezen agyalt volna, vajon ki ütközik e majd rajtunk apám roma vére :) Valószínű nem szült volna 5 tökéletes gyereket :))
2021. márc. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha ez a kérdés egyáltalán felmerült benned, szerintem abból később csak a baj lenne, ha bevállalnád.
2021. ápr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha vágysz rá, ne szegje semmi a kedved, de tanulj bele, ismerd a hibákat, mielőtt eléd kerülnének! Készítsd fel arra, hogy büszke legyen a származására mindenben, amiben csak ember büszke lehet a származására, de arra is, hogy ezt a keresztet cipeli, és képes kell legyen békésen elítélni a jelenkori cigány kultúra értelmetlen idióta sajátosságait.
2021. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!