Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet tenni valamit, hogy a...

Lehet tenni valamit, hogy a gyerek egy bizonyos óvodai csoportba kerüljön?

Figyelt kérdés
Kis községben lakunk. 2 csoport van az óvodában, 4 óvónővel. Az egyik csoportban két nagyon jó óvónő, a másikban egy nagyon jó, a másik iszonyat. Az utóbbi most került ide, ráadásul ő a vezető. Az előző helyén is örültek, hogy eljött, most is mindenki panaszkodik rá, a kollégákon át a szülőkig. A lányom áprilisban kezdi az óvodát. Lehet kérni, hogy a másik csoportba kerüljön, illetve hogy lehet elfogadni, ha mégis a "rosszabb" csoportban köt ki. Az ember félti a gyerekét, és mindig a legjobbat akarja neki, főleg, amikor "először" kerül el otthonról, első tapasztalatát szerzi közösségben. Lehet, hogy túlparázom, de olyan tanácstalan vagyok, aggódom, hogy mi lesz a lányommal.
2014. jan. 6. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Kerni lehet, de hogy hova kerul, az a szerencse muve lesz.
2014. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kértem a beiratkozásnál, hogy egy bizonyos csoportba tegyék. A nyílt napon tett látogatásra hivatkoztam, hogy az a csoport tetszett nekem és a lányomnak is a legjobban, illetve arra, hogy ott van két kislány is, akikkel a játszótéren együtt szoktunk játszani. Ennek ellenére nem abba a csoportba vették fel, de mivel 12 gyerek ment oda újonnan (vegyes csoport), nem fogadtam el, hogy pont az én lányom nem oda került, és addig jártam a nyakukra, amíg át nem tették a kívánt csoportba. Nem azért, mert olyan rámenős vagyok, hanem mert elmondták, hogy mindenféle szempontot vesz figyelembe az óvodavezető, amikor beosztja a gyerekeket a csoportokba, én viszont nem láttam logikát abban, hogy az éppen 3 éves lányomat miért egy olyan csoportba akarja tenni, ahova összesen 2 gyereket vesznek fel újonnan, a többi már mind középsős vagy nagycsoportos, összesen 1 gyerekkel barátkozhat, aki korban a legközelebb áll hozzá? Így áttették oda, ahova 13 új gyerek jött, 5-6 kiscsoportos, a többi középsős és nagy. Teljesen jó a csoportelosztás, és igenis fontos, hogy te mit találsz szimpatikusnak, illetve a kislányodnak mi tetszik. Abszolút jogos, amit érzel, amikor először adod ki a kezeid közül.

Azért azt mondom, hogy nézd meg személyesen is a másik csoportot is, ne legyenek rögtön előítéleteid. Ami még fontos, hogy a szülők is sokat tehetnek egy csoport jobbá tételéért, ha aktívak, szerveznek programokat, együttműködnek az óvónőkkel.

Ha pedig tényleg szörnyű a helyzet, akkor meg lehet próbálni az önkormányzatnál lépni, hogy legyen óvónőváltás, de ez nem tudom, hogy mennyire járható. :-/

2014. jan. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kis településen, ahol 2 csoport van összesen, gondolom kevés gyerekkel, akkor a csoportok életkor szerint vannak megosztva. Így van egyébként nálunk is. Külön vannak a nagycsoportosok, külön a kiscsoportosok, és mivel középsősökből van a több, így a nagycsoporthoz vannak az idősebb korosztályú középsősök rakva, a kisebb korosztályú középsősök pedig a kiscsoportosokkal.

Tehát itt nálunk egyértelműen a kora szerinti csoportba kerülnek az új ovisok.

Mivel hogy a nagyok már napi rendszerességgel különböző foglalkozásokon vesznek részt, illetve készülnek majd az iskolára, a kicsiket meg megint más elv szerint tanítgatják.

Úgyhogy ha nálatok is úgy van, ahogy nálunk, akkor nincs nagyon választásotok, mert nyilván a kicsi, 3 éves gyereket, nem fogják betenni az 5-6 éves korosztály közé.

2014. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!