Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, rendelkeztetek arról,...

Szülők, rendelkeztetek arról, hová kerüljön a gyerek, ha veletek történne valami (szóban vagy írásban, mindegy)? Van erről elképzelésetek, ki nevelné akkor?

Figyelt kérdés
2015. aug. 5. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem, de nem ártana. Nem tudom, hogy ez, hogy működik.
2015. aug. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, lassan én is megcsinálom hivatalosan. Nemrég történtek halálesetek a környezetemben, emiatt a kérdés. Volt egy 6 éves kisgyerek, akinek bizonytalan a sorsa, nem szeretném ennek kitenni az enyémeket.
2015. aug. 5. 14:11
 3/11 Kései Sirató ***** válasza:
Nem, mert csak egy testvérem van, ha egyszerre meghalnánk a férjemmel, akkor a nagyi nevelné őket, de ha már ő sem élne, akkor a tesóm, azaz a nagybátyjuk..
2015. aug. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok rola, hogy hivatalosan rendelkeztek volna, a testvereim, de az egyik unokahugomnak en vagyok a keresztanyja, hozzam kerulne, ha tortenne veluk valami. Egyelore meg egyke, ha testvere lenne, akinek mas a keresztanyja/apja, akkor mar nem tudom mi lenne a helyzet. Nyilvan nem akarnank szetszakitani oket.
2015. aug. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az említett 6 évesnél is egyértelműnek tűnt, csakhogy a nagynéni nem vállalta el, a nagyszülők pedig nagyon idősek.
2015. aug. 5. 14:18
 6/11 anonim ***** válasza:

De hiába rendelkezel és nevezel meg valakit, ha ő nem vállalja, akkor nem fogják ráerőltetni a gyereket, nem köteles felnevelni.

Szóval ha csak rokonok jöhetnek szóba, akiket amúgy is megkérdeznének jogilag, akkor felesleges.

Akkor van csak értelme, ha van közeli barát akire ugyanúgy nyugodt szívvel bíznád, hogy ő is a gyámügy látókörébe kerüljön, ha a rokonok nem vállalják.

2015. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont erről van szó, nyilván ezt meg kell beszélni, azzal, akire bízná az ember. Pl. nálunk, nagyszülők és testvérek sajnos kizárva. Gondolom a meghalt szülők is evidensnek vették, hogy az anya testvére bevállalja szegény gyereket. Mondjuk nekem sem fordulna meg a fejemben, hogy nem.
2015. aug. 5. 17:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Én pont a napokban mondtam, hogyha sikerül rendbe tenni a lakhatásunkat (most vettünk házat, azt újítjuk fel), akkor szépen felkeresünk egy ügyvédet, és rendbe tesszük az ilyen dolgokat. Egyrészt, ha csak egyikünkkel történik valami, akkor a másik fél örököljön és ne a fiunk, aki még elég sokáig kiskorú, másrészt ha mindketten meghalunk, akkor a szüleim nevelhessék a fiunkat. A család konkrétan nekem esett, hogy miért kell kihívni a sorsot magunk ellen. Aztán feltettem pár kérdést, pl hogy tudták-e, hogyha apukámmal történne valami, akkor a család egy kanyi vashoz sem jutna, mert olyan számlán van, ami a hivatalos hagyatéki végzés nélkül hozzáférhetetlen és még pár érdekességet. Végül belátták, hogy jobb előre gondolkodni, és az ő dolgaikat is rendbe tesszük.
2015. aug. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, ez a másik része.
2015. aug. 5. 17:15
 10/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Igen, közjegyző és ügyvéd előtt, általuk hitelesítve, amikor a végrendeletemet is megcsináltattam. A munkám miatt rengeteget vagyok úton és beteg is vagyok, szóval nekem ez megnyugtató!
2015. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!