Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe adott testvér megkeresé...

Örökbe adott testvér megkeresése lehetséges?

Figyelt kérdés

Fiatalkorú vagyok (17) és megtudtam, hogy a szüleim a születésem előtt örökbe adták a nálam idősebb testvérem.

Van valami módja, hogy megkeressem őt? Már nagykorú, és bár ezt nem tudom, de lehet, hogy *titkosított lemondás*-sal tették.



2021. júl. 10. 13:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
26%
10, nem nyílt örökbefogadás volt, legalábbis az unokatesóm részéről, a testvérről nincs infóm, nem ismerem
2021. júl. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%
V hogy csak lehet neki üzenni, pl hivatalból, hogy küldenek neki értesítést, hogy a testvére szeretné felvenni vele a kapcsoaltot és beleegyezik-e ebbe.
2021. júl. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

11, 12!


Titkos örökbefogadás eseten CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az örökbefogadott gyereknek van kapcsoaltfelveteli joga. Sem a vérszerinti szülőnek, se az örökbefogadó szülőnek, senkinek rajta kívül nincs iylen joga. A 9. valaszado történetere: Az orokbefogado szuloknek sem adnak ki semmifele tájékoztatást se a szülőről, se a testvérről. Kivételt képez ha az örökbefogadott gyerek testvére kerül be a rendszerbe és válik orokbefogadhatova, ez esetben felajánlják ezeknek a szülőknek a testvér örökbefogadását. A testvéreknek lesz joga keresni a vérszerinti szülőket illetve testvéreket. Tehát az megeshet, hogy A család által örökbefogadott gyerek, Jancsika meg akarja keresni a vérszerinti családját, így a B családnál nevelkedő Marcikát is. Amíg kiskorú, addig ehhez az örökbefogadó szülei engedélye kell.

A kérdezőnek továbbra sem lesz semmi joga vagy módja megkeresni az orokbeadott testvérét.

2021. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%
Amit én írtam: Hivatallal kerül kapcsoaltba, és a hivatal küld ki a keresettnek egy levelet... Nem adják ki az adatot, hanem csak annyi, hogy jelzik a ekresett személynek, hogy keresik, és ha szeretne akkor teremthet kapcsolatot, ha nem akkor nem.
2021. júl. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

"Hivatallal kerül kapcsoaltba, és a hivatal küld ki a keresettnek egy levelet... Nem adják ki az adatot, hanem csak annyi, hogy jelzik a ekresett személynek, hogy keresik, és ha szeretne akkor teremthet kapcsolatot, ha nem akkor nem."


Kicsoda kerül vele kapcsolatba? A kérdező nem, hiszen fogalma nincs róla, ki fogadta örökbe a testvérét, mi a neve, az utolsó allando lakcime. Ez alapján ugyanis bárki indíthat kapcsolatfelvételi eljárást. Az örökbefogadott gyereket NEM lehet megkeresni.

2021. júl. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
A hivatal, a hivatali ügyintézők küldenek ki levelet. És onnantól a keresett szeméyl dönti el, hogy akar e kapcsoaltba lépni azzal aki keresi v sem.
2021. júl. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

16!


Kérlek magyarázd el nekem, mégis hogy működik ez szerinted! A hivatal annak küld levelet, akiről van megfelelő információ. T3hat tegyük fel, te engem akarsz megkeresni. Mit tudsz rólam? Semmit. Bemész a hivatalhoz és azt mondod, még akarod keresni a gyakori egyik kommentelojet. Oke. Mi a neve? Nem tudom. Utolsó állandó lakcime? Nem tudom. Megtalál a hivatal? Nem. Adat alapján nem keresnek.

2021. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Nos a kérdező tudja a szülők nevét, és a születési időpontot, ez már épp elég hozzá.
2021. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
29%

18!


Nos, a kérdező NEM tudja a szülők nevét. A saját szülei nevét tudja, akik a testvérének vérszerinti szülei. Ezzel az adattal semmire sem megy. Neki a testvér örökbefogadó szüleinek nevére lenne szüksége. Ezt ő nem tudja. Nem tudja felvenni a kapcsolatot.

2021. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
15%
Facebookot lehet hogy használ, írj egy nyilvános posztot, és ha szeretné felveheti a kapcsolatot veled.
2021. júl. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!