Mi a menete annak, hogy hozzá kerüljön a gyerek?

Figyelt kérdés

Apuka és anyuka hol együtt voltak hol nem. Nem házasok, van egy közös gyerekük, van apasági nyilatkozat. A gyerek 2 éves, főként az anyjával volt, aki most kitalálta, hogy örökbe adja a gyereket, és új életet kezd külföldön. Apuka nem akarja örökbe adni, anyuka azt mondja jó, fizeti is a gyerektartást ha kell.

Hova kell menniük először, hogy elinduljon az ügy?

(Nem szeretném elmondani ki vagyok a történetben, de nem az anyuka és nem is az apuka. Tudom, hogy mindketten megérnek egy misét, de most főleg az a rész érdekel, hogy mit hol kell elintézni.)



2021. júl. 4. 18:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha van apja, akkor csak az anya nem adhatja örökbe a gyereket. Az apának jelenleg ugyanannyi joga van, mint az anyának, ha eddig nem is élt vele.

Apa menjen ügyvédhez, még gyorsabb ha az anyával együtt mennek és meg tudnak egyezni, láthatásban, gyerektartásban, aztán a papírokat beadják a bíróságra, majd lesz egy tárgyalás, ahol megkapja a gyerek kizárólagos felügyeleti jogát. (Ügyvéd nélkül is lehet, ha boldogulnak, és ingyenes jogi segítséget is lehet kérni, ha jól tudom, bizonyos napokon a területileg illetékes bíróságon.) Valószínűleg 3-4 hónap, mire sorra kerülnek, ha nem jön újabb vírushullám, mert augusztusra bezárnak a bíróságok, de addig is lakhat a gyerek már az apával, ha az anyának nincs kifogása (mert ehhez mindketten kellenek még most), elmehetnek intézni együtt egy kormányablakhoz a lakcímváltást.

Azért ha eddig főleg anyával volt a gyerek, empatikusabb előbb szoktatni apához.

2021. júl. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!