Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ilyenkor mi történik a babával...

Ilyenkor mi történik a babával? Még csak 8hetes. : (

Figyelt kérdés

Eléggé fiatal vagyok (25 éves) a férjem 32 éves neki nem lehet saját gyereke (vagyis ezt mondta de már ezt sem tudom) ezért kb 1,5 éve kitalálta,hogy fogadjunk örökbe. Ahogy meglettek a papírok nem is kellett sokat várni (én azt gondoltam 4-5-6 év lesz majd) pár hónapra rá romantikus vacsora stb és bejelentette,hogy van egy anyuka aki nekünk adná a születendő kisfiát. Tehát így fogadtunk örökbe magánutas örökbefogadással. Sajnos az elmúlt pár hétben nagyon sok rossz dologra, hazugságra, átverésre jöttem rá a férjemmel kapcsolatban amit nem tudok neki elnézni, válni akarok. Mi történik ilyenkor a picivel? Vele marad? Én egy barátnőmhöz költözöm a hétvégén amíg ő nem lesz itthon. Ha hétfőn haza jön már nem lesznek itt a cuccaim. Nem tudom mit tegyek, nem tudok tovább színészkedni, de a babát is nagyon sajnálom, hogy egy ilyen "családot"kapott. Ő biztos nem mondd le a babáról, Ő nagyon akart gyereket.

Mit tehetnék, most nem is tudok tisztán gondolkodni annyi minden kavarog a fejemben.



2020. júl. 8. 13:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%

Most komolyan azt mondod, hohy minderre most jöttél rá?


Szerintem neked inkább szegény babával van problémád.

2020. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Amit még leírnék, de lehet ezt már csak most hónapokkal később magyarázom bele a dolgokba.

Mielőtt kiderült, hogy van egy nő aki nekünk adná a babáját előtte is pont kiderült róla egy nagy horderejű dolog és én (hülye) beszéltem egy barátjával és mondtam, hogy én meginogtam, hogy akarok-e vele egyáltalán gyereket stb,jövőt stb és rá pár napja jött a nagy bejelentés nem is volt idő gondolkodni minden olyan gyorsan történt. Találkozás az anyukával, vizsgálatokra jártunk vele stb stb és az úgy szépen el lett simítva...

De mondom lehet ezt már csak én képzelem bele...

2020. júl. 8. 13:37
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Alkalmas lenne egy baba felnevelésére?
2020. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát sajnos vak voltam pedig pár barátnőm a legelején megmondta, hogy valami nem kerek vele, de 19 éves voltam amikor összejöttünk és nagyon imponált nekem a "menő üzletember"imidzs.Minden hazugságát bevettem. Pár hónapja már rájöttem pár dologra (ahogy írtam is az élőző kommentben) de szemet hunytam sajnos, pedig akkor kellett volna lelépni.
2020. júl. 8. 13:41
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon zavaros ez a történet, nem igazán lehet követni.


Ha már közösen örökbe fogadtatok a babát, minden ugyanúgy fog történni a jogi úton a valasnal gyerekelhelyezesnel, mintha vér szerinti gyerek lenne. Ha esetleg barmelyikotok nem kívánja nevelni és kapcsolattartast sem szeretné, akkor lehet egyikotoknel kizárólagosan, a másik pedig gyerektartast fizet.

2020. júl. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem ő nevelné fel hanem egy babyszitter. Nagyon sokat utazik belföldön,külföldre. Üzleti vacsorák, megbeszélések sokszor éjszakába nyúlóan.

Félek, hogy hiába lenne munkám lakásom (pár hónap alatt remélem kitudok venni egy saját lakást)szerintem van olyan befolyása, hogy akkor sem kapnám meg a babát még 2 hetente sem :(

2020. júl. 8. 13:46
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem valószínű, ilyen kicsi babát első sorban az anyjának ítélnek, ha nincs nagy gond az anyával, ami miatt alkalmatlan lenne.


Persze kerhetitek, hogy nála legyen kizárólagosan, de ha te ezt nem akarod és nem is szól ellened semmi, akkor nem fogják így megítélni.

2020. júl. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

Egy gyerek nem olyan, mint az áru a polcon, ha már nem kell, akkor adjuk-vesszük vagy visszavisszük a boltba. Szomorú, mennyi felelőtlen emberek vannak. Te, a párod, meg akik a szegény babát megcsinálták.

És igen, tudom, ez most nem hasznos válasz.

2020. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
*milyen
2020. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%

De bocsánat olyan furcsa ez a történet hogy szinte hihetetlen, te a kisbaba nélkül mész a barátnődhoz vagy mi? Addig ki vigyáz rá míg a férjed hazaer és észreveszi hogy nem vagy ott? Vagy viszed a babát? Vagy miből gondolod alapértelmezetten, hogy az övé a közösen jobban a baba, csak azért mert befolyásos ember?


Nem értem.

2020. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!