Ha a határozatban az van, hogy egy gyermekre alkalmas, akkor vérszerinti testvérnél sem értesítenek?

Figyelt kérdés

Mikor jelentkeztünk közel 3 éve "fiatalok" voltunk 0-5 éves korig szerettünk volna jelölni és akár testvér párt is.

Ezt a tőlünk pár évvel idősebb kezdő pszichológus módosította (mondván fiatalok vagyunk 26-27 évesek) 0-3 éves korig és egy gyermekre.

Most sikerült barátkozunk egy közel 1 éves gyermekkel, de tudatták hogy az anya ismét terhes.

Amikor ezt mondták nem volt alkalmunk megkérdezni, sajnos azóta az ügyintézőnk szabadságon van haláleset miatt.

Ilyenkor nem is szólnak nekünk ha a pici megszületik? (sajnos az anya fix elhagyja, 8. terhesség lévén, korábbi gyermekeket a család nevelte az utolsót már nem vállalták, ő otthonban élt eddig)

Vagy ilyenkor mi az eljárás? :)


2021. ápr. 26. 08:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bár hivatalos választ nem tudok neked mondani, de én biztos vagyok benne, hogy szólni fognak ha megszületik a tesó (gondolom nem véletlen hogy már jelezték is nektek hogy útban van). Lehet hogy esetleg egy beszélgetésre el kell majd mennetek a pszichológushoz előtte, de mivel testvéreket igyekeznek egy családhoz elhelyezni-örökbe adni én biztos vagyok benne ha vállaljátok a tesót is, akkor ő is hozzátok fog kerülni. (örökbe fogadó szülő)
2021. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Az akta ismertetésnél említette az ügyintéző hogy ismét terhes, de nem tudjuk hogy 3vagy 8 hónapos, semmit :(

2021. ápr. 26. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem küldjetek egy kérelmet a tegyesznek, hogy módosítani szeretnétek az örökbefogadási igényt, szeretnétek, hogy testvérpárra módosuljon. A kérelem beküldésével már elindul az eljárási határidő, így tudjátok jelezni azt is, hogy szeretnétek az újszülött testvért is hazavinni. Fontos lenne mielőbb jeleznetek az igényt, mert ha az anya tudja, hogy biztosan nem viszi haza a babát, akkor nehogy kiválasszanak menet közben egy másik párt, pláne esetleg civil szervezten keresztül, ha náluk is jelentkezett az anya.
2021. ápr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!